האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תחומי העיצוב המובילים לקראת 2023

עיצוב כבר מזמן חורג מתחום האסתטיקה, עיצוב הוא זה שקובע את הפונקציונליות של המוצרים הכי חדדשים ונצחיים בשוק. היכנסו לראות אילו תחומים יובילו ב-2023 לימודי עיצוב ייראו בהתאם
יורם לימודים |
כשאנחנו שומעים את המילה עיצוב עולות במוחותינו אסוציאציות רבות, החל מעיצוב אדריכלי, דרך עיצוב מוצר ועד עיצוב גבות. מדובר בתחום כללי החובק הרבה מאוד תתי תחומים שהמשותף להם הוא הפונקציונליות של המוצר המוגמר, אם מדובר במבנה מגורים ואם במשחק מחשב.

עיצוב לעתים עלול להיתפס כתחום שנועד להפוך דברים ליפים ותו לא, וזו לא טעות בסופו של דבר, אבל זה רק חלק מהעניין. חלק מהמטרות העיצוביות הוא גם אסתטי. אך שלא כמו אומנות, האסתטיקה היא משנית. מספיק להביט בעיצוב של נעלי ספורט, מטוסים, ומשרדים ולראות כיצד העיצוב שלהם הוא היעוד שלהם. לימודי העיצוב בימינו, ימים של טכנולוגיה מתקדמת ומחשוב, מקנים לסטודנטים את הידע הנדרש כדי שיוכלו לשפר את הסביבה בה אנו נמצאים ואת מוצרי הצריכה שלנו. בחרנו כמה ענפים בולטים בתחום העיצוב בשביל להבהיר את הנקודה.

1. ארכיטקטורה ועיצוב פנים -  


ארכיטקטורה עוסק בתכנון והקמת מבנים מכל סוג, החל מבתי מגורים וכלה במפעלים ומבני ציבור. כיום, יותר מתמיד, האדריכלות פועלת כדי לשלב גם טכנולוגיה שתשמש אותנו. הביטויים להחלטות אדריכליות קיים בבנייני הרכבת של שנות ה-50, אז הם שימשו כפתרון לשיכון עולים. זמנים בהם פחות התחשבו ביופי המבנים. בימינו הבנייה המודרנית לוקחת בחשבון גם אסתטיקה, כיווני שמש ורוח, אקולוגיה, בטיחות וטכנולוגיה כמובן. כמו כן, נלקחת בחשבון הגדילה של האוכלוסייה. עיצוב פנים הוא עוסק בפונקציונליות הישירה של הדירה עם הנמצא בה, דבר המתבטא בניצול החלל, יצירת משרדים "מזמינים" לעובדים בו,  ריהוט רב שימושי ועוד. 

עיצוב פנים בשנת 2023 (צילום: pexels)
עיצוב פנים בשנת 2023 (צילום: pexels)

2. תקשורת חזותית – 


המטרה של תקשורת חזותית היא למנף את מה שנראה לעין בכל מיני מדיות, כמו טלוויזיה, עיתונות ואיור, להעברת מסרים. בוגר לימודי תקשורת חזותית הוא מעצב גרפי שיכול להשתלב במשרדי פרסום ודיגיטל או להיות מעצב בחברה עצמה. בעידן הממוחשב בו אנו חיים וצורכים מסרים חזותיים כל הזמן יש צורך במעצבים גרפיים מוכשרים ויהפכו את המרחבים האלה ליפים ותואמים את ייעודם. 

3. עיצוב מוצרים ועיצוב תעשייתי – 


רבים יעידו שמכשיר האייפון מעוצב להפליא בנוסף לטכנולוגיה הטובה שבו, וזה בעצם הגרעין של עיצוב מוצר. מעצב תעשייתי הוא מעצב שעוסק בעיצוב מוצרים שמיועדים לייצור בקו ייצור תעשייתי, ועל כן עיצוב המוצר הוא שלב מכריע בייצור מוצר חדש, החל מהתכנון, יצירת מודלים, שימוש נכון בחומרים וכו'.

4. עיצוב ופיתוח משחקי מחשב – 


משחקי מחשב הם חלק מעולם הדיגיטל מאז ומעולם והם פה בשביל להישאר. התעשייה הזאת מגלגלת מיליארדי דולרים בשנה ויותר ויותר פלטפורמות נכנסים לתחום הזה, כמו שירותי הסטרימינג למשל. עולם משחקי המחשב כולל טכנולוגיות כמו מציאות מדומה, משחקי רשת בהם ניתן להתחרות בשחקנים בכל העולם, עולמות מקבילים והשמיים הם הגבול. וצריך מעצבים, שהם בדרך כלל מפתחי המשחקים, שייצרו את עולמות המשחק האלה ויכבשו כמה שיותר גיימרים.  

עולם הגיימינג ממתין לכם (צילום: pexels)
עולם הגיימינג ממתין לכם (צילום: pexels)

5. עיצוב אופנה – 


האתגרים של בתי האופנה הגדולים ושל מעצבי האופנה העצמאיים הם לא רק להמציא את עצמם מחדש, אלא גם לדעת לקרוא את קהל הקונים ואת הלכי הרוח שמשתנים במהירות בעידן הזה. טרנדים אופנתיים עשויים להיות כמעט נצחיים – קחו את בתי האופנה שפועלים עד היום (שאנל 5) או השמלה הקטנה השחורה שאף פעם לא תצא מהאופנה מהרגע שנכנסה לתחומה – אבל מעצבים חייבים להסתגל לטכנולוגיות החדשות, כמו פרסום ברשתות החברתיות, וזליגת תחום האופנה לתחומים אחרים כמו מוזיקה ומשחקי מחשב אפילו.

עיצוב אופנה, יותר ממה שחשבתם (צילום: pexels)
עיצוב אופנה, יותר ממה שחשבתם (צילום: pexels)

קיימים עוד תחומי עיצוב שיהיה מעניין לראות איך הם משתנים עם ההתקדמות המהירה של הטכנולוגיה, ומה שבטוח זה שעיצוב הוא הרבה יותר משינויים אסתטיים שטחיים, מדובר באומנות המשולבת עם תכנון והתאמה פונקציונלית, דבר שהופך את החיים שלנו ליעילים יותר וליפים יותר. אם אתם מתעניינים בתחומי העיצוב השונים, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונעזור לכם לבחור את התחיום האהוב עליכם. 
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים