האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מזכירות משפטית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במזכירות משפטית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
המזכירה המשפטית עוזרת לעורך הדין, לשופט או לעובדי המחלקה המשפטית - היא מארגנת עבורם את החומר, רושמת הערות לפרוטוקול ועוזרת בתיוק וקביעת פגישות. כמו כן היא אחראית על הקשר עם הלקוח ועל ניהול המשרד.
מה הן דרישות הקדם?
ידע ביישומי Office או תוכנות מקבילות, ידע משפטי.
זה מתאים לי?
העבודה היא עבודה נוחה בשעות קבועות - לעיתים במשמרות. רובה מתבצעת במשרד, מול מחשב. העבודה דורשת יכולת בין-אישית כדי להתנהל מול לקוחות ומול מבקשי מידע, וכן ראש גדול, דיוק ודייקנות. יש להיות בעלת שליטה טובה בשפה האנגלית, כולל במינוחים משפטיים באנגלית, וכן בעלת יכולת עמידה בלחץ זמן.
משכורות:
המשכורות נעות בין 6,000-10,000 שקלים בחודש, ותלויות בוותק ובמקום העבודה.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד את התחום כלימודי תעודה באחד מבין המוסדות הרבים שמציעים קורסים בנושא. תנאי הקבלה הם 12 שנות לימוד, עמידה במבחני כניסה בעברית ובאנגלית, היכרות עם יישומי Office וראיון קבלה.
מה לומדים שם?
במהלך הלימודים נלמדים שלושה תחומים הקשורים לעבודתה של המזכירה המשפטית: ניהול המשרד באופן כללי, ניהול משרד עורכי דין באופן פרטני והיכרות עם תחום המשפטים. הקורס כולל שיעורים ובהם מבואות למערכת המשפט בישראל, דיני חוזים, דיני קניין, דיני נזיקין, דיני תאגידים, דיני עונשים וכו'. כמו כן נערכת היכרות עם המחשב, ונלמדים תחומים כארגון וניהול המשרד, גביית כספים מלקוח, כתיבה מנהלית, תכתובת עסקית, רישום פרוטוקולים, הכרת מונחים באנגלית משפטית, הכרת תוכנות ייחודיות למשרדי עורכי דין, הכרת מאגרי משפט ממוחשבים, שמירת פרטיות ואבטחת מידע, התמודדות עם מצבי לחץ ושחיקה, ניהול זמן, תדמית והופעה.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים