האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מנתח מערכות מידע

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במנתח מערכות מידע
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
מנתח מערכות אחראי על אפיון והתאמה של מערכת מידע לארגון או ללקוח. מנתח המערכות חוקר את מצב הארגון לו יש להתאים את המערכת, מבין את דרכי העבודה בארגון ומסייע ללקוח להגדיר את דרישותיו ואת מטרות המערכת. לאחר מכן הוא פונה לאפיון ולתכנון המערכת - הוא מציין את הפונקציות והפעולות השונות שעל המערכת לבצע וכן את דרישות החומרה והתוכנה. בעבודתו מתווך מנתח המערכות בין הלקוח או הארגון לבין אנשי החומרה והתוכנה המפתחים בפועל את המערכת.
מה הן דרישות הקדם?
תואר ראשון בהנדסת תוכנה, מדעי המחשב, או תואר אחר עם התמחות במערכות מידע.
זה מתאים לי?
תכונות אופי נדרשות: ריכוז, כושר לימוד עצמי, משמעת עצמית, יכולת לשאול שאלות, יחסי אנוש מצוינים, כושר יזמות, ראייה מערכתית, התמודדות עם דד- ליינים ולחץ זמנים.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
הערכות גורסות כי כ-15,000 איש מועסקים כמנתחי מערכות ומנהלי פרויקטים.
משכורות:
מנתחי מערכות מתחילים יכולים לצפות לשכר שנע בין 10,000-18,000 שקלים בחודש; עם הניסיון עולה רמת השכר, ויכולה להגיע עד לסביבות 20,000 שקלים בחודש ואף יותר.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן לבחור מבין מספר מסלולי לימוד לתואר ראשון, כשהעיקריים שבהם הם הנדסת מערכות מידע, הנדסת תוכנה, מדעי המחשב ומנהל עסקים עם התמחות במערכות מידע. משך הלימודים בין שלוש לארבע שנים. כמו כן, בעלי תואר ראשון יכולים לעבור הכשרות לניהול מערכות מידע במכללות ללימודי מקצועות המחשב.
השתלבתי, מה הלאה?
מנתח מערכות מידע יכול להיות ראש צוות בחברת היי טק, מנהל פרוייקטים ולהתקדם לתפקידי הניהול המקצועיים הבכירים ביותר בארגון.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי