072-3300504

תואר שני M.A בלימודי משפט ללא משפטנים

המסלול האקדמי המכללה למינהל

תנאי קבלה
חתך הקבלה האוטומטי לתואר שני במשפטים ללא משפטנים הוא זכאות לתואר ראשון בציון ממוצע של 80 ומעלה. כמו כן, מועמדים שממוצע התואר הראשון שלהם הוא 76-79 יוכלו להירשם ולעבור ועדת קבלה.
כמה זמן לומדים
ארבעה סמסטרים, שני ימי לימוד בשבוע- יום אחה"צ + יום שישי (לימודי ערב)
מה מקבלים בסיום הלימודים
תואר שני .M.A בלימודי משפט ללא משפטנים
פרטים על תואר שני M.A בלימודי משפט ללא משפטנים

הבנה משפטית הכרחית היום לכל אדם, בין אם הוא בתחום העסקי, הציבורי או החברתי. ידע במשפטים הוא כוח, וכולנו מתמודדים עם שאלות שלהן השלכות משפטיות, הן במסגרת העבודה והן בחיים הפרטיים. תכנית תואר שני במשפטים ללא משפטנים מאפשרת ללומדים וללומדות בה להרחיב את הידע המשפטי, ללא צורך בסטאז' או בהכשרה ארוכה.

התכנית מספקת הכשרה אקדמית המאפשרת לסטודנטים ולסטודנטיות לגבש יכולת חשיבה משפטית. התכנית כוללת התמחות במשפט מסחרי-עסקי המתאימה לבוגרי מנהל עסקים, כלכלה וחשבונאות, והתמחות במשפט וחברה המתאימה לבוגרי מדעי החברה והרוח.

בין הקורסים הנלמדים בתכנית בלימודי משפטים ללא משפטנים: דיני חוזים, משפט פלילי, משפט ציבורי, משפט וכלכלה בישראל, תקציב ככלי משפטי ותכנוני, המשפט ככלי לשינוי חברתי, יחסי עבודה בעידן של תמורות.

ישנן 2 מסלולי התמחות:

1.משפט מסחרי-עסקי: הפקולטה למשפטים מציעה לבעלי תואר ראשון בתחומי הכלכלה, חשבונאות או מנהל עסקים, הרוצים לשדרג ולהעשיר את היכולות המקצועיות שלהם בידע משפטי פרקטי ובמקביל להרחיב את אופקי ההשכלה, את ההתמחות במשפט מסחרי-עסקי, שעיקרה השלמה והעמקה של הידע שנרכש בתחומים הכלכליים - מסחריים. במסגרת התכנית לומדים הסטודנטים בשלב הראשון קורסי בסיס הדרושים כדי להבין מהו משפט, כגון: דיני חוזים, קניין, משפט פלילי, משפט ציבורי וכדומה. אחרי שהתשתית המשפטית ברורה, מתמקדים בקורסים שרלוונטיים במישרין לתחום העיסוק וההתמחות כמו: דיני ניירות ערך, ניתוח כלכלי של המשפט, המשפט הפלילי בזירה העסקית, אחריות חברתית-תאגידית ועוד.

.משפט וחברה - עבור בעלי תואר ראשון בתחומי מדעי החברה והרוח הרוצים לשדרג ולהעשיר את היכולות המקצועיות שלהם בידע משפטי פרקטי ובמקביל להרחיב את אופקי ההשכלה, מציעה הפקולטה למשפטים את ההתמחות במשפט וחברה. במסלול זה לומדים איך המשפט יכול להוות כלי לשינוי חברתי ולמאבקי זכויות ולהניע תהליכים חברתיים, תרבותיים וכלכליים ומבינים כיצד המשפט מתקשר עם השיח החברתי-כלכלי של ימינו. במסגרת התכנית לומדים, בשלב הראשון, קורסי בסיס הדרושים כדי להבין מהו משפט, בהם: דיני חוזים, קניין, משפט פלילי, משפט ציבורי וכדומה. ואחרי שהתשתית המשפטית ברורה, עוברים לקורסים שרלוונטיים במישרין לתחום העיסוק וההתמחות של הלומדים כמו יחסי עבודה, מאבקן של קבוצות מיעוט לשוויון, ומשפט ככלי לשינוי חברתי.

חטיבה בלימודי ביקורת פנימית- בנוסף לתכנית הלימודים לתואר שני בהתאמה אישית, מציעה הפקולטה חטיבת לימודים בתחום הביקורת הפנימית. החטיבה כוללת מגוון קורסים בנושאים המצויים בליבה של עבודת הביקורת. לימודי החטיבה מתמקדים בפיתוח יכולותיו של המבקר הפנימי בשלושה מישורים: המישור המשפטי, המישור המקצועי והמישור הפיננסי.

בשנים האחרונות הורחבה בחוקים שונים הדרישה לקיום ביקורת פנימית במגזר הציבורי, במגזר הפרטי ובמגזר השלישי, והביקוש למבקרים פנימיים מקצועיים הולך וגובר. עולם הביקורת הפנימית הוא עולם דינמי אשר דורש התמקצעות והתעדכנות מתמדת. פיתוחים טכנולוגיים, רגולציה חדשה וגלובליזציה הם רק חלק מהאתגרים הניצבים בפני הארגונים השונים ובפני המבקר הפנימי. אם מעניין אותך להשתלב בתפקיד בכיר בארגון ולקדם שמירה על החוק, הניהול התקין, היעילות וטוהר מידות – זוהי התוכנית המתאימה עבורך.

אנו מציעים חטיבה ייעודית, ייחודית וחדשנית, הראשונה מסוגה בארץ, לתואר שני בדגש על לימודי ביקורת פנימית וציבורית. חטיבה זו מקנה לעוסקים בביקורת פנימית ולמתעניינים בעולם הביקורת הפנימית הזדמנות להתמקצע בתחום ולהעמיק את הידע המשפטי החיוני לתחום זה ולהרחיבו. החטיבה משלבת כלים מעשיים ומכשירה את הסטודנטים לצרכי שוק העבודה במגזר הציבורי ובמגזר העסקי.

מידע נוסף
 
 

עוד מסלולי לימוד – המסלול האקדמי המכללה למינהל

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
כתובת
שדרות יצחק רבין 7, ראשון לציון
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד