072-3300504

הנדסת מכונות לתואר ראשון .B.Sc

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

תנאי קבלה
- בגרות מלאה, פסיכומטרי / פסיכוטכני (ציון 600 לפחות)
- ועדת קבלה
- מתמטיקה – 5 יח"ל בציון מעל 75
- ציון סכם של 135 לפחות
כמה זמן לומדים
- 4 שנים (לימודי בוקר)
- בקמפוסים אשדוד + באר שבע קיים מסלול לאנשים עובדים - יום לימודים מרוכז + אחה"צ + יום ו'.
*בקמפוס באר שבע פתיחת המסלול מותנה בכמות הנרשמים.
מתכונת הלימודים
לימודי בוקר
מה מקבלים בסיום הלימודים
- מוענק תואר ראשון .B.Sc - בוגר במדעים בהנדסת מכונות*
פרטים על הנדסת מכונות לתואר ראשון .B.Sc

הנדסת מכונות מהווה כיום תשתית לכל תעשייה מודרנית בארץ ובעולם. הלימודים במכללה משלבים מדעים בסיסיים ויישומים הנדסיים.

התחום משיק לתחומים רבים – בהם מכטרוניקה, מחשבים, תעשייה ואנרגיה, תהליכי מחקר, תכנון ופיתוח, ייצור ותחזוקה של מגוון מערכות ועוד, ומהווה את התשתית לכל תעשייה מודרנית ומפותחת.

רובוטים מנגנים, דאון חשמלי, כלב רובוט ורכב עירוני חדשני הם חלק מן הפרויקטים שהוצגו בכנס הפרויקטים האחרון של המחלקה.

בכנס השנתי מציגים הסטודנטים פרויקטים שנועדו לשלב בין הידע והכלים שרכשו במהלך לימודיהם במכללה לבין דרישות וצרכים המגיעים מחברות מובילות בעולם התעשייה.

*תכנית לימודי הנדסת מכונות הייחודית הוקמה על מנת לתת מענה לצורך ההולך וגובר של התעשייה הישראלית בקליטת מהנדסי מכונות בעלי ידע בין-תחומי משולב במספר תחומים, כגון מכטרוניקה, עיצוב תעשייתי, הנדסת אנוש, מערכות אנרגיה ועוד.

סטודנטים ישולבו במהלך לימודי הנדסת מכונות במעבדות מהמתקדמות ביותר בארץ. במסגרת עבודתם, הסטודנטים יבצעו במעבדות פרויקטים ייחודיים, בשיתוף פעולה עם התעשייה ומוסדות אקדמיים מחו"ל, שמהווים חלק מדרישות הקורסים שיועברו במתכונת Project Oriented.

מסלול גז טבעי

- המסלול נועד להכשיר בוגרים בעלי ידע תיאורטי ויישומי בתחום הובלה ואחסון הגז הטבעי, שיתנו מענה לצורך ההולך וגובר במהנדסים שיוכלו להשתלב בתעשייה שהולכת ומתפתחת בעקבות גלויי הגז הטבעי במאגרי תמר ולווייתן.

המכללה יסדה את המסלול על מנת להכשיר מהנדסים שיובילו את השינויים בתשתיות האנרגטיות של מדינת ישראל עם המעבר להפקת חשמל מגז טבעי וגזיפיקציה במפעלים רבים.

קורסי המסלול מתמקדים בתוספת ידע בנושאי מכניקת הזורמים והמדעים התרמיים בשילוב קורסים ייעודיים הניתנים על ידי בכירים מהתעשייה. כמו כן, הסטודנטים לומדים תוכנות ייעודיות לתכנון מערכות הובלת גז טבעי ומתנסים במעבדות הוראה במתקנים תעשייתיים.

התמחות רובוטיקה ומערכות אוטונומיות

התמחות במסלול רובוטיקה ומערכות אוטונומיות מקנה לבוגריה ידע רחב בנושאי: דינמיקה של מערכות, תכנות, חשמל, אלקטרוניקה, בקרה, קינמטיקה ודינמיקה של רובוטים, חיישנים, מצלמות, מפעילים ועוד. שילוב כל הנושאים הללו מיועד לשם כתיבת תוכנה שמהווה את "המוח" של המערכת האוטונומית.

הלימודים ילוו בכלי תוכנה וסימולציות לצורך תכנון ובדיקת האלגוריתמים שישלטו במערכות האוטונומיות.

לקראת סיום התואר, יינתנו קורסים מתקדמים, מונחי פרויקטים (Project-Oriented), במטרה להתנסות עם פיתוח, תכנון ויישום מערכות אוטונומיות בסביבה מציאותית.

חדש! מסלול לימודי ערב בקמפוס אשדוד ובאר שבע בהתמחות רובוטיקה ומערכות אוטונומיות (מותנה במינימום  25 נרשמים)

מסלול תיכון ועיצוב המוצר

המסלול מותאם לצרכים החדשים של התעשייה הישראלית, המבקשת לגייס אל שורותיה מהנדסי מכונות שיוכלו לתכנן ולפתח מוצרים חדשניים על פי דרישות התעשייה ולהתאים אותם לצורכי המשתמש.

בוגרי המסלול יהיו בעלי ידע רחב בהנדסת מכונות, טכנולוגיות מתקדמות, הנדסת אנוש, עיצוב תעשייתי, ניהול ושיווק ובשילוב כל התחומים. ידע זה יקנה להם שפה משותפת הן עם מהנדסי המכונות והן עם המעצבים התעשייתים שיהיו שותפים לצוות המתכנן.

ייחודיות נוספת של תוכנית הלימודים המוצעת היא בדרך הכשרת הסטודנטים במהלך לימודיהם; הסטודנטים ישולבו בסדנאות לעיצוב ובמעבדות תכן שיפתחו את החשיבה והיצירתיות ויקנו להם את יכולת התיכון והפיתוח הנדרשים ממהנדסים בצוותי פיתוח, העוסקים בתחומים המשולבים.

תפקידו של מהנדס המכונות הוא מרכזי בתחום ההנדסה. הוא אחראי לפיתוח ובניית המערכות הפיזיקליות המאפשרות את האינטראקציה שלנו עם העולם הפיזי במגוון רחב של תחומי יישום, כולל חלל ותעופה, תחבורה, רפואה, תעשייה, רובוטיקה ועוד.

הטכנולוגיות הללו מאפשרות למהנדסי המכונות להיות חלק מתהליך הפיתוח של מוצרים מתקדמים ופורצי דרך. בעזרתן, הם מסוגלים לפתח פתרונות מתקדמים ומותאמים אישית לצרכי השוק, ולהביא לידי ביטוי מוצרים שמספקים ביצועים טובים יותר. 

לכן, במכללת SCE, אנו מקנים לסטודנטים את הידע והכלים המתקדמים ביותר. אנו מבטיחים שכל סטודנט יקבל את הידע והכלים המתקדמים הנדרשים להתמודדות מוצלחת עם האתגרים הטכנולוגיים המשתנים והמורכבים של העולם המתקדם.
 
 
מידע נוסף
* מספר המקומות בתוכנית מוגבל.
* שכ"ל אוניברסיטאי.
* מלגת שכ"ל מלאה לשנת הלימודים הראשונה לזכאים.
* הענקת התואר מותנית בהסמכת המוסד על - ידי המל"ג.
* מועמד שאינו עומד באחד או יותר מתנאי הקבלה דלעיל, יופנה לוועדת הכוונה וייעוץ לימודי, אשר תחליט על התנאים בהם ניתן לאפשר לו להתקבל ללימודים.
מקצועות שניתן לעבוד בהם בסיום התואר
מהנדס מכונות שאחראי על הניהול ההנדסי, תכנון, ייצור ואחזקה, תכנון ופיתוח של מערכות משולבות ועוד
בוגרים שלנו בתפקידי מפתח
הבעלים של חברת אזקור (מערכות צנרת לתעשייה )
למה ללמוד דווקא ב SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון?
"SCE המכללה האקדמית להנדסה ע""ש סמי שמעון SCE הינה המכללה הגדולה ביותר להנדסה בישראל. כשהגודל חובר לאיכות, היתרונות כולם שלך!

התואר המוענק לבוגרי SCE המכללה האקדמית להנדסה ע""ש סמי שמעון
בוגרי המכללה זכאים לתואר .B.Sc ולרישום בפנקס המהנדסים והאדריכלים.
לבעלי תואר ראשון מציעה המכללה לימודי תואר שני .M.Sc במחלקות להנדסת תוכנה, הנדסת תעשייה וניהול והנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

שכר לימוד אוניברסיטאי
שכר הלימוד במכללה זהה לשכר הלימוד הנגבה באוניברסיטאות בישראל. SCE היא מכללה ציבורית המתוקצבת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, וגובה שכר הלימוד בה נקבע בהתאם להמלצות הוועדה הציבורית לקביעת גובה שכר לימוד (ועדת מלץ).

>> בוגרים מבוקשים בשוק העבודה
תוכנית הלימודים במחלקות משלבת ידע תיאורטי, לצד 200 שעות עבודה בשטח, בחסות החברות המובילות במשק. ההתנסות המעשית מעניקה לבוגרי המכללה יתרונות יחסיים ומעניקה ניסיון שלא יסולא בפז בהיכרות מעשית עם אופי העבודה, שמאפשרת בתורה התאקלמות מהירה במקום העבודה ויצירת קשרים אישיים ועסקיים עם מעסיקים ואנשי מפתח בארץ ובעולם.

>>מרצים מצטיינים במחקר ובהוראה
SCE המכללה האקדמית להנדסה ע""ש סמי שמעון מעסיקה את סגל המרצים הטוב ביותר במחקר ובהוראה - פרופסורים ובעלי תואר דוקטור מהשורה הראשונה בארץ, המתמחים בתחומי ההנדסה השונים ובמדעי הטבע והמחשב.

>> מאגרי מידע וספריות עשירות
הידע האנושי גדל בקצב מדהים. הספריות ב-SCE מאפשרות לסטודנטים נגישות מלאה מכל מקום שבו הם נמצאים, באמצעות ספרים וכתבי עת המונחים במדפים וגם באמצעות שירותי מידע דיגיטליים העומדים לרשות הסטודנטים וחברי הסגל במכללה.

PROJECT ORIENTED

בסביבת הלימודים PROJECT ORIENTED הסטודנטים מתמודדים כבר בסמסטר הראשון ללימודים עם אתגרים ועם משימות אמיתיות בעולם הנדסה ומתנסים בעבודת המהנדס הלכה למעשה.
דרגת הקושי בין הפרויקטים עולה עם ההתקדמות בלימודים. פיתוח הפרויקטים נעשה בשיתוף פעולה עם תעשיינים ועם בעלי תפקידים בכירים בתעשייה.
הפרויקטים מורכבים מלימוד עצמי ומעבודה בצוותים, המדמים עבודה ""בעולם האמיתי"" - גורמים אמיתיים בתעשייה.

תנאי לימוד איכותיים
כיתות הלימוד המשוכללות, שרובן מצוידות בציוד אורקולי מתקדם, והמעבדות המתקדמות יאפשרו לך ליהנות מסביבת לימודים איכותית.

>> דיקנאט הסטודנטים - כאן בשבילך
דיקנאט הסטודנטים מספק מגוון רחב של שירותים הנותנים מענה לבעיות אישיות, כלכליות וחברתיות. השירותים כוללים מלגות והלוואות, הכוון תעסוקתי וייעוץ קריירה, מעורבות חברתית, סיוע למשרתי המילואים, הנפקת תעודות סטודנט, שירותים לעולים ולאוכלוסיות מיוחדות, ייעוץ פסיכולוגי, ייעוץ לימודי ועוד.

>> המרכז לפיתוח קריירה
המרכז לפיתוח קריירה ב-SCE מסייע לסטודנטים ולבוגרי המכללה במציאת תעסוקה ובהשתלבות בשוק העבודה. הסיוע שמציע המרכז מתמקד בהכנה לראיונות עבודה ושלבי מיון נוספים בדרך אל קבלת המשרה, בייעוץ קריירה, תיווך הצעות עבודה וארגון ירידי תעסוקה וימי זרקור לחברות מובילות, תוך ניצול הקשרים הייחודיים של המכללה עם מעסיקים שונים.

>> אגודת הסטודנטים
אגודת הסטודנטים של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע""ש סמי שמעון מצטיינת במגוון השירותים והפעילויות המוצע לסטודנטים. האגודה פועלת למען רווחת הסטודנטים, תוך הבטחת האינטרסים האקדמיים, החברתיים, הכלכליים והציבוריים שלהם, ומספקת תמיכה ביוזמות סטודנטיאליות.

עוד מסלולי לימוד – SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד