האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

גננות / מטפלות

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בגננות / מטפלות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
הגננות והמטפלות משגיחות על ילדים בגיל הרך (מגיל שישה חודשים ועד חמש) משעות הבוקר ועד שעות הצהריים או אחר הצהריים, ומספקות להם מסגרת חינוכית ראשונית. במסגרת זו מכינות הגננות תכנית לימודים לילדים הרשומים בגן, כדי להעשיר אותם ולהקנות להם כלים שיעזרו בהתפתחותם התקינה.
זה מתאים לי?
עבודה בשעות קבועות - משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הצהריים המאוחרות. על הגננות להיות נעימות, לאהוב ילדים ולהיות סבלניות כלפיהם, גם אם הילד לא מבין מיד את מה שנדרש ממנו, או שהיה מעורב בתקרית לא נעימה (הקאות, צואה במכנסיים או אלימות כלפי מי מילדי הגן האחרים). כמו כן על הגננות להיות בעלות סמכות - הן כלפי הילדים והן כלפי ההורים, עימן הם מקיימות קשר ומדווחות על התקדמות הילדים.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
67.1 אלף מועסקים
טווח גילאי המועסקים:
מרבית הגננות הן בטווח הגילאים 35-45.
משכורות:
כ-2,000 שקלים לגננת מוסמכת מתחילה. גננות בעלות עשרות שנות ניסיון יכולות להגיע ל-5,000 שקלים.
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
436 נרשמים חדשים באוניברסיטאות לתואר ראשון בחינוך, בשנת 2005.
מה לומדים שם?
במהלך הכשרתן של גננות ומטפלות מקבלים הסטודנטים כלים מקצועיים לעבודה חינוכית עם ילדים ולהוראה. בשנים הראשונות ללימודים מדובר בידע תיאורטי, ובשנת הלימודים האחרונה מקיימים הסטודנטים סטאז', בו הם מתנסים באופן מעשי בחינוך בגיל הרך. במספר מוסדות מאפשרים לסטודנטים להתנסות באופן מעשי בגננות כבר בשנתם הראשונה בלימודים. ההכשרה כוללת תכני יסוד המספקים כלים לקראת הוראה לגיל הרך: היבטים פדגוגיים והתפתחותיים של הילדים - הבנה מה מאפיין ילדים בגילאים שונים ומה הצרכים (פיזיולוגיים ופסיכולוגים) שלהם. כמו כן לומדים הסטודנטים להבין את דרכי החשיבה והלמידה של ילדים צעירים ואת עולמם הרגשי, כך שניתן יהיה להתאים עבורם את סדר היום ואת הסביבה החינוכית. כמו כן הסטודנטים לומדים לנהל מסגרת חינוכית (בין אם מדובר בגן, מעונות יום, פעוטונים או מסגרות פרטיות אחרות), ניהול צוות ומיומנויות תקשורת עם הורים. הלימודים לתואר נמשכים ארבע שנים ומקנים תואר "בוגר בהוראה" (B.Ed) ותעודת הוראה.
השתלבתי, מה הלאה?
מבחינה מקצועית ניתן להתקדם ולהפוך מגננת שכירה בצוות גננות, למנהלת גן ילדים; במישור הפדגוגי, ניתן ללמוד תואר שני בחינוך מיוחד, התפתחות הילד, או בייעוץ, הדרכה וטיפול, ואז לעסוק בתחומים אלו.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי