האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

חשב שכר

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בחשב שכר
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
חשב השכר שולט בתקציב הקבוע של הארגון - בשכר. הוא צריך להיות מעודכן בכל חוקי מס ההכנסה, ביטוח לאומי, דיני עבודה וכו'. החשב מיישם בעבודתו את החוקים והעקרונות השונים לצורך החישוב המדויק והמהימן של השכר. הוא גם "שומר הסף" של המעביד, ובודק שלא יהיו הוצאות מיותרות בזמנים לא נכונים.
מה הן דרישות הקדם?
תעודת חשב שכר בכיר. מסמך זה ניתן לקבל לאחר קבלת תעודה או תואר אקדמי בתחום ראיית החשבון, ועמידה בבחינות לשכת רואי החשבון בישראל.
זה מתאים לי?
העבודה היא עבודה משרדית בשעות קבועות, לרוב מול מחשב. על חשב השכר לאהוב מספרים ולדעת לשחק איתם, וכן עליו לדעת להפעיל מחשב ולהכיר את התוכנות הרלוונטיות. עליו להיות בעל יושרה ובעל אחריות רבה.
המעסיקים הבולטים:
חשבי שכר ניתן למצוא בכל תחומי הפעילות העסקית שיש בהם עובדים ודורשים מתן משכורות - כלומר, בכל משרד ישנו אדם העוסק בחישובי שכר, בין אם הוא עובד פנימי של הארגון ובין אם חיצוני. המעסיקים הישירים הם משרדי רואי חשבון, לשכות שירות לחישוב שכר, משרדי הנהלת חשבונות המספקים שירותים הנהלת חשבונות וחישובי שכר ללקוחות ועוד. כמו כן ישנם חשבי שכר שעובדים באופן עצמאי (פרילאנס). חשבי השכר מספקים את שירותיהם למפעלי תעשייה, מפעלי ייצור, חברות היי-טק, חברות אופנה, משרדים ולכל קשת תחומי הפעילות והשירותים.
משכורות:
חשב שכר מתחיל משתכר כ-5,000 שקלים בחודש; בהמשך, עם הוותק, הוא עשוי להגיע ל-10,000 שקלים בחודש.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד לתואר ראשון או לימודי תעודה. תנאי הקבלה הם 12 שנות לימוד וראיון קבלה. בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים תואר ראשון בראיית חשבון, או תעודת חשב (תלוי במסלול הלימוד), ולאחר שהם עומדים בבחינות לשכת רואי החשבון בישראל, הם מקבלים תעודת הסמכה של חשב שכר בכיר.
מה לומדים שם?
הלימודים כוללים שיעורים בנושאי חוקי מס הכנסה וחישובי מס הכנסה, חוקי ביטוח לאומי וחישובי ביטוח לאומי, לימוד נושא הפטורים והכרתו, ניכויים, זיכויים וחישובים מיוחדים, דיני עבודה, חוקי קופות הגמל וקרנות השתלמות, חישובי פיצויים. כמו כן נלמדות תוכנות מחשב לחישוב משכורות והכנת תלושי שכר.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים