יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני M.A בלימודי משפחה

האקדמית תל אביב - יפו

תנאי קבלה
- בוגרי/ות תואר ראשון לפחות ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בתחומים הבאים: מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, משפטים, עו"ס, מנהל עסקים, מקצועות הבריאות, חינוך, מדיניות ציבורית ועוד.
כמה זמן לומדים
- יום וחצי בשבוע
מה מקבלים בסיום הלימודים
- תואר שני M.A בלימודי משפחה
פרטים על תואר שני M.A בלימודי משפחה
* רקע כללי :
מורכבות החיים בחברה בת זמננו והעליה בתוחלת החיים, מייצרות שינויים תכופים באפשרויות, בטכנולוגיות ובהזדמנויות שמשפחות נתקלות בהן, ואלו מעוררים לא אחת קשיים. משום כך, הביקוש ליועצים מסוגים שונים בולט מגוון הולך ומתרחב של תחומים (כמו למשל יועצי נישואין או ייעוץ משפטי/כלכלי טרום נישואין, יועצות להתמודדות בענייני סמכות הורית, יועצים לרילוקיישן עם ילדים, יועצות שינה, יועצי פרישה לגמלאות, יועצי זוגיות לגיל השלישי, ייעוץ בתכנון צוואות וירושות וכו'), כשאת הצורך החברתי הגדל מספקים כיום אנשים שאינם בהכרח אנשי מקצוע המתבססים על ידע תיאורטי מעמיק.
 
* מטרת התוכנית :
- העמקת הידע בשאלה כיצד הקשרים חברתיים, רגשיים, כלכליים, תרבותיים ומשפטיים בתוכם מתנהלות משפחות שונות, יוצרים הזדמנויות ומצד שני בונים חסמים לרווחת נפשות המשפחה בפן האישי והמשותף
- התכנית, שמהווה שיתוף פעולה בין בתי הספר לממשל וחברה ובית הספר למדעי ההתנהגות של המכללה, משלבת את נקודת המבט הסוציולוגית עם הראייה הפסיכולוגית על אודות תפקודן ורווחתן של משפחות בנות זמננו. השילוב האינטרדיסציפלינרי בין בתי הספר השונים מעניק לתכנית בסיס תאורטי ומתודולוגי מקיף ומוצק.
 
יתרונות התכנית:
- תואר בין-תחומי בשילוב עם הכשרה מעשית בייעוץ למשפחות.
- שתי תת התמחויות שקיימות בארץ רק בהאקדמית תל אביב יפו :
1. יעוץ משפחות בראי משפטי. 2. יעוץ משפחתי ביחס לאיזון משפחה-עבודה
- התכנית מתמקדת בתחומים שאינם מטופלים כיום בלימודי התואר השני בארת בנושאים כמו ייעוץ לארגונים לצורך הנגשתם לעובדים בעלי משפחות; התמחות לעורכי/ות דין המטפלים/ות בענייני משפחה, עם דגש על פתרונות לא מתעמתים.
- התוכנית מובדלת מתכניות המוצעות בארץ במסגרת פסיכולוגיה או עבודה סוציאלית המתמקדות בעיקר בפתולוגיות משפחתיות. תוכנית הלימודים מוכוונת לעסוק במשפחות הנתקלות בקשיים "שגרתיים" ונורמטיביים, שאינם בגדר הקשיים שזוכים למענה של רשויות הרווחה או מומחי בריאות הנפש.
- תכנית אינטרדיסציפלינרית - משולבות בה תשתיות מתחומי הפסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדע המדינה ומשפטים.
- תכנית התואר השני בלימודי משפחה היחידה בארץ בשכר לימוד ציבורי.
- לימודים במכללה מובילה במרכז הארץ עם מחויבות לשינוי חברתי
מידע נוסף
 
* התמחויות : 
- איזון עבודה-משפחה (Work-Life Balance): לימודי ייעוץ בתחום איזון עבודה-משפחה, תחום הנמצא במרכז השיח הציבורי והאקדמי במדינות מתקדמות, במטרה ליצור חברה שוויונית, תוך קידום משולב של צרכי שוק העבודה, המעסיקים והמשפחות.
- לימודי ייעוץ בשדה המשפט הישראלי: התמחות ייחודית וחדשנית המיועדת למשפטנים, עם דגש על פתרונות לא מתעמתים (אדברסריים) של סכסוכים משפחתיים.
- לימודי ייעוץ פרטני למשפחה העכשווית: התמחות ייחודית בייעוץ, תוך התמקדות באתגרים מולם ניצבות משפחות בנות זממנו, כגון: משפחות משולבות עם ילדים מקשרים זוגיים שונים, משפחות חד הוריות או חד מיניות, משפחות בעולם דיגיטלי ועוד.
 
* קהל היעד : 
- העוסקים/ות במשאבי אנוש
- ממונות על הוגנות מגדרית בארגונים ממשלתיים ופרטיים
- עורכי/ות דין לענייני משפחה
- אנשי/נשות חינוך

עוד מסלולי לימוד – האקדמית תל אביב - יפו

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
רבנו ירוחם 2, תל אביב
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים