072-3300504

מכינה לעיצוב


מטרתה של מכינה לעיצוב היא להכשיר את הבוגרים שלה ללימודים בתחומי העיצוב. למכינה ניגשים כאלה שלא התקבלו ללימודי עיצוב מפני שלא עמדו ברף הקבלה של מוסד הלימודים אליו רצו להתקבל. בנוסף, מכינה לעיצוב מתאימה גם לכאלה שבאים ללא רקע בתחום ורוצים לבדוק האם תחום העיצוב מתאים להם. הלימודים במכינה לעיצוב מקיפים מאוד ונוגעים בכל התחומים הנוגעים לעיצוב. החל מעיצוב פנים, עיצוב חללים מסחריים, ציור ורישום, עיצוב גינות וכן הלאה.

במכינה ללימודי עיצוב תוכלו לרכוש את הידע, הכלים והכישורים המקצועיים הנדרשים כדי להתחיל לימודים וקריירה בתחום העיצוב, במכינה תוכלו ללמוד את יסודות העיצוב ולבנות בסיס ידע מוצק שיכין אתכם להצלחה בכל הנוגע ללימודי עיצוב ברמה גבוהה. תוכלו לרכוש מיומנויות שיעזרו לכם להצטיין בלימודים העתידיים שלכם. בנוסף, תוכלו לקבל תובנה על עולם העיצוב מאנשי מקצוע מנוסים בעלי ניסיון של שנים בתחום. עם בסיס הידע והניסיון הזה בהישג ידכם, יהיו לכם את כל הכלים הדרושים כדי להצליח כמעצבים.

למי מתאימה מכינה לעיצוב?

 
קהל היעד של המכינה הוא בעיקר אנשים שרוצים או ניסו להתקבל ללימודי עיצוב במכללות השונות ולא התקבלו עקב זה שלא עמדו בבחינות ובראיונות האישיים. כמו כן, קהל יעד נוסף הוא קהל שמגיע ללא רקע בתחום ורוצה לבחון את התחום מקרוב על מנת לקבל החלטה האם להמשיך לאחר מכן ללימודים מלאים באחד מתחומי העיצוב. בנוסף,מכינה ללימודי עיצוב מתאימה גם לכל מי שרוצה להבין טוב יותר את העקרונות והטכניקות של העיצוב, בין אם אתה מעצב שאפתן, איש מקצוע שרוצה לרענן את כישוריו, או מישהו שרק רוצה ללמוד עוד על אמנות העיצוב, מכינה בעיצוב יכולה לעזור לך להתחיל.

 

מה לומדים?

 
במסגרת הלימודים במכינה לעיצוב רב תחומי ילמדו התלמידים מגוון גדול של נושאי לימוד בתחום העיצוב. בין נושאי הלימוד הרבים ניתן למצוא את הנושאים הבאים: עיצוב פנים, ציור, רישום, פיסול, תוכנות עריכה, פסיכומטרי והשלמת בגרויות, איור, אדריכלות, הכנה למבחני הקבלה במוסדות לימוד השונים, יסודות העיצוב, חשיבה יצירתית, וכן הלאה. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מכינות ייעודיות לתחום ספציפי בעיצוב והמכינה מתאימה לכאלה שלא רוצים ללמוד את כל תחומי העיצוב אלא באים במטרה ללמוד תחום ספציפי. למשל: נניתן למצוא מכינה ייעודית לעיצוב פנים או אדריכלות, מכינה לעיצוב תעשייתי, מכינה לעיצוב גרפי, מכינה לתקשורת חזותית ועוד ועוד.
 

כמה זמן לומדים?

 
ברוב מוסדות הלימוד המציעים מכינות בתחום העיצוב משך הלימודים יהיה כ- 4-6 חודשי לימוד במתכונת חד או דו שבועית. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים מותאמים לכאלה שרוצים לעבוד ולהמשיך בשגרת חיים במקביל ללימודים. במקרה כזה ייתכם כי משך הלימודים יעמוד על כחצי שנה ומעלה - הכל תלוי במוסד הלימודים ובזמן הפנוי שיש למועמד ללימודים.
 

מטרת הלימודים במכינה לעיצוב

 
לאור הביקוש הרב שיש בשנים האחרונות לתחומי העיצוב ולאור זה שמוסדות הלימוד לא ממהרים לקבל את כל המועמדים, מטרתה של המכינה לעיצוב היא להכשיר הלכה למעשה את הסטודנטים ללימודים באורך מלא בתחום זה ולתת להם דריסת רגל ראשונית בתחום זה. המטרה של המכינה לעיצוב היא לתת להם רקע נרחב בכל תחומי העיצוב כך שכשהם ייגשו לקבלה ללימודים זה יגדיל משמעותית את הסיכויים שלהם לקבלה למוסדות נחשבים בתחום. 

נושאי הלימוד במכינה לעיצוב


נושאי הלימוד במכינה לעיצוב משתנה ממכינה למכינה. מכינה לעיצוב מקיפה מגוון רחב של נושאים, לרבות תורת הצבע, טיפוגרפיה, קומפוזיציה, עיצוב, מיתוג וזהות, הפקת מדיה דיגיטלית, טכניקות איור ועוד. בנוסף לכך, הקורס מכסה גם נושאים כמו ניהול פרויקטים ושיטות עבודה עסקיות הקשורות לעיצוב.

 

היכן לומדים מכינה לעיצוב?

 
במדינת ישראל ישנם לא מעט מוסדות לימוד שמציעים מכינות בתחום העיצוב. בין המכללות ובתי הספר ניתן למצוא גם מכינות ייעודיות לתחום מסוים בעיצוב ולכן חשוב לשים לב לפני שנרשמים האם רוצים להתמקד בתחום העיצוב באופן כללי או שמדובר בתחום ספציפי שאולי ניתן למצוא מכינה ייעודית רק אליו.
בין מוסדות הלימוד המציעים מכינות בתחום זה ניתן למצוא את המוסדות הבאים: 
A.R.T studio בירושלים - במוסד לימודים זה ניתן למצוא מגוון גדול של מכינות בתחום העיצוב ולא רק מכינה רב תחומית.
• מוסד לימודים נוסף הוא סטודיו 6B בתל אביב. בסטודיו ניתן למצוא מכינה לעיצוב הכוללת גם בניה של תיק עבודות לכל טודנט - מה שמגדיל משמעותית את הסיכוי של הבוגרים להתקבל ללימודים מיד עם סיום המכינה.
• מוסד לימודים נוסף המציע מכינה בתחום הוא מכללת תילתן. המכללה ממוקמת בעיר חיפה ומתמקדת בעיקר בתחומי העיצוב הגרפי. בעיר חיפה ניתן למצוא גם את ויצו חיפה שנחשב למוסד מוביל בתחום העיצוב והאמנות וגם שם מציעים מכינה לעיצוב הכוללת תיק עבודות.
• מוסד לימודים הממוקם בתל אביב הוא HASTUDIO שמציע מכינה רב תחומית לכל מקצועות העיצוב.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעניין אותך מכינה לעיצוב?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך מכינות, בגרות ופסיכומטרי במכינות לעיצוב, אמנות ואדריכלות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מכינות לעיצוב, אמנות ואדריכלות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד