האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במה לומדים בראיית חשבון?
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מה לומדים בראיית חשבון?

תואר בראיית חשבון הינו אחד מן התארים הנחשבים והנחשקים ביותר בשוק וכמובן תעודת רואה החשבון המבוקשת
 
למי התואר מתאים?
המעוניינים בלימודי תואר בראיית חשבון צריכים להיות בעלי אהבה למספרים ומתמטיקה, יכולת עבודה בצורה עצמאית ובצוות, יכולת השקעה ואורך רוח וכמובן אמביציה ומוטיבציה. יש לזכור כי בעלי תואר בראיית חשבון ממלאים שורה של תפקידים בכירים הן במגזר הציבורי כמו גם בפרטי.
 
מסלול התואר
תואר בראיית חשבון נמשך בין שלוש לארבע שנים, תלוי במסלול ותכנית הלימודים המבוקשת, וכשמונה סמסטרים במסגרת מסלול לימודי ערב לאנשים עובדים. חשוב לציין כי בתום הלימודים ישנה חובת ביצוע סטאז' באחד ממשרדי רואי החשבון המאושרים, לתקופה של כשנתיים, כשלאחר מכן יש לעבור בהצלחה את בחינת ההסמכה המבוצעת על ידי לשכת רואי החשבון בישראל. בנוסף, כדי לבצע תואר בראיית חשבון יש להיות בעלי תואר קודם או בחירת מסלול לימודים מורחב או דו חוגי. בין השילובים הנפוצים באקדמיה ניתן למצוא לימודי בראיית חשבון ומשפטים, תואר בראיית חשבון ומנהל עסקים, תואר בראיית חשבון וכלכלה ועוד.
 
תכני לימוד
תואר בראיית חשבון כולל תכני לימוד רבים ומגוונים, ומתחומי תוכן שונים כמו משפטים, כלכלה, מיסוי, משאבי אנוש, סטטיסטיקה ועוד. תכני הלימוד ניתנים לחלוקה למספר ערוצים מרכזיים: תכני בחירה וחטיבות משלימות, סמינרים וסדנאות מעשיים ותכני ליבה תיאורטיים. בין הקורסים הנלמדים ניתן למצוא: הנהלת חשבונות וחישובים מסחריים, בעיות מדידה בחשבונאות, דוחות כספיים וסוגיות מיוחדות, בעיות כמותיות מתקדמות, מערכות מידע לחשבונאים, חשבונאות ניהולית, יסודות תורת ההחלטות וחקר ביצועים, יסודות המימון, ביקורת חשבונות, תכנון ובקרה עסקית ועוד תכני רבים ומגוונים.
 
תנאי קבלה
תנאי הקבלה לתואר בראיית חשבון תלויים במספר גורמים: מוסד הלימודים המבוקש, תכנית או מסלול הלימודים המבוקש וכמובן הציונים אתם מגיעים מהבית. ככלל, נדרשת זכאות מלאה לתעודת בגרות ישראלית בציון ממוצע תשעים וחמש לכל הפחות, המורכבת מציון בגרות בארבע יחידות מתמטיקה בציון תשעים לפחות. בנוסף, נדרש ציון בחינה פסיכומטרית של כשש מאות ושמונים. לאחר הצגת הציונים, מבצע מוסד הלימודים שקלול של ציוני יסוד אלו לציון "סכם". ציון הסכם מורכב מציון בחינת הבגרות במתמטיקה, ציון הפרק הכמותי בבחינה הפסיכומטרית וציון הממוצע הכללי לבגרות. ככל שציון סכם זה גבוה יותר, כך סיכויי הקבלה למסלול המבוקש גבוהים יותר.
 
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים לראיית חשבון וחשבונאות?
בידקו כאן סיכויי את הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

לימודי תואר ראשון בראיית חשבון וחשבונאות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי