072-3300504

תואר B.Ed בחינוך והוראת מדעים, על יסודי

קמפוס לחדשנות בחינוך והוראה

תנאי קבלה
-דוברי ערבית – 12 שנות לימוד + יש לו ציון במבחן יעל בטווח 90-110 (בלבד)
-דוברי עברית : 12 שנות לימוד.
מה מקבלים בסיום הלימודים
כבוגרי החוג לביולוגיה תהיו זכאים ל-4 תעודות:
◄ תואר ראשון בחינוך (B.Ed)
◄ תעודת הוראה בביולוגיה
◄ תעודת רכזי תו ירוק בבתי ספר
◄ תעודת רכזי גינות קהילתיות
◄ תעודת רכזי תו ירוק בבתי ספר
במהלך הקורס תלמדו על תהליך הסמכת 'בית ספר ירוק' ועקרונותיו. כבוגרי הקורס תוכלו להוביל תהליך זה בבתי הספר. הסמכה זו מהווה הכרה בחינוך סביבתי משמעותי המתקיים בבית הספר, ומתווה דרך פעולה לבתי ספר המעוניינים לקיים פעילות סביבתית על בסיס מסגרות קיימות.

◄ תעודת רכזי גינות קהילתיות:
רכזי גינות קהילתיות יוכלו להוביל מערך הקמה של גינות קהילתיות בקהילה בה הם גרים ו/או מלמדים. הגינות הקהילתיות הינן חלק ממארג המרחבים הירוקים בסביבתנו, תורמות לשיפור איכות החיים ומהוות מוקדי משיכה לפעילות חינוכית, חברתית וקהילתית, לכן ערים וישובים רבים פועלים כיום למען הקמת גינות אלו.
פרטים על תואר B.Ed בחינוך והוראת מדעים, על יסודי

ביולוגיה הוא אחד מתחומי הידע המובילים בקמפוס לחדשנות בחינוך ובהוראה של המכללה האקדמית תל-חי, המהווה בסיס להבנה והשתלבות בהתפתחויות העתידיות בתחומי בריאות ורפואה, ביוטכנולוגיה, חקלאות, איכות הסביבה, מחזור, אנרגיות מתחדשות ועוד. נושאים משמעותיים אלו הוגדרו כמרכזיים ואיתם תתמודד האנושות במאה הנוכחית.

הביולוגיה הינה הבסיס המדעי לכל החי בסביבתנו, האתגר האולטימטיבי של הביולוגיה הוא הבנתה. הסטודנטים בתכנית יעמיקו את ידיעתם בתחומי הביולוגיה והפיזיולוגיה כגון תקשורת בין תאית, המוח, גנטיקה, אקולוגיה, קיימות, חיי הצמח וכן בנושאים מדעיים שונים כגון פיזיקה, כימיה ומתמטיקה.

סטיבן הוקינג האסטרופיזיקאי אמר "המדע הוא לא רק דיסציפלינה של סיבות כי אם גם של רומנטיקה ותשוקה", השאיפה להשגת ידע רב ומעמיק בנושאי החיים והביולוגיה, הכרת התחום ואהבת החקר, הינה היעד של התכנית עבור המתמחים בתחום.

ההכשרה בתכנית להוראת ביולוגיה במכללה האקדמית תל-חי, מלווה בחוויה לימודית החושפת את הלומדים לתחומי המדע השונים, מעשירה ומכינה אותם לשליחותם כמורי הביולוגיה לעתיד.

יתרונות התכנית :

 • צוות מדעי מקצועי.
 • מתחם חדשני ובלעדי בישראל הנקרא "ביופיליה" אשר מוביל חדשנות לימודית בתחום המדעים והביולוגיה.
 • למידה ועבודה במעבדות וכיתות חדשניות, היכרות עם טכנולוגיות חדישות.
 • סיורים מדעיים וביצוע מחקרים מרתקים.
 • התכנית כוללת את מדעי הטבע והסביבה, חינוך ביולוגי מלווה בחינוך אקולוגי תוך הצגת בעיות ופתרונות אפשריים לקונפליקטים אקטואליים בישראל.

 

מידע נוסף
לימודי המשך:

בוגרנו ממשיכים ללימודים מתקדמים באחד ממקצועות החינוך ו/או הטיפול כגון : ניהול וארגון מערכות חינוך, עיצוב ופיתוח למידה והוראה, טיפול בעזרת בע"ח, תרפיה באמנויות, דרמה-תרפיה, תרפיה בתנועה ובמוזיקה ועוד.

 
מקצועות שניתן לעבוד בהם בסיום התואר
*כבוגרי התכנית להוראת ביולוגיה תהיו זכאים לתואר ראשון בחינוך (B.Ed) ותעודת הוראה בביולוגיה במסלול על יסודי.
*בוגרי התכנית להוראת ביולוגיה של המכללה האקדמית תל-חי מבוקשים מאוד במגזר הציבורי, הקהילתי והפרטי, זאת בזכות הכשרה מקצועית וייחודית הכוללת בתוכה התנסות מעשית.
*90% השמה של בוגרינו במגוון רחב של תפקידים במערכות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.
*בוגרינו משתלבים כמורים לביולוגיה ומדעים וכמורים בתחום ההוראה הנוסף שלמדו, וממלאים תפקידים רבים בעמותות, בתי ספר דמוקרטיים, אנתרופוסופיים, פנימיות, מתנ"סים וחוגים, תפקידי ניהול מובילים של רכזים חברתיים ועוד.

עוד מסלולי לימוד – קמפוס לחדשנות בחינוך והוראה

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
כתובת
0, קצרין
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד