האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מהנדס אזרחי

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במהנדס אזרחי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
תחום רחב זה עוסק בפיתוח ושימוש תשתיות המיועדות לרווחתה של האוכלוסיה. מדובר בעיקר בהקמת מערכות תשתית ומבנים בישובים, בתעשיות ובחקלאות (החל משלב התכנון וכלה בניהול וביצוע). עוד כולל התחום תכנון שדות תעופה, בניית כבישים וגשרים, תכנון רשת ביוב, ניצול משאבים וכו'.
מה הן דרישות הקדם?
כדי לעבוד כמהנדס עליך ללמוד במשך ארבע עד חמש שנים, לקבלת תואר אקדמי.בוגרי המסלול מקבלים בסיום לימודיהם את התואר "מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית" (BSc).
זה מתאים לי?
כיוון שמדובר בתחום רחב הכולל בתוכו מעט מכל תחום הנדסה אחר, עיסוק יעיל בהנדסת הסביבה מחייב התמחות מתאימה בכל תחום בנפרד. לפיכך, על המהנדסים האזרחיים להיות בעלי השכלה רחבה, ובעלי יכולת להגמיש עצמם ולהשתלב גם בתחומים כמו תכנון כלי טיס (תחום השייך להנדסה אווירונאוטית), פיתוח מקורות אנרגיה ועוד. מהנדסים אזרחיים יכולים לעסוק בניתוח עלויות וכדאיות כלכלית של פרויקטים אזרחיים, ועל כן עליהם להיות בעלי יכולת מתמטית טובה. כמו כן עליהם להיות מנהלים טובים ולדעת לנהל פרויקטים, כדי שיוכלו להשתלב בדרגים ניהוליים במגזר הפרטי או בתעשייה העסקית.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
12,200 איש בשנת 2005
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
115 סטודנטים נרשמו ללימודים באוניברסיטאות בשנה החולפת
הכשרה ולימודים
דרישות הקבלה למגמות ההנדסה הן אלה: בעלי תעודת בגרות שקיבלו ציון 80 לפחות במתמטיקה בהיקף של ארבע יחידות לימוד (או 70 בהיקף של 5 יחידות לימוד), וכן ציון 70 לפחות בפיזיקה, כימיה או מקצוע טכנולוגי בהיקף של 4 יחידות לימוד לכל הפחות. מי שלא עמדו בדרישות קדם אלו ייבחנו בבחינה ממיינת בפיזיקה או מתמטיקה (בהתאם למה שנדרש מהם) ומועמדותם תישקל אך ורק על סמך הישגיהם בבחינה זו. פיזיקה היא תנאי הכרחי ללימודים, לשם לימוד קורס היסוד "מבוא למכניקה הנדסית". ציוני הבגרות ישולבו עם ציוני הבחינה הפסיכומטרית, ליצירת "ציון התאמה"; ציון ההתאמה של בעלי תואר אוניברסיטאי יבוסס על שילוב בין ציון הבחינה הפסיכומטרית, הציון המשוקלל לתואר הראשון (ציון 85 לפחות) והציון בבחינת המיון במתמטיקה. כמו כן מומלץ ללמוד כימיה, תכנות מחשבים ואנגלית.
מה לומדים שם?
ככל תחום הנדסה, גם הסטודנטים להנדסה אזרחית פותחים את לימודיהם בקורסים מדעיים במקצועות מתמטיקה, פיזיקה, כימיה ותכנות מחשבים. בהמשך, כוללים הלימודים מקצועות הדרושים למהנדס לעתיד כמיפוי ומדידה, הנדסת חומרים, ניתוח מערכות וכו', וכן לימודים הקשורים בתחומי ההנדסה האזרחית. בין אלו נמצאים קורסים במבני בטון, הנדסת תחבורה, הנדסת סביבה, תפקוד וטכנולוגיה, גיאו אינפורמציה והנדסת מיפוי ועוד. לקראת סיום התואר מגיעים הסטודנטים לתחומי ההתמחות, וכן משתתפים במעבדות, עבודות שדה וסמינרים.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
דורון מילר, מנהל איזור ב"דניה-סיבוס"
תנאים ושכר
מהנדס ביצוע מתחיל ב-8,000 ברוטו ומשם בהתאם להתקדמות בתפקיד
ותק בחברה
12 שנה
איך התקבלת?
התחלתי כמהנדס ביצוע בפרוייקט בנייה למגורים במודיעין ומשם התקדמתי לניהול פרוייקטים
איך העבודה?
הכי אוהב לראות איך כל קומה מסתיימת במועד והבניין צומח למעלה - זה גורם לי סיפוק עצום.
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים