האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ניהול רכש

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בניהול רכש
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
מנהל הרכש עוסק בניהול המלאי, הזמנת רכש, מעקב אחר ציוד וכו'. במפעלים מסוימים מנהלי הרכש מלווים גם את תהליך פיתוח המוצרים - הם מזמינים חלקים בהתאם לדרישת המהנדסים, מציעים חלופות זולות יותר, ודואגים למלאי קיים של חלקים על מנת שניתן יהיה לבנות דגמים ראשוניים ולנסותם.
מה הן דרישות הקדם?
תואר או תעודה בתחום ועמידה במבחני הסמכה.
זה מתאים לי?
מנהל רכש צריך לדעת לנהל משא ומתן, לעבוד שעות ארוכות, להיות מעודכן בתחום בו הוא מתעסק, להכיר את המתחרים, את המשווקים השונים של התחום ועוד.
המעסיקים הבולטים:
המעסיקים הפוטנציאליים הם חברות תעשייתיות, מועצות מקומיות, יבואנים.
משכורות:
שכר מנהל רכש נע בין 15,000-24,000 שקלים בחודש. השכר תלוי בוותק של העובד ובאופי הארגון. לעיתים קרובות מנהלי הרכש מקבלים תוספות כמו הוצאות סלולרי, רכב ובונוסים שונים.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
לימודי ניהול רכש הם חלק מתואר בלוגיסטיקה, אך ניתן ללמוד את התחום גם כלימודי תעודה. לאחר קבלת התעודה או התואר יש צורך לעבור מבחני הסמכה. בסיום מקבלים תעודת גמר של המכון ולאחר סיום מבחני ההסמכה מקבלים אישור הארגונים המפקחים.
מה לומדים שם?
בין נושאי הלימוד: היבטים איכותיים, היבטים כמותיים של תכנון, הקשר בין רכש ומלאי, תפעול ובקרת מערכת הרכש בארגון, תפקיד הרכש ותהליך ביצועו,תהליכי בחירת ספקים ובדיקתם, מודלים לקביעת מדיניות רכש בתנאים שונים, ניהול הזמנות רכש בינלאומיים, שיטות תשלום בסחר בינלאומי, תכנון אסטרטגי של רכש, ניהול השתתפות במכרזים, תמחור מוצרים, ניתוח כדאיות כלכלית, מיקור חוץ (out sourcing), ניהול משא ומתן, ייבוא, ניהול מלאי, תכנון דרישת חומרים, אבטחת איכות וביקורת, היבטים משפטיים של תחום הרכש - הסכמים ומכרזים, תהליכי מימון, רכש בעידן האינטרנט, מחשוב מערכות הרכש.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים