האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהסבה לעבודה סוציאלית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

הסבה לעבודה סוציאלית

הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית
 
בשנים האחרונות שמנו לב לתופעה מעניינת שהמון אקדמאים מתחומים שונים  בוחרים לבצע הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית. הסיבה העיקרית לכך היא מכיוון שזהו אחד העיסוקים היותר מעניינים ומשמעותיים שאפשר לעבוד בהם. המסלול של הסבת אקדמאים מאפשר ללמוד את המקצוע בפחות זמן מהמקובל לתואר ראשון בעבודה סוציאלית.
 
קהל היעד להסבה לעבודה סוציאלית
 
ניתן לראות שקהל היעד ללימודי עבודה סוציאלית עבור אקדמאים משתנה בין מוסדות הלימוד השונים אבל הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית מיועדת לבוגרי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה, רצוי שהתואר שלהם יהיה בתחומים חופפים עד או קרובים עד כמה שניתן כמו סוציאולוגיה, פסיכולוגיה או יעוץ חינוכי. כמובן שגם בוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים יכולים להתקבל.
 
הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית - האם זה כדאי?

במסגרת תפקיד העובד הסוציאלי עליו לאתר בעיות אשר צצות בקרב המטופלים ולמצוא להן פתרונות. ישנם המון תחומים בהם מקצוע העבודה הסוציאלית נוגע, לכן אין סיבה לחשוש מחוסר עניין או תעסוקה במקצוע זה. למי שסיים תואר בלימודי עבודה סוציאלית יש מגוון עצום של מקומות בהם יוכל להשתלב, לדוגמא: פנימיות וכפרי נוער, חברות ממשלתיות, בתי ספר, בתי חולים, בתי אבות, בתי סוהר ובעוד מסגרות רבות ושונות. כיום אין כמעט מוסד שלא זקוק לשירותי עובד סוציאלי, ותמיד ישנו ביקוש לעובדים סוציאלית. אמנם זוהי עבודה לא קלה אך עם זה מעניינת ומרתקת. ואקדמאים שרוצים לבצע הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית ויש להם רקע בנושאים של הדרכה, חינוך או טיפול יוכלו להשתלב במקצוע זה בקלות.
 
הסבה לעבודה סוציאלית
 
תכני לימוד

הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית אורכים לרוב שנתיים ונושאי הלימודים בו רבים. הקורסים הנלמדים לקוחים ממגוון תחומים כמו פסיכולוגיה, סוציולוגיה, חינוך, מדעי ההתנהגות ועוד. נושאי הלימוד מכילים נושאי לימוד כמו: רווחה חברתית, מבוא לסטטיסטיקה, מדיניות חברתית, שירותים ואוכלוסיות, חברה ישראלית, ארגוני רווחה, שיטות התערבות עם הקבוצה, מדינת רווחה, דינאמיקה משפחתית ועוד. ברוב מוסדות הלימוד הלימודים להסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית ימשכו כשנתיים. הבוגרים מקבלים תואר ראשון בעבודה סוציאלית B.S.W.

כמה מרוויחים עובדים סוציאליים?

מנתוני "כמה אתם שווים - מתחם השכר של All Jobs עולה כי השכר הממוצע (ברוטו) לעובדות ועובדים סוציאליים עומד על כ-8,300 שקלים בחודש. גם אזור העבודה משפיע על גובה השכר, אולם בכל האזורים השכר די דומה וההבדלים עומדים על כמה מאות שקלים בלבד. לדוגמה באזור המרכז והשרון ניתן לראות את המשכורת הגבוהות ביותר בתחום והשער הממוצע עומד על 8,760 שקלים באזור ירושלים לעומת זאת ניתן לראות את השכר הנמוך ביותר בתחום - 7,970 שקלים בחודש. עם הותק השכר בתחום עולה בהדרגה למשל ותק של תשע שנים ומעלה במקצוע צפוי להוביל לשכר של כ-9,800 שקלים.

 

לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי