072-3300504

תואר B.A. בקרימינולוגיה - דו חוגי

המכללה האקדמית עמק יזרעאל

תנאי קבלה
עמידה בתנאי הקבלה של המכללה האקדמית עמק יזרעאל ברמה הנדרשת ע"י החוג
כמה זמן לומדים
2.5-3 שנים
מה מקבלים בסיום הלימודים
B.A. בקרימינולוגיה
פרטים על תואר B.A. בקרימינולוגיה - דו חוגי
קרימינולוגיה כמקצוע וכתחום מחקר שואפת להבין את הגורמים השונים (ביו-פסיכו-סוציאליים) המביאים את היחיד או קבוצות לכדי התנהגות עבריינית או סוטה. בנוסף, עוסקת הקרימינולוגיה בדרכי ההתמודדות עם תופעות הפשיעה והעבריינות, בהיבטים של מניעה, אכיפה, ענישה וטיפול.
הלימודים לתואר ראשון בחוג לקרימינולוגיה נועדו, בין היתר, להקנות ידע הן בהבנת האדם והחברה בה הוא פועל והן בהבנת הרצף שבין הנורמטיבי לסוטה. בשל כך, לימודי התואר הראשון בקרימינולוגיה מגוונים וכוללים גם תחומים המשיקים לקרימינולוגיה, כגון: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, משפטים ולימודי מגדר. מלבד שיעורי החובה כוללת התוכנית מגוון רחב של שיעורי בחירה וסמינריוני מחקר, כמו גם סיורים במוסדות ענישה, אכיפת חוק ושיקום, כנסים, הרצאות אורח והתנסות מעשית בשדה, המאפשרים לתלמידים העמקה בתחומים שיבחרו. בשל הגיוון בתוכנית הלימודים סגל החוג הינו מולטי-דיסציפלינארי.
תכנית הלימודים יוצרת מסגרת ייחודית, המשלבת את התחומים התיאורטיים של הקרימינולוגיה – שהוא מדע התנהגותי – עם לימודים משפטיים ולימודים יישומיים של אכיפת החוק כמו גם עבודה עם אנשים בשוליים החברתיים, בהדרה חברתית ובמגע עם רשויות החוק.
הלימודים בחוג מתקיימים במתכונת דו-חוגית, המיועדת לכל העוסקים והמתעתדים לעסוק בתחומי הקרימינולוגיה ומעוניינים לשלב לימודיהם עם לימודי דיסציפלינה נוספת. ניתן לשילוב עם החוגים הבאים: פסיכולוגיה, חינוך, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מדע המדינה והחוג הרב-תחומי במדעי החברה.
התמחויות
במסגרת הלימודים בקרימינולוגיה ניתן לבחור להעמיק את הידע בתחום התמחות מתוך שתי ההתמחויות המופיעות להלן. סטודנט שישלים את חובות ההתמחות (שהן חלק מלימודי התואר ואינן דורשות תוספת שעות) יקבל נספח לתואר המעיד על התמחותו.
בחירת התמחות אינה חובה. ניתן ללמוד את התואר גם ללא התמחות.
התמחות בהתמכרויות
התמכרויות הן דפוס התנהגות פתולוגי הגורם לאדם להפעיל התנהגות מסוימת שוב ושוב, על אף שהיא גורמת לו נזק. האדם מתקשה לשלוט בהתנהגות ולהפסיקה, וניסיונות להפסיקה גורמים לו למצוקה. התמכרויות התנהגותיות נפוצות כוללות התמכרות להימורים, התמכרות לקניות, התמכרות לטלפונים סלולריים ומשחקי מחשב; התמכרויות לחומרים פסיכו-אקטיביים כוללות התמכרויות לסמים, אלכוהול, תרופות וחומרים נוספים ועוד.
מטרת ההתמחות הינה להכשיר את הסטודנטים להבנה, זיהוי ועבודה עם אוכלוסיות שונות שכוללות גם ילדים ובוגרים בתהליכי התמכרות ומכורים. במסגרת ההתמחות יילמדו קורסים העוסקים בהתמכרויות הפיזיולוגיות והתמכרויות ההתנהגותיות, הדומה והשונה בסוגי התמכרויות אלו, כמו גם דרכי הטיפול בהתמכרויות אלו.
סטודנטים שישלימו את חובות ההתמחות בתחום יקבלו תעודה נלווית לתואר המעידה על התמחות בהתמכרויות.
ההתמחות מוצעת לסטודנטים הלומדים קרימינולוגיה בשילוב עם החוגים: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מדעי המדינה והחוג הרב-תחומי במדעי החברה.
התמחות בעבודה עם נוער בסיכון
ההתמחות בעבודה עם נוער בסיכון היא חלק מהתואר הדו-חוגי המשולב של החוג לחינוך והחוג לקרימינולוגיה.
מטרת ההתמחות להכשיר את הסטודנטים לעבודה חינוכית משמעותית עם בני נוער הנמצאים במצבי סיכון. ההתמחות נועדה להקנות ידע בנושאי חינוך מיוחד, מצבי סיכון, קבוצות סיכון, הכרות עם החוק ועם המסגרות השונות המטפלות בנוער.
התמחות זו עשויה להעניק יתרון במגוון תפקידים:
- מדריכים ורכזים ביחידות לקידום בני נוער ברשויות המקומיות.
- מדריכים ורכזים בעמותות ובמיזמים העוסקים בעבודה עם נוער בסיכון.
- מדריכים, רכזים ומנהלי פנימיות ומוסדות טיפוליים.
בתכנית מלמדים מרצים בחוג לחינוך ובחוג לקרימינולוגיה, שהם בעלי ידע תיאורטי וניסיון מעשי בתחום. התכנית כוללת קורסי חובה לצד קורסי בחירה העוסקים בנושאים רלוונטיים.
סטודנטים שישלימו את חובות ההתמחות בתחום יקבלו תעודה נלווית לתואר המתארת את הידע והניסיון שצברו בתחום.
התנסות מעשית
בשנה השלישית ללימודיהם משובצים הסטודנטים בארגונים רלבנטיים לתחום הקרימינולוגיה ופעילים בהם במשך שנה אקדמית שלמה.
ההתנסות המעשית (פרקטיקום) מתקיימת בקהילה במסגרות חינוכיות/טיפוליות/שיקומיות ומאפשרת התנסות בעבודה עם אוכלוסיות רלבנטיות לתחום הקרימינולוגיה.
ההתנסות מלווה בהדרכה קבוצתית הניתנת על-ידי איש מקצוע במקום ההתנסות (מתחומי הפסיכולוגיה, הקרימינולוגיה או עבודה סוציאלית) וכן בליווי אקדמי (חלקו בהרצאות ובדיונים כיתתיים וחלקו במפגשים קבוצתיים ואישיים).
מסגרות פרקטיקום לדוגמה: שירות בתי הסוהר (פרקטיקום מנהלי אגפים ופרקטיקום באגף חינוך | רש""א (הרשות לשיקום האסיר) | מסגרות גמילה ו/או טיפול בהתמכרות לסמים | מסגרות שעובדות עם נוער בסיכון | המערך הפסיכיאטרי בבית חולים העמק (ילדים ומבוגרים) | פנימיות.
*בחוג גם תכנית המותאמת לסטודנטים עובדים בשילוב עם החוג למדע המדינה.
למה ללמוד דווקא ב המכללה האקדמית עמק יזרעאל?
באקדמית עמק יזרעאל נהנים מאווירה ייחודית בסביבה כפרית וירוקה.
אנו שמים דגש מיוחד על יחס אישי ומדיניות הדלת הפתוחה, שהם חלק ממערכת התמיכה העוטפת את הסטודנט. אנו מקפידים על גיוסם של טובי המרצים והחוקרים בכדי לשמור על הוראה איכותית בקמפוס מטופח, במבנים חדישים, ספריה עשירה ומרווחת, מרכז תקשורת מתקדם ועוד.
למעוניינים לגור בעמק אנו מציעים מעונות סטודנטים חדשים ומטופחים עם חיי חברה מגוונים ותוססים  במיקום מצוין סמוך לכביש הגישה למכללה. לנוחיות הסטודנטים יוצאות הסעות מהמעונות לקמפוס וחזרה.

עוד מסלולי לימוד – המכללה האקדמית עמק יזרעאל

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
כתובת
0, עמק יזרעאל
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד