האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אבטחת איכות

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין באבטחת איכות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
אנשי אבטחת האיכות - בודקי תוכנה ו-QA - אחראים על ביצוע בדיקות התוכנה במהלך הפיתוח ולקראת השקתה: אנשי ה-QA אחראים על תהליך הפיתוח והבדיקה; בודקי התוכנה עורכים את הביקורת המקיפה והדקדקנית על מנת לוודא שהתוכנה עובדת באופן ראוי, ללא שגיאות, הן בהיבט של הקוד התכנותי והן בהיבט החיצוני-ממשקי. בודקי התוכנה ממלאים את התפקיד הבסיסי ביותר בארגוני תוכנה והיי-טק, ולכן לרוב מועסקים בו סטודנטים בשנים האחרונות לתואר או מתכנתים מתחילים. התחום מאפשר דריסת רגל ראשונה בענף ההיי טק וצבירת ניסיון מעשי והיכרות עם התפקידים השונים בענף.
מה הן דרישות הקדם?
ידע בתכנות או באבטחת איכות.
זה מתאים לי?
תכונות אופי נדרשות: ריכוז, כושר לימוד עצמי, משמעת עצמית, יכולת לעבוד שעות ארוכות מול מחשב, התמודדות עם דד- ליינים ולחץ זמנים. העבודה עצמה היא עבודה משרדית בסביבה נוחה, חמישה ימי עבודה בשבוע, בדרך כלל בשעות קבועות. בזמן פרוייקטים גדולים ושדרוגים במערכות המחשוב, כרוך התפקיד בשעות עבודה ארוכות ורציפות בתנאי לחץ. בחלק מהמקרים הולכת ונפוצה עבודה מרחוק, בדרך כלל באמצעות חיבור חיצוני לרשתות התקשורת. עבודה ארוכה מול מחשב עלולה להביא לרגישות בעיניים, אי נוחות בגב ובעיות בידיים ובשורשי כף היד.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
על פי הערכות, כ-15,000 עוסקים באבטחת איכות, כאנשי QA, בודקי תוכנה ובודקי חומרה.
המעסיקים הבולטים:
חברות המחשבים הגדולות: אינטל, מרקורי, מיקרוסופט, קומברס, אמדוקס, צ'קפוינט, sap, nice.
משכורות:
שכרם של בודקי תוכנה נע לרוב בטווח שבין 8,000-18,000 שקלים בחודש. לאחר כחמש שנות ניסיון השכר יכול להגיע ל-20 אלף שקלים בחודש.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
סטודנטים לתואר ראשון בהנדסת מחשבים או הנדסת תוכנה (בין שלוש לארבע שנים), בוגרי קורסי תעודה בתכנות או באבטחת איכות במכללות ללימודי מקצועות המחשב.
השתלבתי, מה הלאה?
אופק התעסוקה תלוי במידה רבה בהשכלתם של בודקי התוכנה. בודקי תוכנה שהחלו בתור סטודנטים לתואר מהנדס תוכנה או מחשבים יוכלו להתקדם לאחר צבירת ניסיון לתפקידי ראשי צוותים, מנהלי פרוייקטים, תפקידי ניהול בכירים וייזום סטארט-אפים. לבעלי הכשרה לא אקדמית האופק התעסוקתי מוגבל יותר, וכולל בעיקר עבודה בתכנות.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי