האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הנדסאי מכשור ובקרה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסאי מכשור ובקרה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
הנדסאי מכשור ובקרה הינו מקצוע רב-תחומי המשלב הכשרה באלקטרוניקה, מחשבים, מנועים, תקשורת בקרים, חשמל, מערכות ממשק אדם-מכונה ואוטומציה. העובדים בתחום עוסקים בתכנון ויישום מערכות ממוחשבות לבקרה על טמפרטורה, לחץ, ספיקה, לחות, מפלס, אקלים, בתים ומבנים חכמים, התפלת מים וטיפול במים, שקילה ומערכות מינון, אנרגיה, תהליכים אוטומטיים, חממות מבוקרות, רובוטים, בקרת הנע, מערכות H.M.I לאיסוף ושליטה על נתונים (מקומית ומרחוק בעזרת תקשורת סלולרית), תוך שימוש בבקרי תהליך, בקרים מתוכנתים, מתמרים, מערכות הנעה, תקשורת מחשבים ורכיבי אוטומציה.
מה הן דרישות הקדם?
בכדי לעסוק כהנדסאי מכשור ובקרה יש לעמוד בדרישות מה"ט ולהירשם כהנדסאי ברשם ההנדסאים. לימודי הנדסאי בישראל נמשכים כשנתיים ובסופן מוענקת דיפלומת הנדסאי.
המעסיקים הבולטים:
אינטל, HP
משכורות:
בוגרים טריים צפויים להשתכר 6500 שקלים לחודש בממוצע בעלי ניסיון וותק של 3-5 שנים 10000 שקלים לחודש בממוצע בעלי ניסיון וותק של 5-10 שנים 15500 שקלים לחודש בממוצע
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
בכדי להשתלב בשוק כהנדסאי מכשור ובקרה יש לעמוד בהצלחה בבחינות עפ"י תכנית הלימודים של מה"ט. תכנית הלימודים כוללת שעות התנסות רבות במעבדות מתקדמות במגוון רחב של נושאים. במהלך ההכשרה יש להתמודד עם משימות מעשיות, בהן "פרויקט גמר" שבמהלכו בונה התלמיד, בהנחייתו של מהנדס מנוסה, מתקן, מכונה, מערכת או תת-מערכת, המתבססת על הידע שנרכש. בעבודה זו מציג התלמיד את יכולות היישום שרכש בשיעורים ובמעבדות לרבות, השימוש בספרות מקצועית, אינטרנט, קשר עם חברות העוסקות בתחום בחירת רכיבים וציוד ובניית מערכת.
מה לומדים שם?
מקצועות כלליים: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, אנגלית טכנית, שרטוט ממוחשב. מקצועות בסיסיים: תורת החשמל, מחשבים, תכנות מחשבים, מערכות ספרתיות. מקצועות התמחות: מערכות בקרה, רכיבים ומתמרים במערכות בקרה, מבוא להנדסה תעשייתית, בקרים מתוכנתים, אוטומציה, מערכות ממשק אדם-מכונה, אלקטרוניקה. מקצועות משלימים: מכונות חשמל, מתקני חשמל ופיקוד חשמלי.
השתלבתי, מה הלאה?
בוגרי המגמה יכולים להמשיך בלימודיהם לתואר מהנדס אלקטרוניקה.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים