האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס גינון סוג 1

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס גינון סוג 1
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
גינון הוא שם כולל לכל הפעולות הנעשות לגינת נוי, בין אם מדובר משלב הכנת הגינה ועד לטיפול והשקיית הגינה לשם גדילתה וצמיחתה התקינה. קורס גינון מכשיר את התלמידים למקצוע הגינון, על ידי תכנית לימודים המורכבת על ידי משרד התמ"ת. תוכנית הלימודים מורכבת מנושאים עיוניים ומעשיים גם יחד כדרוש למקצוע הגינון המשלב חשיבה ועשייה. ישנם כמה סוגי קורסי גינון כאשר המוכרים ביותר הם המכינים את התלמידים למבחני משרד התמ"ת: קורס גינון סוג 1 וקורס גינון סוג 2, כמו כן קיימים גם קורסי גינון שמקנים התמחות מסוימת לגננים כמו גינון ירקות אורגני, גינון ביו פאלחה, קורס גננות אקולוגית ועוד.
 
 
קורס גינון סוג 1
תמונה: shutterstock
 
 
לימודים
זהו קורס בסיסי ומקיף את מקצוע הגינון, תכנית הלימודים בנויה למעבר בחינת גננים במשרד התמ"ת וכוללת חומר מעשי ועיוני בנושאים כגון לימודי הסביבה, בוטניקה ואחזקת גנים ועוד.
 
קורס גינון סוג 1 הינו הקורס הראשוני ובדרך כלל עורך כ-40 מפגשים, מטרתו להכין את התלמידים למבחן משרד העבודה (משרד התמ"ת), ולתת מידע ללומדים על מנת שיוכלו להקים, לטפל ולשקם גינות נוי, כאשר רק לאחר שנה של ניסיון בתחום יוכלו התלמידים (הגננים המתחילים), לגשת למבחן של משרד התמ"ת ולקבל תעודה ממשרד התמד כעובר קורס גינון סוג 1. מי שירצה להמשיך ולהתקדם מוזמן לעשות את קורס גינון סוג 2 שהוא יותר מתקדם. בנוסף לכך, ניתן לעשות קורס גינון ביתי.
 
 
נושאי הלימוד
כל בית ספר או מכללה המציעה קורס גינון יכולה להרכיב תוכנית לימודים כזו או אחרת אך ישנם נושאים עיקריים שחייבים ללמוד בקורס גינון, והם:
 
  • עבודה בסוגי קרקע שונים
  • איכות המים במקום
  • אקלים וגינום
  • ההבדל בין הצמחים: תרבותיים וצמחי בר, יסודות הבוטניקה, מערכות השקייה, הכנת הקרקע לפני פעולת הגינון, הדברה, שיקום ותחזוקת הצמח והגינה, גיזום צמחיה וגיזום עיצובי של צמחיה, עבודה על כלים ידניים, עבודה על מכונות גינון, עזרה ראשונה, בטיחות בעבודה ועוד.
 

קורסים ולימודי תעודה באיכות הסביבה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים