האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מהנדסי מכונות - כל המידע על המקצוע

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במהנדסי מכונות - כל המידע על המקצוע
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
העוסקים בענף הנדסה זה מפתחים ומייצרים מערכות מכניות ותחנות כוח שמספקות אנרגיה למערך הייצור של התעשיה - מנועים, כלי רכב, מכונות לשימוש ביתי יומיומי, מכונות ורובוטים לשימושים רפואיים, מערכות מיזוג אוויר. מהנדסים שממשיכים לתארים גבוהים משתלבים במחקר באוניברסיטאות ומכוני מחקר.
מה הן דרישות הקדם?
כדי לעבוד כמהנדס עליך ללמוד במשך ארבע עד חמש שנים, לקבלת תואר אקדמי.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
7,800 איש בשנת 2005
המעסיקים הבולטים:
התעשייה האווירית, צה"ל, תעשיה צבאית, חברת החשמל, מקורות, צינורות הים התיכון, סאיטיקס, קריו סאיטיקס.
משכורות:
שכר התחלתי של בוגרים עומד על כ-9,000 שקלים ברוטו. עם הניסיון עולה השכר, ובעלי ניסיון רב יגיעו גם למשכורת של כ-18,000 שקלים. משכורות של ראשי צוותים נעות סביב 15-20 אלף שקלים בחודש.
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
469 נרשמים חדשים לתואר ראשון
הכשרה ולימודים
דרישות הקבלה למגמות ההנדסה הן אלה: בעלי תעודת בגרות שקיבלו ציון 80 לפחות במתמטיקה בהיקף של ארבע יחידות לימוד (או 70 בהיקף של 5 יחידות לימוד), וכן ציון 70 לפחות בפיזיקה, כימיה או מקצוע טכנולוגי בהיקף של 4 יחידות לימוד לכל הפחות. מי שלא עמדו בדרישות קדם אלו ייבחנו בבחינה ממיינת בפיזיקה או מתמטיקה (בהתאם למה שנדרש מהם) ומועמדותם תישקל אך ורק על סמך הישגיהם בבחינה זו. ציוני הבגרות ישולבו עם ציוני הבחינה הפסיכומטרית, ליצירת "ציון התאמה"; ציון ההתאמה של בעלי תואר אוניברסיטאי יבוסס על שילוב בין ציון הבחינה הפסיכומטרית, הציון המשוקלל לתואר הראשון (ציון 85 לפחות) והציון בבחינת המיון במתמטיקה. כמו כן, פרט לדרישות החובה רצוי שתהיה לכם בגרות בביולוגיה בהיקף של 5 יחידות לימוד ובציון 80 לפחות, ויכולת לימוד עצמי.
מה לומדים שם?
כיוון שמדובר בתחום רחב ומגוון הדורש ידע מקיף במדעים וביישומי הנדסה, על המהנדסים להתנסות במהלך לימודיהם בתחומי המכניקה, התרמודינמיקה, תורת הזרימה ובבקרה. בשנתיים וחצי הראשונות לומדים הסטודנטים את מקצועות החובה המדעיים - מתמטיקה, פיזיקה, מחשבים וכימיה, ומדעי הנדסת המכונות - מכניקת מוצקים וזורמים, מדעים תרמיים, מדע החומרים ומערכות בקרה, הנע ומכטרוניקה. בנוסף למדעים הכלליים, מדעי ההנדסה המיושמים בהנדסת מכונות כוללים את מכניקת המוצק, מכניקת הזורמים, תרמודינמיקה ומעבר חום, תורת הבקרה ושיטות חישוביות שונות. לקראת סיום הלימודים הסטודנטים עוברים להתמחות במגמות, למשל מערכות אנרגיה, הנדסה אופטית במכונות, רובוטיקה בקרה ומכטרוניקה, מכניקת חומרים ומיקרו מערכות ועוד, בהתאם למה שמוצע במוסד הלימודים.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים