האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ייעוץ חינוכי

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בייעוץ חינוכי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
היועץ החינוכי מאתר מוקדי מצוקה וסיכון בקרב תלמידים וכן מספק להם ליווי, תמיכה וטיפול פרטני או קבוצתי - לפי הנדרש. כמו כן עוזר היועץ לתלמידים הסובלים מקשיי הסתגלות חברתיים או רגשיים. הוא מספק טיפול מונע במצוקות חברתיות במסגרת המשפחתית של התלמיד, במסגרת בית הספר או במסגרת אישית. על היועץ להתערב ולספק ייעוץ וטיפול בהתאם לצרכי בית הספר ובשילוב העבודה עם צוותים חינוכיים והדרכתם - למשל, הדרכת המחנכים מתוך הבנה שהם שותפים באחריות למה שמתרחש בכיתה. מנגד, עליו לבחון את התפקוד המשפחתי בביתו של התלמיד ולהסביר להורים את ההשלכות על התפתחות הילד.
זה מתאים לי?
כבכל עבודה עם ילדים, גם זו דורשת סבלנות רבה. אלא שעבודה בייעוץ חינוכי דורשת משנה סבלנות ומשנה זהירות, ועל היועץ לנווט בין צרכי המערכת החינוכית לבין צרכיו של התלמיד וצרכי משפחתו, ולדעת להתמודד עם רגעי לחץ ורגעי משבר. על היועץ להיות רגיש לקשיים בהם נתונים כל המעורבים וכן להבין את המאפיינים המיוחדים בעבודה עם מגזרים שונים.
טווח גילאי המועסקים:
עיקר העובדים מרוכזים בטווח הגילאים שבין 35-45
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
192 תלמידים חדשים לתואר ראשון באוניברסיטאות, בשנת 2005.
מה לומדים שם?
במהלך הלימודים מתוודעים הסטודנטים למושגי יסוד מתחום הטיפול והייעוץ החינוכי, ומכירים זרמים וגישות שונות בייעוץ, ויישומם האפשרי בתוך מערכות חינוכיות. הסטודנטים לומדים קורסים בפסיכולוגיה התפתחותית, וכן לומדים להכיר אבחונים פסיכולוגיים ופסיכו-דידקטיים ולהבין אותם, כמו גם ליישם את ההמלצות שניתנות בהם. תוכנית הלימודים מאפשרת לתלמידים ללמוד כיצד עליהם לתכנן התערבות בחייו של התלמיד וכיצד לבצע אותה, ומקנה ידע וכלים להפעלת תוכניות מניעה. כיוון שהיועצים עובדים לרוב במסגרת בית הספר, הם לומדים להכיר את הגישה המערכתית וכן לומדים להכיר גישות חינוכיות שונות - השמות דגש על צרכי בית הספר או התלמיד. עוד מקנים הלימודים מיומנויות וכלים לעבודה של יועצים ביחידים או בקבוצות, ויכולת להפעיל "סוכנים" (מורים, משפחה) על מנת ליישם את התוכנית החינוכית שנבחרה עבור הילד.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי