072-3300504

שכר מהנדסים 2024

בשנים האחרונות אנו עדים לעליה באנשים הפונים ללימודי הנדסה. הלימודים מאפשרים מגמות לימוד שונות ומכללות ואוניברסיטאות שונות ברחבי הארץ פתחו מסלולי לימוד ייעודיים. הלימודים מהסוג הזה נותנים לסטודנט את האפשרות לפתח קריירה בתחומים שלא היו קיימים קודם כמו למשל מהנדס חשמל ואלקטרוניקה. אספנו עבורכם את מגוון תחומי ההנדסה המובילים כיום בשוק.
 
הנדסת חשמל ואלקטרוניקה - הלימודים כוללים לימודים תיאורטיים ולימודים מעשיים. הלימודים נחשבים לקשים ומאתגרים אך למסיימים בהצלחה מובטחת עבודה בתנאים מעולים בתחום שנחשב ליוקרתי. הלימודים כוללים את נושאי הלימוד הבאים: מתמטיקה, פיזיקה, ניהול פרוייקטים, מערכות, אלגברה, הסתברות ועוד. מהנדס חשמל ואלקטרוניקה ירוויח בתחילת דרכו שכר ממוצע של 13,000 ש"ח ולאחר חמש שנות ניסיון יוכל להגיע גם ל-20,000 שקלים בחודש.
 
הנדסה ביו רפואית - בתחום זה תלמדו לייצר מכשירים רפואיים לצורך אבחון, מניעה, טיפול ותמיכה. מכשירים אשר ישרתו את המטופלים בבתי החולים ובביתם הפרטי. מדובר בתחום חדש יחסית אשר רק הולך וגדל. בין נושאי הלימוד בתחום: מכניקה, גנטיקה, ביוכימיה, ביולוגיה, אנטומיה, דימות רפואי, פיסיקה ועוד. המשכורת הממוצעת אותה תוכלו להוויח בסיום הלימודים ועם ההשתלבות לעבודה תעמוד על כ-8,500 ש"ח ולאחר מספר שנים בהם תצברו ותק תוכלו להרוויח כ-14,000 ש"ח.
 
הנדסת תוכנהמהנדס תוכנה אחראי על תחומים רבים מלבד בתכנות עצמו. הוא בעל ידע מקצועי מאוד החל משלב זיהוי הצרכים, הקשבה לדרישות ובקשות הלקוח, ניתוח המערכת, כתיבת תכנית, בדיקות והטמעה אצל הלקוח. בין נושאי הלימוד בתואר: מתמטיקה, פיסיקה, ארכיטקטורה, לוגיקה, כימיה, מערכות קבצים, מסד נתונים ועוד. המסיימים בהצלחה את הלימודים ישתלבו בשוק העבודה ויוכלו להרוויח שכר ממוצע של 15,000 ש"ח. לאחר כ 3 שנות ניסיון תוכלו להגיע למשכורת ממוצעת של 24,000 שקלים.
 
הנדסת תעשיה וניהול - ניתן לראות היום בכלל ענפי המשק את השילוב של מהנדסי תעשיה וניהול. הלימודים נועדו להכשיר אנשים אשר ישפרו את תהליכי הארגון של החברות הגדולות כל זה תוך מטרה תמידית לשפר ולייעל. הבוגרים יוכלו להיכנס לשוק העבודה ולהרוויח משכורת ממוצעת של 10,000 שקלים. לאחר כחמש שנות ניסיון השכר יעלה בהתאם וצפוי לעמוד על כ-20,000 ש"ח.
 
הנדסת חומרים - תפקיד המהנדס הינו חקר החומרים תוך כדי אפיון תכונותיו, חשמליות, תרמיות ועוד. בעזרת חקר החומרים ניתן יהיה לשלבם ולהתאימם לצרכים תעשיתיים. בין הנושאים הנלמדים במהלך התואר: שחיקה מכנית, חומרים מורכבים, מכניקת השבר, מוליכים, חומרים מורכבים, מתכות, חוזק חומרים ועוד. השכר הממוצע בתחום החומרים עומד על 10,500 שחודש ולאחר כחמש שנות ניסיון השכר יעלה וצפוי להגיע לממוצע של 17,000 ש"ח.
 
הנדסת בנייןהתפקיד של מהנדס הבניין הוא לחשבת את החוזק של הבניין תוך כדי הכנת חוברת חישובים ותכניות עבודה. מהנדס הבניין יעבוד בשיתוף עם אדריכלים שונים. בין נושאי הלימוד בתואר: מבני פלדה, מבני בטון, מחשוב, כלכלה הנדסית, דינמיקת מבנים ועוד. בסיום הלימודים יוכל המהנדס לעבוד בתחום ולהרוויח שכר ממוצע של 11,000 ש"ח ואחר כחמש שנות ותק השכר יעלה וצפוי להגיע לממוצע של 20,000 ש"ח.
 
 
מגוון תחומי ההנדסה הקיימים גדול ועומדות בפניכם לא מעט אפשרויות. השכר בתחום גבוה וישנה אפשרות אף להגדילו על ידי המשך לימודים לתואר שני.
הביקוש למהנדסים רק הולך וגדל ולצידו גם היוקרה של המקצוע אך צריך לזכור כי מדובר בלימודים לא קלים ונדרשת השקעה גדולה על מנת לסיים בהצלחה. 
מעניין אותך שכר מהנדסים 2024?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בלימודי הנדסה כללי בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד לימודי הנדסה כללי לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד