072-3300504

תואר שני MSW בעבודה סוציאלית

המרכז האקדמי רופין 2

תנאי קבלה
התוכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון בעבודה סוציאלית מהמרכז האקדמי רופין או ממוסדות אקדמיים אחרים המעניקים תואר BSW.
כמה זמן לומדים
שנתיים אקדמיות, ארבעה סמסטרים. יום לימודים מלא אחד בקמפוס (ימי שלישי) ויום לימודים נוסף לעבודה במקום הפרקטיקום. ייתכנו מספר ימי לימודים נוספים מרוכזים בהודעה מראש.
פרטים על תואר שני MSW בעבודה סוציאלית

בשנים האחרונות, החברה הישראלית והעולם כולו מתמודדים עם התעצמות והצטברות של מצבי לחץ וטראומה קולקטיביים – מלחמות, מגפות, רעידות אדמה, התחממות גלובלית ועוד. דוגמה כואבת במיוחד היא המתקפה האכזרית על ישראל בשבעה באוקטובר 2023, שגרמה לטראומה קולקטיבית במדינת ישראל.

לצד זאת, מקרים של אלימות בתוך המשפחה ופגיעות בתוך המשפחה שכיחים אף הם במידה מדאיגה. היקפי התופעות הללו מחייבים אותנו להכשיר עובדות ועובדים סוציאליים בעלי ידע ומומחיות מתאימים. מצבים שכאלה מצריכים ידע, כלים ומיומנויות שיאפשרו התערבות ומתן מענה מתקדם בעבודה סוציאלית, ואת אלה מבקשת התוכנית להקנות.

תוכנית המוסמך בעבודה סוציאלית של המרכז האקדמי רופין מבקשת לפתח בקרב הסטודנטים ידע ומיומנויות הדרושים לפרקטיקה מתקדמת בעבודה סוציאלית, בדגש על פיתוח חוסן במצבי לחץ וטראומה. התוכנית תיצור תשתית להשתלבותם של בוגריה בתפקידי טיפול, ניהול והדרכה בשירותים חברתיים טיפוליים וכן בתפקידי מחקר, הוראה והכשרה באקדמיה ובשדה.

מחקרים מראים שמרבית האנשים נחשפו בעבר או ייחשפו בשלב כלשהו למצבי לחץ וטראומה העלולים לפגוע ברווחתם הפסיכולוגית ובתפקודם הבין-אישי והחברתי. מודלים עדכניים מאפשרים להפחית ואף למנוע את ההשלכות השליליות של הטראומה על הנפגעים ולהגביר את החוסן האישי והקהילתי. עובדים סוציאליים מצויים בחזית המאבק בבעיות חברתיות ובמצבי טראומה, ולכן הם זקוקים לידע ולמיומנויות שיכשירו אותם להתמודד באופן מיטבי עם אתגרים אלו.

התוכנית מיועדת להקנות לעובדים סוציאליים שיטות התערבות מגוונות וחדשניות ומיומנויות טיפול מתקדמות ולפתח רוח חקרנית, אחראית וקפדנית שרלוונטית לשדה. היא מתבססת על גופי ידע עדכניים תיאורטיים, פרקטיים ואמפיריים וכוללת מגוון רחב של קורסים תיאורטיים ומעשיים.
הסטודנטים בתוכנית יקבלו הכשרה מתקדמת בתחום המחקר בעבודה סוציאלית ויידרשו לכתוב עבודת גמר במסגרת הדרישות לסיום התואר.

מידע נוסף
* הענקת התואר מותנית באישור של המועצה להשכלה גבוהה

עוד מסלולי לימוד – המרכז האקדמי רופין 2

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
כתובת
40250 0, עמק חפר
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד