072-3300504

בידור - לא יורדים מהבמה

מקצועות הבידור והבמה מביאים אלינו ריגוש מסוים. למרות שמו של התחום, אין המדובר רק במקצועות הקשורים בהומור ובקרקס - נכללים בהם מקצועות שמביאים לחיינו נגיעות דרמטיות של החיים. אך המשותף לכולם הוא שהם מספקים לנו משהו אחר, איזו הפוגה מחיי היום-יום הלחוצים. אלא שמאחורי כל הסחת דעת כזו מסתתר יוצר, שדאג לקיומה של היצירה. לעיתים הם עומדים בקדמת הבמה (שחקנים וזמרים), ולעיתים מדובר בבעל מקצוע שנמצא מאחורי הקלעים (כוריאוגרף, במאי תיאטרון), אך גם אם עבודתו "שקופה" לנו ואנו רואים רק את התוצאה הסופית ולא את הזיעה שהשקיע, הרי שהוא בכל זאת תרם רבות לקיומו של הבידור בחיינו. בדומה למקצועות העיצוב והאמנות, גם מקצועות הבידור והבמה שואפים להשאיר אחריהם מורשת, איזו יצירה שתיזכר לעד. אלא שבניגוד למקצועות האמנות, שמשאירים אחריהם משהו פיזי ("הפריט הוא היצירה"), במקצועות הבידור והבמה מדובר במורשת אמורפית יותר - כשרון. העוסקים במקצועות אלו לוקחים חומר גלם ומביעים אותו באמצעות שימוש בגופם. יהא זה זמר שמשתמש בקולו כדי לרגש, רקדן שמשתמש בגופו כדי להעביר מסר, או שחקני תיאטרון שמספקים פרשנות מודרנית למחזותיו הקלאסיים של שייקספיר.
קשה להצליח בגדול
למקצועות האמנות והבמה אין דרישה "טכנית" בשוק. אלו לא מקצועות כמו רופא או מהנדס, שהמערכת תקרוס בלעדיהם. אך כיוון שאין אנו מדברים על מערכת טכנית בלבד, אלא גם על צורך אנושי, עולה כי מקצועות אלו זוכים לדרישה בשל הרצון שלנו להעשיר את חיינו. אנו לא דורשים מספר מסוים של רקדנים או במאים בתחום בכל שנה, וקיומו של תקליטן אחד יותר או פחות לא יערער דבר בסדר החיים הקיים. אבל המגוון הגדול מעיד על עושר תרבותי, וכל איש בידור שיש לו מה לומר, מצטרף לתחום ותורם את תרומתו. אלו מקצועות מתסכלים במידת מה, שכן קשה להצליח בהם - התחום מורכב מחובבים ומעוסקים מקצועיים רבים שאיש מעולם לא שמע עליהם. רק אחוזים בודדים מגיעים לקדמת הבמה וזוכים לזרקור שיאיר אותם. אך העוסקים במקצועות אלו ממשיכים מתוך איזו תחושת שליחות, מתוך ידיעה שיש להם רעיון שזקוק לצאת, אג'נדה שהם רוצים להעביר. השכר, כך נדמה (או לפחות, זה הרושם שמי שאינם נמצאים בקדמת הבמה מנסים ליצור), פחות חשוב מיחסי הגומלין עם הקהל וההכרה הרעיונית.
לימודים מעשיים
הפופולריות של מקצועות הבמה והבידור הובילה לפריחה של תחום הלימודים. ניתן לעשות תואר בתיאטרון, להירשם לאחד מבתי הספר הרבים ללימודי משחק, תיאטרון וכו', להעדיף את אחד מבתי הספר לסאונד, או ללמוד ענפים ספציפיים של התחום בלימודי תעודה ואפילו בסדנאות. מרבית בתי הספר למשחק (לרוב יש בהם גם מסלולים בתחום הבימוי) מנוהלים בידי שחקנים מוערכים וצוות המורים שלהם כולל שחקנים מנוסים שמספקים טיפים מעשיים וחוויות מעשירות.
  בידור ובמה

כל המקצועות בתחום ה בידור ובמה

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד