האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הנדסת סביבה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסת סביבה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
מהנדסי הסביבה עוסקים בטכנולוגיות להפחתת זיהום ובשמירה על איכות הסביבה - מים, אוויר וקרקע, למשל באמצעות ניהול וטיפוח משאבי טבע ונוף. הם מיישמים את חוקי איכות הסביבה של ישראל, משתתפים בחקיקתם ומתאימים אותם לאלו העולמיים. עוד בנושא, מטמיעים מהנדסי הסביבה תקנים בינלאומיים שמטרתם להפוך מפעלים תעשייתיים לידידותיים לסביבה.
מה הן דרישות הקדם?
כדי לעבוד כמהנדס עליך ללמוד במשך ארבע עד חמש שנים, לקבלת תואר אקדמי.
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
25 סטודנטים לתואר ראשון
הכשרה ולימודים
דרישות הקבלה למגמות ההנדסה הן אלה: בעלי תעודת בגרות שקיבלו ציון 80 לפחות במתמטיקה בהיקף של ארבע יחידות לימוד (או 70 בהיקף של 5 יחידות לימוד), וכן ציון 70 לפחות בפיזיקה, כימיה או מקצוע טכנולוגי בהיקף של 4 יחידות לימוד לכל הפחות. מי שלא עמדו בדרישות קדם אלו ייבחנו בבחינה ממיינת בפיזיקה או מתמטיקה (בהתאם למה שנדרש מהם) ומועמדותם תישקל אך ורק על סמך הישגיהם בבחינה זו. ציוני הבגרות ישולבו עם ציוני הבחינה הפסיכומטרית, ליצירת "ציון התאמה"; ציון ההתאמה של בעלי תואר אוניברסיטאי יבוסס על שילוב בין ציון הבחינה הפסיכומטרית, הציון המשוקלל לתואר הראשון (ציון 85 לפחות) והציון בבחינת המיון במתמטיקה. על מנת להתמודד בהצלחה עם שלבי הלימוד הראשוניים של הנדסת הסביבה רצוי רקע טוב ברמה מוגברת במתמטיקה, פיסיקה, כימיה וביולוגיה.
מה לומדים שם?
תוכנית הלימודים מקנה רקע חזק במקצועות יסוד מדעיים והנדסיים ומדגישה נושאי הנדסת משאבים סביבתיים, בקרת איכות מים, מערכות אקוואטיות וסביבה ימית, הידרולוגיה, הספקת מים, מערכות שפכים, טכנולוגיות טיפול במים ובשפכים, טכנולוגיות טיפול בפסולת מהתעשייה, בקרת איכות קרקע, עקרונות השבה ומחזור של שפכים ופסולת, דיני איכות הסביבה וכלכלת הסביבה, ביו-טכנולוגיה סביבתית, טוקסיקולוגיה וחומרים מסוכנים, איכות אוויר ובקרת זיהומים אטמוספריים.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים