האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס קריינות ושדרי רדיו
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

קורס קריינות ושדרי רדיו

קורס קריינות
 
תחנות הרדיו הפרטיות הפכו בשנים האחרונות את תחום הקריינות למשמעותי מאוד בתחום התקשורת. קרייני רדיו מקריאים את החדשות, מגישים תוכניות ומקריינים פרסומות ותשדירים. טכנולוגיות מודרניות אשר פעילות בענף הסלולר והאינטרנט, מאפשרות לשפר את טיב השידור. בעזרת הפס הרחב ניתן להעביר שידורי רדיו באיכויות גבוהות יותר מהאיכות שהתרגלנו לשמוע בעבר. על הקריינים מוטלת אחריות גדולה להגיש את הטקסטים אל מול המיקרופון, המצלמה והקהל. קורס קריינות מציע למועמדים בעלי קול רדיופוני טבעי, את האפשרות להשתלב בעולם הרדיו והטלוויזיה כקריינים מקצועיים. במסגרת התפקיד נדרשים הקריינים להבין את הטקסים שהם מקריאים, לדבר באופן ברור וקולח ולגלות בקיאות בשפה העברית.
 
למי מתאים
 
קורס קריינות מתאים בעיקר לאנשים בעלי קול ערב לאוזן אשר שולטים בשפה העברית ורוצים להגשים את החלום שלהם ולהשתלב בתעשייה.
 
משך זמן הלימודים
 
לימודי קריינות מתפרסים על פני 3 חודשים כ-40 שעות לימוד בממוצע.
 
תנאי קבלה 
 
מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה או בוגרי 12 שנות לימוד בחלק מן המוסדות וראיון קבלה אישי.
 
 
קורס קריינות - נושאי הלימוד
 
חומר הלימוד במסגרת קורס קריינות משלב נושאים עיוניים לצד שעות אולפן רבות לצורך התנסות מעשית בקריינות. הקורס כולל נושאים כגון: עקרונות בהגשת תוכניות רדיו, הקראה של טקסטים, היכרות עם מבנה הקול, תיבות תהודה, פיתוח קול, שליטה בקצב נשימות בעת שידור, שטף דיבור, הגשת חדשות, יסודות בראיון, הקראה של פרסומות, ניתוח טקסטים, לשון ואתיקה באולפנים. כמו כן, מוקדש חלק מהקורס לעבודה מול מצלמה ובחלק זה יתרגלו המשתתפים ישיבה נכונה מול מצלמה, שפת פנים וגוף, מימיקה וקול, אלתור ועוד.
 
קורס שדרני רדיו

שדרן רדיו אחראי על הגשת תוכנית הרדיו, הוא הגורם המקשר בין קהל המאזינים לתחנת הרדיו. השדרן אחראי על הגשת השירים, על קטעי הקישור ועל הגשת הטקסטים, מעבר לכך ישנן תוכניות רדיו רבות שעוסקות באקטואליה או בנושאים כאלה ואחרים ועל כן השדרן אחראי גם על הגשת כתבות, הודעות חדשותיות, ניהול ראיונות בנושאים שונים ועוד. שדרן רדיו צריך להיות בעל יכולת אלתור טובה ומוכנות לשעות עבודה לא שגרתיות מכיוון שהרבה תוכניות רדיו מוגשות בשעות מוקדמות בבוקר או בשעות מאוחרות אל תוך הלילה.
 
אפשרויות תעסוקה
 
בסיום הלימודים הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון תפקידי קריינות באמצעי התקשורת השונים כמו :רדיו, ערוצי הטלויזיה, אתרי אינטרנט וכו'. 
 
 
 
 
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים למקצועות הרדיו והאולפן?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

קורסים ולימודי תעודה במקצועות הרדיו והאולפן בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי