האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

רוצים ללמוד סייבר? כל מה שחשוב שתדעו

מתעניינים בלימודי סייבר? יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני שבוחרים קורס סייבר, מנסים להרוויח שכר גבוה ונכנסים לשוק העבודה. החל מההסמכה ועד הניסיון – הנה המדריך המלא

תוכן שיווקי |
לפי דוח שפורסם באוגוסט 2017 על ידי חברת מחקר אמריקאית, עד שנת 2020 יהיו חסרים ברחבי העולם מעל 1.5 מיליון עובדי סייבר. האתגר לגבי גיוס כוח אדם מיומן משותף למדינות גדולות וקטנות, וההוכחה לכך היא הגידול בשכר שמשקף מגבלה בהיצע. מנגד, זה לא אומר שסטודנטים שרוצים ללמוד סייבר מוצאים בקלות מסלול הכשרה שמתאים להם. 

הקושי העיקרי של סטודנטים שרוצים ללמוד סייבר ולא יודעים איפה להתחיל היא לזהות את אפשרויות התעסוקה לאחר הלימודים. המטרה של רוב הסטודנטים היא כמובן למצוא לימודים שיגדילו את סיכויי הקבלה שלהם לעבודה, אך אפשרויות התעסוקה עצמן משתנות על רקע טכנולוגיות חדשות וביקושים לא צפויים. 

איזה הסמכה תקבלו ומי יעזור לכם בהשמה?

ראשית, כדאי לזכור שלא כל קורס סייבר מעניק את אותה תעודת הסמכה. כך למשל לפי המחקר לעיל, 62% מהחברות מחפשות מומחי אבטחת מידע לעומת 28% שמצהירות על כך שחסרים להם עובדי IT. המשמעות היא שאם ביקוש בשוק העבודה מהווה עבורכם פקטור משמעותי, כדאי שבקורס שתבחרו יוקדשו חלק נרחב מהשיעורים לאבטחת מידע ולאו דווקא לטכנולוגיית מידע.

שנית, תעודת ההסמכה של מסלולי הכשרה מסוימים נחשבת יותר מאשר תעודות אחרות. בשוק העבודה יבדקו איפה למדתם ויעניקו לזה כמעט את אותה חשיבות שתיוחס לשאלה מה למדתם. מבחינתכם, הפתרון צריך להיות מתן עדיפות לקורס סייבר מטעם מכון לימודים מוכר, ותיק ובעל מוניטין חיובי. את המוניטין של מכון הלימודים תצטרכו לבדוק בעצמכם ולהכין שיעורי בית בהתאם. 

pexels.com


בין היתר, מומלץ לבדוק האם במקום שבו בוחרים ללמוד מחשבים וסייבר מציעים גם עזרה בהשמה. סיוע בהשמת עובדים יכול לקצר בצורה משמעותית את הדרך שלכם לתפקידי מפתח בענף ההייטק. בסופו של דבר, לנציגי השמה של מכוני הכשרה יש הרבה יותר קשרים מאלו שאתם יכולים להציע בשלבים כל כך מוקדמים של הקריירה. לכן סיוע בהשמה הוא פקטור משמעותי שעשוי להטות את הכף לטובת קורסים מסוימים ולא אחרים. 

קחו בחשבון את צבירת הניסיון

לפי נתונים שמגיעים משוק העבודה הישראלי, ישנם פערים של עד 70% בין שכר ממוצע של אנשי מחשבים עם 0-3 ניסיון לבין שכר בתפקידים זהים אך עם 5-6 שנות ניסיון. הנתונים האלה מוכיחים עד כמה הניסיון חשוב בשוק ההייטק ואיזה השפעה יש לו על פוטנציאל ההשתכרות שלכם.

המסקנה היא שכדאי לקחת בחשבון את משך הזמן שלוקח לצבור ניסיון כבר כאשר מחפשים קורס מחשבים. מומלץ ללמוד במקום קרוב, לוודא שמערכת השעות גמישה ולברר האם ניתן לשלב עבודה במשרה מלאה או לפחות בחצי משרה כבר תוך כדי ההכשרה. 

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים