072-3300504

תואר שני M.A. בניהול בגרונטולוגיה

המכללה האקדמית נתניה

תנאי קבלה
* בעלי תואר בוגר ממוסדות להשכלה גבוהה המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה או בעלי תארים שווי ערך ממוסדות ידועים בחו"ל, בממוצע של לפחות 80, יוכלו להגיש מועמדות לקבלה לתוכנית.
* מי שחסר רקע רלוונטי, כלומר, בעלי תואר ראשון שלא למדו קורסים בכלכלה, סטטיסטיקה, מימון ושיווק, ומושגי יסוד במדעי החברה, אך הממוצע שלהם בתואר הראשון היה לפחות 80, גם הם יוכלו להגיש מועמדות. אם יתקבלו, ידרשו לעבור בהצלחה (בציון ממוצע של לפחות 70 ( קורסי השלמה ב - מושגי יסוד בכלכלה; יסודות המימון; יסודות השיווק; סטטיסטיקה בסיסית; מושגי יסוד במדעי החברה.
* ועדת הקבלה תשקול נתונים רלוונטיים נוספים ביחס לכלל המועמדים, בהם – ציונים בקורסים רלוונטיים כמו: אנגלית, מתמטיקה, מבואות לכלכלה, המלצות וניסיון רלוונטי.
* כל המועמדים ידורגו על ידי ועדת הקבלה ובכל שנה ה- 30הגבוהים ביותר, יתקבלו ללימודים (קורסי ההשלמה לא יקנו נקודות זכות).
כמה זמן לומדים
יום אחד בשבוע, בימי חמישי, ובכך תאפשר לאנשים עובדים להשתלב בה. היא תשתרע על פני ארבעה סמסטרים במהלך שתי שנות לימוד אקדמיות.
פרטים על תואר שני M.A. בניהול בגרונטולוגיה

תכנית לימודים ברמת תואר שני בהכשרה ניהולית מקיפה בתחום הגרונטולוגיה.

גרונטולוגיה הוא תחום ידע הנושק לתחומים חברתיים רבים ומגוונים, בהם – רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית, משפטים, פיננסים, שיווק, כלכלה, אדריכלות, ועוד רבים אחרים.
מנהל בתחום הגרונטולוגיה הוא מומחה בעל ידע נרחב המכיר היטב את התחום, יודע לעשות חיבורים מאתגרים ויצירתיים בין כל תחומי הידע השונים, בעלת יכולת תכלול גבוהה ובעיקר הוא  אוהב אדם.

המציאות בשנה האחרונה, בה חווינו מגפה עולמית קשה, מציבה אתגרים חדשים בחיינו ומחייבת אותנו להתאים את עצמינו לצורות קיום חדשניות ואחרות.

כאנשים סקרנים המבקשים לקנות ידע, אתם מודעים ודאי למהפכה הדמוגרפית  העוברת על העולם המערבי בעשור האחרון  –   שינויים טכנולוגיים מרחיקי לכת והתקדמות מרשימה בתחום הרפואה, הביאו להעלאה משמעותית בתוחלת  חייו של האדם.  לצד אלו, ירידה בילודה בעולם,  תרמה גם היא ליצירת מציאות קיום חדשה בה אוכלוסיית העולם מזדקנת והולכת. 


למעשה, מדובר בעולם חדש בו אוכלוסייה גדולה חיה במציאות גלובלית, בה תוחלת החיים ארוכה, ושינויים דמוגרפיים מטביעים את חותמם. לחיים בעולם חדש זה, משמעויות כלכליות, חברתיות, אורבניות, רפואיות ואישיות מרחיקות לכת, שלא היו מוכרות לנו עד לאחרונה.
המצב הנוכחי בישראל ובעולם, מציב אתגרים חדשים בפני אנשי מקצוע מתחומים שונים,
כיוון שמדובר באוכלוסייה דעתנית ומשכילה השולטת במדיה טכנולוגית ובעיקר במשאבים כלכליים לא מבוטלים. אוכלוסייה זו מעוניינת לעת זקנתה,  בתנאי חיים נוחים ובגירויים אינטלקטואליים בסביבה בה הם חיים. מדובר באנשים המחפשים פתרונות נוחים לחייהם, עובדה שהיא בבחינת אתגר חדש לבעלי מקצוע העוסקים בתחום.

 

אם יש לכם אוריינטציה ניהולית ואתם בעלי מיומנויות גבוהות ביחסים בין אישיים, זהו תחום חדש המתאים לכם. אם אתם סקרנים ומחפשים הזדמנויות ניהוליות ותעסוקתיות חדשות, שיש בהן אופקי ידע והתקדמות מרתקים, אנו מציעים לכם בזה תכנית לימודית חדשנית, בדומה לתוכניות הרווחות היום בטובות שבאוניברסיטאות העולם.
 

העולם המערבי חווה בעשור האחרון מהפכה דמוגרפית יוצאת דופן – כתוצאה מהתפתחויות טכנולוגיות רבות רושם,  ופיתוחים רפואיים מרחיקי לכת – מתארכת תוחלת החיים של אוכלוסיית העולם.  כתוצאה מכך, אנשים מאריכים ימים בבריאות טובה,  והברכה עד 120 הופכת אט אט למציאות שרווחת יותר ויותר בעולם המערבי.

על פי דיווחי ארגון הבריאות העולמי, עד שנת 2050 מספר הזקנים בני 65 ומעלה בעולם, יגדל ביותר מ-200% ויגיע לכמיליארד איש ואישה.
היום מונה אוכלוסיית הזקנים בישראל כ- 11% והיא עתידה לגדול בעשור הבא עד לכדי 16% מכלל אוכלוסיית המדינה, ותגיע  ל - 1,600,000 נפש.

מדובר במציאות קיומית חדשה, הדורשת מיומנויות ייחודיות וידע רב מערכתי, המשלב תחומי ידע בין דיסציפלינריים, אשר הוא כיום בבחינת קרקע בתולית בעולם הניהול העתידני. 
 
במכללה האקדמית בנתניה מציעים תוכנית לימודים חדשנית שאין דומה לה בארץ. תוכניות ניהול דומות קיימות בטובות שבאוניברסיטאות העולם, ביניהן - אוניברסיטת מסצ'וסטס  בבוסטון, אוניברסיטת לוס אנג'לס בקליפורניה, אוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון במדינת וושינגטון,  אוניברסיטת סלפורד במנצ'סטר שבבריטניה, אוניברסיטת צ'רלס סטארט באוסטרליה ואוניברסיטאות נוספות במקומות אחרים בעולם המערבי.

ייחודיותה של התוכנית אותה אנו מציעים, הוא בהכשרת דור חדש של מנהלים בתחום הגרונטולוגיה, המודע לשינויים שחלו בעולם, ועוד עתידים לחול בו, מכירים אותם, ויש בידיהם ידע מספיק כדי להתמודד עמם.
יהיה זה דור חדש של מנהלים המכיר את המסגרות המסורתיות לטיפול בזקנים, יודע להניע אותן ומיומן בהצעדתן לעולם החדש, כתוצאה מההכשרה שאותה קיבל.

דמותו של בוגר התוכנית,  תאופיין בשליטה במערכות שיווק הנהוגות בעולם הגלובלי, בידע במימון ובניהול פיננסי של מערכות קטנות כגדולות, בשליטה בכלכלת בריאות, בניהול אנשים ובניהול תעסוקה וצרכים אישיים בעולם הולך ומזדקן.
הבוגר יכיר היטב  את מדיניות הניהול של מערכות בריאות הקיימות בישראל, יהיה מודע לחשיבות התכנון האורבני העתידי, ויכיר את הטכנולוגיות החדישות המיועדות לעמוד לשירותם של בני הגיל השלישי. מעבר לכל אלו, המנהל החדש יכיר היטב את עולמו של האדם המזדקן, יכיר את צרכיו של האדם ואת מקורותיו הפיננסיים ובעיקר ידע לכבדו ולהוקירו. 

למה ללמוד דווקא ב המכללה האקדמית נתניה?
* תואר מוסמך במקצוע נדרש בשוק העבודה, המציע מיומנויות ניהול משולבות ידע
* תואר שני בתחום ידע חדשני המאפשר קשר ישיר עם בני אדם
* תואר מוסמך המקנה ידע רחב נרחב בתחומים שונים הנוגעים בבני הגיל השלישי
* תואר שני יישומי המאפשר השתלבות בעיסוקים כמו, כלכלה, פיננסים, ניהול
מערכות מוכוונת גיל , תכנון אורבני, שיווק ועוד...

עוד מסלולי לימוד – המכללה האקדמית נתניה

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
כתובת
האוניברסיטה 1, נתניה
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד