האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס ממונה בטיחות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

קורס ממונה בטיחות

מידע כללי

בישראל קיימת חובה על פי חוק, ולכן כל ארגון ומפעל מחויב להחזיק אדם שעבר קורס ממונה בטיחות, אותו אדם הוא זה שיהיה אחראי על הבטיחות והגהות של העובדים בארגון, נושאי הלימוד בקורס מגוונים ורבים, הקורס מתעדכן אחת לכמה זמן בנושאיו באתם לאקטואליות של המכשירים והמקצועות.
 
בכל מקום עבודה בעיקר בתחום הבנייה יש למנות אחראי בטיחות בעבודה, כול אותם אחראי בטיחות עוברים את הקורס הכולל מגוון רחב של נושאים כמו: ניהול בטיחות בתעשייה, ניהול מערך בטיחות, דיני עבודה, חקירת תאונות בעבודה, ניהול הבטיחות במפעל, ניהול סיכונים, בריאות וארגונומיה, בטיחות במדעי ההנדסה, בטיחות אש, ועוד.

ממונה הבטיחות הפך לתפקיד מרכזי וחיוני בניהול התקין של מפעלי וארגוני עבודה, ממונה הבטיחות הוא זה שדואג לבטיחות האישית של כל העובדים והמבקרים במפעל, ארגון או שטח הבנייה, יש מקומות שתפקיד ממונה הבטיחות מורחב ואותו אדם הוא זה שדואג לגהות של כל העובדים, שמירה על הניקיון ובריאות העובדים במפעל.
 

ממונה בטיחות בעבודה
תפקידו של ממונה בטיחות בעבודה נחשב חיוני ומרכזי ביותר בניהול התקין של חברות, מפעלים וארגונים. תחום הבטיחות מתייחס לבטיחות האישית של כל עובדי החברה וגם לשמירה על הגהות בארגון, ההיגיינה ובריאות העובדים. כיום כמעט כל ארגון או עסק מפעיל מערכי בטיחות הכוללים אנשי מקצוע מומחים לבטיחות שיתפקדו בעידן של תעשייה מתקדמת שנמצאת בפיקוח תמידי של תקנות בטיחות המעוגנות בחוק. הקורס מכשיר מנהלי בטיחות איכותיים ומקצועיים אשר ידעו להתמודד עם כל נושאי הבטיחות באופן כזה שיאפשר להם לדאוג לעובדי הארגון להרגיש בטוחים במקום עבודתם.
 

תנאי קבלה
מתאים לבעלי דיפלומה טכנאי או הנדסאי עם 3 שנות ניסיון או דיפלומה של מהנדס עם ניסיון של שנתיים. בנוסף לכך ישנם מוסדות לימוד שדורשים עמידה בוועדת קבלה.
 

תכני לימוד
משתתפי הקורס זוכים ללמוד מבחר של תכנים הכוללים בין היתר סדנאות מעשיות ותרגילים, סיורי שטח והתנסות בהדמיית אירועי בטיחותיים, מבחני אמצע ופרויקט סיום קורס. הלימודים כוללים נושאים כגון ניהול מערכות בטיחות, ניהול של בטיחות בתעשייה, דיני עבודה, פקודות בבטיחות, חקירות של תאונות עבודה, קורסים בנושאים בריאותיים: פיזיולוגיה, ארגונומיה, מערכת האדם והמכונה, קורסים בנושאי הנדסה: הנדסת בטיחות בתעשייה כימית, תכנון מערכי בטיחות בחשמל ואש, קורס עזרה ראשונה ועוד.
 

משך הלימודים
הלימודים נמשכים בדרך כלל בין 300 ל-350 שעות לימוד אקדמיות (שהם בין 4 ל-10 חודשים) בהתאם לתוכנית הלימודים בקורס .
 

מה מקבלים בסיום הלימודים
תעודת גמר הקורס משותפת עם משרד התמ"ת שהינה תנאי ראשון למינוי ממונה הבטיחות והגהות בעבודה.
 

אפשרויות תעסוקה
בסיום הלימודים רוב הבוגרים ממשיכים לעבוד במקום עבודתם הנוכחי - רק שכעת נוסף להם תחום אחראיות חשוב מעבר לתפקיד הנוכחי שהיה להם מלפני ביצוע הקורס. עבודה נוספת זאת באה לידי ביטוי בתוספת במשכורתם של העובדים.

קורסים ולימודי תעודה בתחום הבטיחות

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי