האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לוח שנה אקדמי - מתי מתחילה השנה האקדמית תשפ"א, חופשת חגים ועוד

מזל טוב! בחרתם מקצוע ואתם שניה לפני ההרשמה ללימודים, אך אין לכם מושג מתי מתחילה השנה האקדמית, מתי יש חופשת סמסטר, תקופת מבחנים ואיך לכל הרוחות אתם אמורים לתכנן את החופשה הבאה שלכם? אל דאגה, באנו לעשות לכם קצת סדר! ריכזנו בשבילכם את לוח שנה אקדמי לשנת 2020

ג'ני סובוטין | 23-02-2020 11:14:37

מתי מתחילה השנה האקדמית? (תשפ''א)


קודם כל בשביל שתבינו איך זה עובד, רוב המוסדות הלימוד בארץ מחלקים את השנה האקדמית ל-3 חלקים והם נקראים סמסטרים. החלק הראשון הוא סמסטר חורף (סמסטר א) והוא מתחיל בחודשי אוקטובר ונמשך עד ינואר (כ-13 שבועות בממוצע). עם סיומו מתקיימת חופשת סמסטר שאורכה כחודש-חודשיים כאשר בזמן הזה מתקיימת תקופת המבחנים.

לאחר מכן מגיע סמסטר אביב (סמסטר ב), הוא מתחיל לקראת חודשי מרץ ונמשך כ-16 שבועות עד חודש יוני. נחשו מה קורה מיד עם סיומו? תקופת מבחנים! כמובן שמי שמסיים את כל המבחנים שלו יכול לצאת לחופשת סמסטר.

החלק השלישי והאחרון הוא סמסטר קיץ. סמסטר זה מתחיל בסביבות חודשי יולי ונמשך עד ספטמבר כ-9 שבועות. ומה מגיע אחריו? אל תתפלאו, תקופת מבחנים. למזלכם סמסטר זה חובה רק לחלק מהסטודנטים, לרוב מי שבחר במסלול לימודי ערב וחייב להשלים קורסי חובה. אם זאת שאר הסטודנטים רשאים ללמוד בו לפי בחירתם, לרוב מי שחושש שלא עבר את הבחינות בסמסטרים הקודמים יבחר ללכת למועדי ב' בסמסטר קיץ.

מי שצריך לשפר את סיכויי הקבלה לתואר ראשון או לעבור מכינה טכנולוגית יכול להתחיל במוסד הלימודים בו הוא מתכנן ללמוד. כך אתם מעלים לעצמכם את סיכויי הצלחה בלימודים ו"נחיתה רכה" לקראת סמסטר א'.

> למידע על ימים פתוחים במוסדות לימוד לחצו כאן. <


לוח שנה אקדמי תשפ''א | תמונה: shutterstockלוח חגים

***שימו לב התאריכים רלוונטיים רק לשנת הלימודים 2020-2021 תשפ"א

סמסטר א' בעיצומו וחופשת חנוכה בפתח. נכון שהיינו רוצים לקבל חופשה ארוכה כמו בבתי ספר אך זה לא המצב. במוסדות אקדמיים חופשת חנוכה נמשכת יום אחד בלבד ב- 13.12.20.

הבא בתור זה חג פורים, מי לא אוהב את החג הנפלא הזה?! השנה הוא נופל על חופשת סמסטר \ תקופת מבחנים ואתם זוכים ליום אחד של חופש ב- 26.2.21 אז תכינו את התחפושות מראש!

לאחר מכן מגיע חג פסח, השנה הוא מתקיים בסמסטר ב' בין התאריכים 24.3.21 - 4.4.21, איזה כיף! קיבלתם  12 ימי חופש, זה הזמן לתכנן את החופשה הבא שלכם.

הבא בתור יום הזיכרון, נכון זה לא חג זהו יום עצוב מאוד לכולנו אם זאת הרווחתם יום חופש בתאריך 14.4.21. לאחר מכן מגיע יום העצמאות, חגיגה גדולה למדינת ישראל ואתם זכיתם לעוד יום חופש כדי שתוכלו לצאת ולחגוג את העצמאות כמו כולם ב-15.4.21.
רוצים עוד חופש? קיבלתם! חודש לאחר יום העצמאות מגיע שבועות, איזה כיף! ואתו הוא מביא לכם עוד יום חופש כדי שתוכלו להתפנק בארוחת חג אצל ההורים בראש שקט.

למי שממשיך לסמסטר קיץ "זוכה" ליום חופש לטובת צום טו באב שמתקיים ב – 18.7.21. ונאלץ להסתפק בחופשת קיץ של כחודש (מאמצע ספטמבר ועד אמצע אוקטובר - תחילת שנת הלימודים תשפ''ב)

תחילת שנת לימודים תשפ''ב 10.10-18.10.2021אנו מאחלים לכם המון בהצלחה
צוות יורם לימודים 
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים