072-3300504

תואר B.Sc במערכות מידע

המכללה האקדמית עמק יזרעאל

תנאי קבלה
עמידה בתנאי הקבלה של המכללה האקדמית עמק יזרעאל ברמה הנדרשת ע"י החוג
כמה זמן לומדים
3 שנים
תאור התעודה
תואר B.Sc במערכות מידע
פרטים על תואר B.Sc במערכות מידע
טכנולוגיות המידע קיימות כיום בכל רבדי החיים וממומשות בפלטפורמות מחשוב שונות. אי לכך, אחד המקצועות המבוקשים והמשתלמים ביותר הוא עיסוק בטכנולוגיות המידע.

בעולם הדיגיטלי החדש, אנו אוספים מידע רב וחסר תקדים ברמה האישית, העסקית והלאומית. נתוני העתק שנאגרים בעולם, מביאים איתם פוטנציאל רב להתקדמות טכנלוגית בכל תחומי החיים, אך גם אתגרים לא מעטים: אחסון הנתונים, הגנה על הנתונים מפני תקיפות סייבר, עיבוד הנתונים, וניתוח הנתונים.

החוג למערכות מידע באקדמית עמק יזרעאל מכשיר את הסטודנטים לעבודה בעידן מהפכני זה ולהמשך לימודים לתארים מתקדמים. תוכנית הלימודים בחוג למערכות מידע מציעה מגוון רחב של קורסים בתחום של אפיון ופיתוח מערכות מידע, מדעי המחשב, מדע הנתונים, סייבר ועוד. בוגרי החוג משתלבים בתעשייה במגוון רחב של תפקידים.
עבודה בתחום טכנולוגיית המידע מפתחת כישורים רב-תחומיים: בתחומי הטכנולוגיה הבסיסיים, בתחומי המתודולוגיה כיצד לפתח טכנולוגיות ומערכות מידע, בנושאי רקע ניהוליים ובפיתוח כישורים קוגניטיביים כגון יצירתיות ופתרון בעיות.
 
התמחויות
עבודה בתחום טכנולוגיית המידע מחייבת כישורים רב-תחומיים: ידע מבוסס בתחומי הטכנולוגיה הבסיסיים, ידע בתחומי המתודולוגיה כיצד לפתח טכנולוגיות ומערכות מידע, וידע בנושאי רקע ניהוליים: ארגונים, הסביבה הכלכלית, סוגי מערכות. כישורי יזמות ויצירתיות מהווים חלק ממכלול הנושאים שיש בהם שימוש רב בסביבת העבודה של ימינו.
 
DATA SCIENCE
תחום מדע הנתונים (Data Science) מהווה את המהפכה המדעית של המאה ה – 21. העולם של ימנו מייצר בכל רגע נתון כמות אדירה של נתונים, באופן חסר תקדים בהיסטוריה האנושית. עיבוד וניתוח של נתוני עתק אלה, מאפשרים לארגונים, קטנים וגדולים כאחד, להפיק תועלת הולכת וגוברת מהנתונים, לייעל תהליכים ולפרוץ גבולות טכנולוגיים ומדעיים. מדען הנתונים הוא מהמקצועות המבוקשים כיום בארץ ובעולם ונחשב למקצוע הנחשק של המאה ה – 21.

המסלול למדע הנתונים בחוג למערכות מידע באקדמית עמק יזרעאל מכשיר אנשי מקצוע שביכולתם לפתח מערכות מידע המבוססות על עיבוד וניתוח של נתונים. במסגרת הקורסים במסלול מדע הנתונים, לומדים הסטודנטים שיטות בלמידה סטטיסטית, מודלים מתחום למידת המכונה (Machine Learning) ולמידה עמוקה (Deep Learning). הסטודנטים לומדים ליישם את השיטות השונות באמצעות שתי שפות התכנות הנפוצות ביותר בתחום, Python ו – R. בנוסף הסטודנטים לומדים לעבוד עם כלים לויזואלזציה ובינה עסקית, וזאת בנוסף ללימודי הליבה של החוג הכוללים תכנות מתקדם בשפת Java, עבודה עם מסדי נתונים ושפת SQL, אפיון וניתוח מערכות מידע ועוד. בשנה השלישית ללימודים, הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר במסגרתו הם מאפיינים ומפתחים מערכת מידע המבוססת על ניתוח נתונים.
 
טכנולוגיות תוכנה
התמחות במסלול זה נועדה להכשיר אנשי מקצוע שישתלבו בתעשיית התוכנה בארץ ובעולם.
במסגרת לימודי הידע הטכנולוגי הסטודנטים לומדים תכנות מתקדם בשפות התכנות Java ו – Python. בנוסף, הסטודנטים לומדים תקשורת מחשבים, טכנולוגיות אינטרנט, ארכיטוקטורה של מערכות תוכנה, מערכות מבוזרות, עיצוב ממשקי משתמש, אבטחת מידע וסייבר, ואבטחת איכות תוכנה.
בוגרי מסלול טכנולוגיות התוכנה רוכשים כישורים שיסייעו להם להשתלב בחברות רב-לאומיות, ובחברות הזנק (STARTUP) בתפקידי פיתוח ובתפקידים נוספים, במחלקות המחשוב של ארגונים, ובחברות המספקות שירותי תוכנה לארגונים.
 
התנסות מעשית
 
פרויקט גמר
במהלך שנת הלימודים השלישית, הסטודנטים מפתחים תוכנה / מערכת מידע כחלק מפרויקט הגמר של התואר. במסגרת זו הסטודנטים מאפיינים את מערכת המידע, מפתחים אותה ומבצעים הטמעה של המערכת.
 
פרויקט המתמחים
במסגרת הפרויקט הארצי בשם אקדמיה משלבת התמחות, של עמותת אלומה ""והרוח החדשה"", משובצים הסטודנטים המעוניינים בחברות טכנולוגיות ומסחריות למשך שנה ומשמשים בתפקידים מקצועיים שונים בתחום מערכות המידע. במהלך הקורס יעברו הסטודנטים לימודים מתודולוגיים וסדנאות העשרה לשיפור היכולות לשילוב בארגונים שונים, וקידום מיומנויות רכות. יתקיימו סדנאות הכנה לשוק התעסוקה, העוסקות בבניית קורות חיים, בניית פרופיל מקצועי, הכנה לראיונות עבודה, התמודדות עם מרכזי הערכה ועוד.
 
מעבדת סייבר
ענף הסייבר הוא מקור גאווה ומנוע צמיחה בשוק הישראלי. בשנת 2016 היווה שיעור המכירות של הסייבר הישראלי כ – 10% ממכירות כלל תעשיית הסייבר בעולם וחברות ישראליות נמנות עם החברות מובילות עולמיות בתחום, בהן צ'ק פוינט, סייבר־ארק ופאלו אלטו.
בשנים אחרונות נרשמו אקזיטים מרשימים בענף.
במסגרת מקצועות הבחירה מתקיימת מעבדת סייבר הכוללת מגוון רחב של נושאים מעשיים בעולם הסייבר: בדיקות חדירה לארגונים, הגנה מפני מתקפות סייבר, והגנה מפני הרצת קוד לא מורשה.

השתלבות בשוק העבודה
מלבד ההתנסות המעשית וההיכרות עם השטח, הסטודנטים מקבלים בנוסף כישורים משלימים המסייעים להצלחה בשוק העבודה כגון: חדשנות ויזמות, מודלים עסקיים, כלכלת העולם הדיגיטלי, שיווק במדיה החברתית ועוד.
למה ללמוד דווקא ב המכללה האקדמית עמק יזרעאל?
באקדמית עמק יזרעאל נהנים מאווירה ייחודית בסביבה כפרית וירוקה.
אנו שמים דגש מיוחד על יחס אישי ומדיניות הדלת הפתוחה, שהם חלק ממערכת התמיכה העוטפת את הסטודנט. אנו מקפידים על גיוסם של טובי המרצים והחוקרים בכדי לשמור על הוראה איכותית בקמפוס מטופח, במבנים חדישים, ספריה עשירה ומרווחת, מרכז תקשורת מתקדם ועוד.
למעוניינים לגור בעמק אנו מציעים מעונות סטודנטים חדשים ומטופחים עם חיי חברה מגוונים ותוססים במיקום מצוין סמוך לכביש הגישה למכללה. לנוחיות הסטודנטים יוצאות הסעות מהמעונות לקמפוס וחזרה.

עוד מסלולי לימוד – המכללה האקדמית עמק יזרעאל

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
כתובת
0, עמק יזרעאל
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד