האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במכינה לעיצוב
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מכינה לעיצוב

מידע כללי
מטרתה של מכינה לעיצוב היא להכשיר את הבוגרים שלה ללימודים בתחומי העיצוב. למכינה ניגשים כאלה שלא התקבלו ללימודי עיצוב מפני שלא עמדו ברף הקבלה של מוסד הלימודים אליו רצו להתקבל. בנוסף, המכינה לעיצוב מתאימה גם לכאלה שבאים ללא רקע בתחום ורוצים לבדוק האם תחום העיצוב מתאים להם. הלימודים במכינה לעיצוב מקיפים מאוד ונוגעים בכל התחומים הנוגעים לעיצוב. החל מעיצוב פנים, עיצוב חללים מסחריים, ציור ורישום, עיצוב גינות וכן הלאה.
 
קהל היעד למכינה לעיצוב
 
קהל היעד של המכינה הוא בעיקר אנשים שרוצים או ניסו להתקבל ללימודי עיצוב במכללות השונות ולא התקבלו עקב זה שלא עמדו בבחינות ובראיונות האישיים. כמו כן, קהל יעד נוסף הוא קהל שמגיע ללא רקע בתחום ורוצה לבחון את התחום מקרוב על מנת לקבל החלטה האם להמשיך לאחר מכן ללימודים מלאים באחד מתחומי העיצוב.
 
מה לומדים?
 
במסגרת הלימודים במכינה לעיצוב רב תחומי ילמדו התלמידים מגוון גדול של נושאי לימוד בתחום העיצוב. בין נושאי הלימוד הרבים ניתן למצוא את הנושאים הבאים: עיצוב פנים, ציור, רישום, פיסול, תוכנות עריכה, פסיכומטרי והשלמת בגרויות, איור, אדריכלות, הכנה למבחני הקבלה במוסדות לימוד השונים, יסודות העיצוב, חשיבה יצירתית, וכן הלאה. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מכינות ייעודיות לתחום ספציפי בעיצוב והמכינה מתאימה לכאלה שלא רוצים ללמוד את כל תחומי העיצוב אלא באים במטרה ללמוד תחום ספציפי. למשל: נניתן למצוא מכינה ייעודית לעיצוב פנים או אדריכלות, מכינה לעיצוב תעשייתי, מכינה לעיצוב גרפי, מכינה לתקשורת חזותית ועוד ועוד.
 
כמה זמן לומדים?
 
ברוב מוסדות הלימוד המציעים מכינות בתחום העיצוב משך הלימודים יהיה כ- 4-6 חודשי לימוד במתכונת חד או דו שבועית. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים מותאמים לכאלה שרוצים לעבוד ולהמשיך בשגרת חיים במקביל ללימודים. במקרה כזה ייתכם כי משך הלימודים יעמוד על כחצי שנה ומעלה - הכל תלוי במוסד הלימודים ובזמן הפנוי שיש למועמד ללימודים.
 
מטרת הלימודים במכינה לעיצוב
 
לאור הביקוש הרב שיש בשנים האחרונות לתחומי העיצוב ולאור זה שמוסדות הלימוד לא ממהרים לקבל את כל המועמדים, מטרתה של המכינה לעיצוב היא להכשיר הלכה למעשה את הסטודנטים ללימודים באורך מלא בתחום זה ולתת להם דריסת רגל ראשונית בתחום זה. המטרה של המכינה לעיצוב היא לתת להם רקע נרחב בכל תחומי העיצוב כך שכשהם ייגשו לקבלה ללימודים זה יגדיל משמעותית את הסיכויים שלהם לקבלה למוסדות נחשבים בתחום. 
 
איפה לומדים?
 
במדינת ישראל ישנם לא מעט מוסדות לימוד שמציעים מכינות בתחום העיצוב. בין המכללות ובתי הספר ניתן למצוא גם מכינות ייעודיות לתחום מסוים בעיצוב ולכן חשוב לשים לב לפני שנרשמים האם רוצים להתמקד בתחום העיצוב באופן כללי או שמדובר בתחום ספציפי שאולי ניתן למצוא מכינה ייעודית רק אליו.
בין מוסדות הלימוד המציעים מכינות בתחום זה ניתן למצוא את המוסדות הבאים: 
A.R.T studio בירושלים - במוסד לימודים זה ניתן למצוא מגוון גדול של מכינות בתחום העיצוב ולא רק מכינה רב תחומית.
• מוסד לימודים נוסף הוא סטודיו 6B בתל אביב. בסטודיו ניתן למצוא מכינה לעיצוב הכוללת גם בניה של תיק עבודות לכל טודנט - מה שמגדיל משמעותית את הסיכוי של הבוגרים להתקבל ללימודים מיד עם סיום המכינה.
• מוסד לימודים נוסף המציע מכינה בתחום הוא מכללת תילתן. המכללה ממוקמת בעיר חיפה ומתמקדת בעיקר בתחומי העיצוב הגרפי. בעיר חיפה ניתן למצוא גם את ויצו חיפה שנחשב למוסד מוביל בתחום העיצוב והאמנות וגם שם מציעים מכינה לעיצוב הכוללת תיק עבודות.
• מוסד לימודים הממוקם בתל אביב הוא HASTUDIO שמציע מכינה רב תחומית לכל מקצועות העיצוב.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סטודנטים ממליצים על מכינות לעיצוב, אמנות ואדריכלות

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
298 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.46 מתוך 5

מכינות, בגרות ופסיכומטרי במכינות לעיצוב, אמנות ואדריכלות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים