072-3300504

איך ייראה העתיד שלנו עם הבינה המלאכותית?

מה היא בינה מלאכותית? במה היא עוזרת לנו? במה לא? האם היא פה בשביל להישאר? ואיך אתם יכולים להשתלב בתחום?
יורם לימודים |
תחום הבינה המלאכותית נמצא במרכז השי העולמי, בין השאר בזכות השקת הצ'אט בוט GPT  שמאיים להחליף בני אדם בכתיבת עבודות אקדמיות, סיכומים וכל מיני טקסטים על פי בקשה פשוטה. בינה מלאכותית AI היא טכנולוגיה שניתן לשתול במכונות, רובוטים ומחשבים ומטרתה לחקות חשיבה אנושית, ולבצע משימות במהירות וביעילות.  

איפה לומדים בינה מלאכותית? (צילום: Pexels)
איפה לומדים בינה מלאכותית? (צילום: Pexels)

היתרון של הבינה המלאכותית היא באפשרות שלה לנתח ולעבד מידע רב במהירות, בצורה שבני אדם אינם יכולים, ובכך להפוך תהליכים מסוימים ליעילים יותר. מערכות בינה מלאכותית מסוימות הן בעלות יכולת למידה עצמאית. אנו מכירים את הבינה המלאכותית מתחרויות שחמט בהן מחשב התחרה באדם (וניצח) וגם משירות לקוחות אינטרנטי המאפשר לתת מענה מהיר ובכל שעה ללקוח. בינה מלאכותית, בגלל יכולת הניתוח המהירה והיעילה שלה, יכולה לחסוך למקצועות שעושים שימוש במידע רב כמו רואי חשבון ועורכי דין תהליכים. רואי חשבון יוכלו להשתמש בה כדי לבצע חישובים וניתוחים מורכבים, ארוכים ושגרתיים בקלות.

עבור ארגונים וחברות הבינה המלאכותית יכולה לחזות התנהגות של לקוחות, לתמחר מוצרים על פי העדפות, לזהות פרצות אבטחה בתוכנות ולצמצם את העיסוק בתהליך הייצור. וכן, גם לחסוך בכוח אדם. 

צ'אט בוט GPT-3

  
מדובר בצ'ט בוט שניתן לקבל ממנו תשובות מפורטות בכל נושא, והיא יכול, וזה החידוש, לכתוב טקסטים ברמה גבוהה מאוד על פי טקסטים מהרשת אותם עיבד במהירות, וכמות הנתונים ברשת היא ענקית. הצ'ט בוט יכול לחקות גם את הדרך בה בן אדם כותב. בכל מקרה, רבים חוששים שטקסטים שכותבת הבינה המלאכותית, על פי טקסטים אינסופיים הנמצאים ברשת, עלולים להחליף, מעבר לעבודות אקדמיות, טקסטים ספרותיים, זאת אומרת - אומנות. 

שיחה עם בוט, זה העתיד?  (צילום: Pexels)
שיחה עם בוט, זה העתיד? (צילום: Pexels)

בינה מלאכותית ואומנות


הייתם מוכנים לקרוא טקסט שנכתב על ידי בינה מלאכותית? הייתם רוצים לדעת מזה לפני הקריאה? ואם הבינה המלאכותית יכולה לחקות טקסטים שנכתבו על ידי סופרים גדולים, ממש לכתוב במקומם טקסטים אחרי מותם. ומה לגבי כלים כמו DALL-E2 שיכולים ליצור תמונות "איכותיות" לפי בקשה? הם מייצרים אומנות? אנחנו מניחים ששאלות אלה יישארו איתנו עוד זמן מה. לימודי ספרות עדיין מעניינים אותך?

מעניין אתכם? איפה ניתן ללמוד בינה מלאכותית?


הבינה המלאכותית היא מסלול שניתן ללמוד במכללות ובאוניברסיטאות במסגרת לימודי הנדסת תוכנה, מדעי המחשב, מדעי הנתונים (Data Scientist). הלימודים הם ריאליים וכוללים לימודי סטטיסטיקה, תכנות, כריית מידע, לוגיקה ועוד. ניתן ללמוד בינה מלאכותית גם במסגרת קורס נפרד. 

מה הוא העתיד של הבינה מלאכותית? (צילום: Pexels)
מה הוא העתיד של הבינה מלאכותית? (צילום: Pexels)

אז מה יהיה?


כנראה שהבינה המלאכותית תהיה חלק מהעתיד שלנו. היא פה להישאר, גם אם היא נכשלת מדי פעם. הכיוון ברור. העתיד של הבינה המלאכותית תלוי בנו, בני האדם, מכיוון שאנחנו אחראים על האימון שלה ועל היקף השימוש בה, כך שתהיה הוגנת וכך שתתרום לאנושות, ויש לה אפשרות לעשות זאת בצורה נרחבת בתחומי רבים, מחקלאות ועד רפואה. 
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
אנחנו ניתן לך את כל המידע שיחסוך לך הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד