האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מנהל תקשורת שיווקית (מרקום) - כל המידע על המקצוע

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במנהל תקשורת שיווקית (מרקום) - כל המידע על המקצוע
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
אנשי המרקום הם אנשי תקשורת שיווקית (מאנגלית: marketing communication) והם אחראים על התקשורת השיווקית של החברה. תפקידם נפרד מזה של מנהל השיווק והם אלו שבונים מותג ומוציאים לפועל את האסטרטגיה השיווקית. כיוון שכך, אנשי המרקום אחראים לכל סוגי הפרסום (מדיה המונית, דיוור, תערוכות, שיווק באינטרנט) ולתקשורת מול לקוחות ומול קהל חיצוני. כמו כן, עובדי המרקום נותנים שירות לגורמים רבים בארגון - בראש ובראשונה לאנשי השיווק (אלא אם זו חברה קטנה מאד בה אדם אחד ממלא את שני התפקידים), ולמנהלי החטיבות השונות. הם גם עובדים בצמידות לאנשי המכירות ושואבים מידע מאנשי המחקר ומגורמים בהנהלה. התפקיד קיים כמעט בכל חברה, אך השם "מרקום" מקובל בעיקר בחברות הטכנולוגיה. בחברות "תעשיה ישנה" מקובל להגדיר את העובד כ"מנהל פרסום".
מה הן דרישות הקדם?
ידע טכנולוגי בסיסי. ברוב חברות ההיי-טק יש צורך בשליטה מצוינת באנגלית (מרבית העבודה היא עם טקסטים מקצועיים באנגלית וגורמים מחו"ל). תואר בתקשורת, פרסום, שיווק או ניהול מהווה יתרון משמעותי.
זה מתאים לי?
העבודה במחלקות המרקום מאתגרת: היא אינטנסיבית, ומושפעת מדד-ליינים ולוחות זמנים צפופים. העובד נדרש להתמודד עם עומס גדול בזמן קצר, ולעשות זאת תוך הפגנת מקצועיות וירידה לפרטים הקטנים. איש המרקום צריך להיות מסוגל לעבוד בצוות ולהיות בעל יחסי אנוש טובים כדי שיוכל להפעיל אנשי מקצוע חיצוניים ואף להפעיל עליהם מניפולציה. העבודה דורשת הבנה של תהליכי בניית מותג ושיווק והבנה של הלקוחות. כמו כן, על איש המרקום להכיר היטב את הטכנולוגיה המשמשת אותנו כיום, ואת הענף המקצועי בו הוא עוסק (רוב הלקוחות הם אנשי מקצוע), ולהיות בעל ראייה מערכתית וחשיבה רוחבית.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
בין 1,500-3,000 איש - לא כולם תחת ההגדרה הישירה "מרקום" אלא תחת תחומים חופפים/מקבילים.
טווח גילאי המועסקים:
לרוב נשים בנות 24-34. בקרב המנהלים ממוצע הגילאים גבוה יותר, וכך גם אחוז הגברים.
המעסיקים הבולטים:
בענף, ההיי-טק: אמדוקס, נייס, קומברס. כמו כן ישנם תפקידי מרקום בחברות השיווק הגדולות (אסם, שטראוס-עלית), וחברות התקשורת והסלולר.
משכורות:
משתנה מענף לענף. בחברות צרכניות (כמו מזון) מדובר בכ-8,000 ש"ח חודשי לתפקידים הזוטרים ועד 17,000 שקלים חודשי לבכירים. כעבור כמה שנות נסיון צפוי השכר לעלות משמעותית ולעמוד על כ- 14,000-18,000 ש"ח חודשי. מנהלים עשויים להרוויח גם 20,000 ש"ח. בחברות תקשורת וטכנולוגיה השכר גבוה בכ-30 אחוז.
הכשרה ותעודות
מה לומדים שם?
ישנם מוסדות לימוד ספורים בהם ניתן ללמוד קורסים ספציפיים בנושא מרקום. הקורסים מיועדים לבעלי רקע מקצועי בתחום ומתמקדים במרקום בעולם ההיי-טק ובחברות המשווקות לעסקים (B2B). כמו כן ניתן ללמוד קורסים בתחום הפרסום. בקורסים אלו מלמדים את שיטות העבודה של משרדי הפרסום והדגש הוא פחות על התנסות כאנשי מרקום ויותר על שילוב התלמידים בעולם הפרסום.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים