072-3300504

מורה בחטיבת ביניים ותיכון

תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
מורים בחטיבות הביניים ובבתי הספר העל-יסודיים (תיכון ובתי ספר אקסטרנים) אחראים על הוראה וחינוך לתלמידים בכיתות ז'-ח' ובכיתות ט'-י"ב. בגילאים אלו מדובר בדרך כלל ביישום ידע של תחומי התמחות מסוימים (למשל, אנגלית, מקצועות המתמטיקה או מקצועות הומניים כמו תקשורת, ספרות, מקרא ולשון).
זה מתאים לי?
מורה טוב הוא מורה משכיל ורהוט, בעל תפיסה מחנכת ויכולת מנהיגות. הוא צריך להיות אכפתי כלפי תלמידיו ורגיש לצורכיהם - במיוחד בגילאי ההתבגרות, אך גם לדעת להפגין סמכותיות ולגרום לתלמידיו לקבל את מרותו. עליו להתמודד היטב עם מצבים משתנים ולהיות סבלני הן בתקשורת שלו עם התלמידים והוריהם בזמן הלימודים והן בתקשורת איתם מחוץ לשעות הלימודים.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
76.9 אלף מועסקים
טווח גילאי המועסקים:
מרבית המורים הם בטווח הגילאים 35-45.
משכורות:
שכר הבסיס של המורים נמוך מאד - כ-3,000-5,000 שקל בחודש לבעלי ותק. גמולים, השתלמויות ותוספות שכר שונות משפרים במקצת את המצב.
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
436 נרשמים חדשים באוניברסיטאות לתואר ראשון בחינוך, בשנת 2005; 92 נרשמו לקבלת תואר בהוראת מדעים (מדעים וטכנולוגיה וכן מדעי הרוח).
מה לומדים שם?
הלימודים מקנים לסטודנט כלים על מנת שיוכל לגבש את תפיסת העולם החינוכית והחברתית שלו, כמו גם כלים להתמודד עם בני הנוער עימם יעבוד. כך, לדוגמה, לומדים הסטודנטים קורסים בפסיכולוגיה של גיל הנעורים, סוציולוגיה, פסיכולוגיה קוגניטיבית, תכנון מערכי שיעור, מתודיקת הוראה. כמו כן יוצאים הסטודנטים לסיורים לימודיים, ומתנסים בהוראה מעשית מול כיתה. בתום ארבע שנות לימודים יקבלו הבוגרים תואר "בוגר בהוראה" B.Ed, ותעודת הוראה.
השתלבתי, מה הלאה?
ניתן להתקדם ולהפוך לרכזי שכבה או רכזי מקצוע, או להתקדם לתפקיד סגן מנהל בית הספר ובהמשך - מנהל בית הספר.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד