האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

עריכת פטנטים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בעריכת פטנטים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
עורך הפטנטים עוזר לממציא לרשום פטנט על המצאתו: הוא מכין את הבקשה, מוודא שהקריטריונים עומדים בדרישת החוק ומוודא שפטנט זהה אינו קיים כבר. עורך הפטנטים עוסק בנושאים כמו סימני מסחר ומדגמים בישראל ובחו"ל, זכויות יוצרים, ייצוג משפטי בהליכים בפני רשם הפטנטים, הסכמי העברת ידע, רשיונות והסכמי הרשאה, הסכמי סודיות, חיפוש מידע פטנטי, טיפול וייצוג בתביעות בנושאי הפרות זכויות קנין רוחני, עוולות מסחריות (גזל סוד מסחרי, גניבת עין, מוניטין, תחרות בלתי-הוגנת). תהליך רישום פטנט נמשך באופן טיפוסי מספר שנים. בישראל מדובר בדרך כלל בשלוש-ארבע שנים, בארה"ב מדובר בשנתיים-שלוש.
מה הן דרישות הקדם?
תואר במדעים או הנדסה בכל אחד מהמוסדות המוכרים בארץ. כמו כן יש צורך בשנתיים התמחות אצל עורך פטנטים בעל ותק של 3 שנים, ובחינות הסמכה של משרד המשפטים.
זה מתאים לי?
עורך הפטנטים צריך להתעניין בטכנולוגיה, ובעל ראש פתוח כדי לקלוט דברים חדשים. עליו להיות סקרן, לדעת לשאול את השאלות הנכונות (את ממציא הפטנט לעתיד). הוא צריך להיות בעל יכולת ביטוי גבוהה - בעל פה ובכתב - ובעל יכולת תיאורית כדי להסביר בכתב את הרעיון העומד מאחורי ההמצאה. כמו כן עליו לדעת את השפה האנגלית על בוריה, כולל מונחים טכניים, שכן רוב התכתובת מתקיימת בשפה זו, לעמוד בזמנים, ולא להתייאש בעבודה בירוקרטית.
משכורות:
צעירים צפויים להשתכר 7,000-10,000 שקלים בחודש, ואילו בעלי ניסיון יכולים לצפות למשכורות שבין 14,000-20,000 שקלים בחודש. עם זאת, לעיתים המשכורת אינה קבועה אלא מתבסס על אחוזים.
הכשרה ותעודות
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
יוני ארז, עורך פטנטים
תנאים ושכר
מעל המומצע
ותק בחברה
שלוש שנים
איך התקבלת?
בתום התואר חיפש אלטרנטיבה לעולם התוכנה, והחליט להצטרף לחברה שעסקה בתחום עריכת פטנטים לתקופת ניסיון.
איך העבודה?
מעניינת ומאתגרת.
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי