072-3300504

תואר B.A בסיעוד

המכללה האקדמית עמק יזרעאל

תנאי קבלה
עמידה בתנאי הקבלה של המכללה האקדמית עמק יזרעאל ברמה הנדרשת ע"י החוג
כמה זמן לומדים
2.5-4 שנים
תאור התעודה
תואר B.A בסיעוד
פרטים על תואר B.A בסיעוד
מטרת תכנית הלימודים לתואר בסיעוד הינה להכשיר אחים ואחיות אקדמאים לפיתוח יכולת גבוהה של מתן טיפול סיעודי מבוסס חשיבה קלינית, ביקורתית, מוסרית ולקיחת אחריות חברתית.
התכנית נועדה להכשיר בוגרים בסיעוד לתפקד בסביבות מורכבות ומשתנות של מערכת הבריאות והרווחה, המאופיינות בשינויים מתמידים. כל אלו תוך מחויבות למיצוי הפוטנציאל המקצועי ושותפות במחקר לפיתוח איכות וידע חדש בסיעוד ובמדעי הבריאות.
הלימודים יעניקו ידע קליני, ידע בחשיבה מדעית, מחקר, מיומנויות טיפוליות ותפיסת עולם מקצועית וייחודית, אשר יבואו לביטוי בקידום בריאות בקהילה ובאשפוז.
 
הכשרה קלינית
ההכשרה תתקיים במוסדות בריאות ברחבי הארץ. השיבוץ מתחשב בצרכי הסטודנט וזמינות השדות הקליניים ויתבצע ע""י היחידה הקלינית.
ההכשרה הקלינית כרוכה בהוצאות נסיעה שאינן כלולות בשכ""ל.
 
שנה ב':
הכשרה קצרה, שמטרתה חשיפה לעשייה קלינית, סמוך לתחילת סמסטר ב'.
תכנית הלימודים כוללת לימודים אקדמיים, תיאורטיים ויישומיים, שיתקיימו בקמפוס האקדמי עמק יזרעאל. ההכשרה הקלינית מתבצעת במסגרת מרכז הסימולציה ובמרכזים רפואיים – בתי חולים ומרפאות בקהילה.
 
שנים ג' ו - ד':
בכל סמסטר יוקדשו שלושה ימי לימוד בשבוע לצורך הכשרה.
במסגרת ההכשרה הקלינית ישולבו הסטודנטים בבתי חולים ובמרפאות בקהילה בתחומים הבאים: סיעוד החולה הפנימי, סיעוד החולה הכירורגי, סיעוד האישה, סיעוד הילד, סיעוד בריאות הנפש, רפואה דחופה, סיעוד בקהילה והכשרה קלינית מתקדמת.
 
התנסות מעשית
מרכז סימולציה
ייחודו של המרכז מתבטא בכך שהוא מדמה באופן מדויק סביבות טיפול כמו מחלקה בבית החולים, יחידת מרפאה בקהילה או בית מטופל. ולכן מאפשר למידה חווייתית של פעילויות הסיעוד, דבר המאפשר לסטודנט לחוות את המקצוע כבר בשלב מוקדם של הלימודים.

עולמות התוכן בסימולציה נגזרים מתכני הקורסים העיוניים בתכנית הלימוד ומהווים גשר בין התכנים התיאורטיים לבין היישום הלכה למעשה בהתנסות הקלינית. התכנית נבנית על פי צורכי הלמידה של הסטודנט תוך יכולת לעשות מניפולציה והתאמה של הסביבה לצרכי הלמידה. בתכנית כזו קיימת נגישות בלתי מוגבלת למגוון תרחישים ומצבים קליניים, ללא צורך לחכות להופעת מקרים אלו בזמן אמת.

מתודולוגית הלמידה במרכז הסימולציה מתרחשת באמצעות יצירת אינטראקציות בין המתאמנים, בין המתאמנים לשחקנים ובין המתאמנים לבובות חכמות וציוד טכנולוגי. האימון במרכז מעניק למתאמנים ביטחון ומקצועיות, מעודד חשיבה קלינית, חושף את המתאמניםצ למצבים רגשיים טעונים ומעמת אותם עם דילמות אתיות ומשפטיות. בנוסף, הסטודנטים מתרגלים מצבים המערבים קושי בתקשורת מול מטופלים-לקוחות, בני משפחה ועמיתים ומכוון להתמודדות עם מצבים בין אישיים של דחיה, סרבנות, תוקפנות, כעס ועוד…

הערכת הפעילות של המתאמנים מהווה חלק משמעותי מתהליך ההוראה והלמידה ולכן, בתום התרגול בתחנה או במהלכו, מתבצעת שיחת משוב/תחקור (Debriefing) בה משתתפים המדריך של התחנה, המתאמנים והצופים בתרחיש באמצעות צילום וידאו וצפייה בו באמצעים טכנולוגים מיוחדים. המטרה של תחקיר /שיחת המשוב היא לקדם למידה, ולאפשר למתאמנים להתנסות במתן משוב וניתוח מצבים. שיחת המשוב מעודדת התבוננות אישית וביקורת עצמית, העצמה אישית וקבוצתית ושיח קבוצתי המבוסס על כבוד הדדי ושיתוף פעולה. וקידום למידה היא על ידי הסתכלות וניתוח הסרטים שהוקלטו במהלך התרגול מיד בסיימו.

סביבת לימוד בטוחה זו, מאפשרת למתאמן לטעות ולתקן את טעויותיו ללא פגיעה במטופלים, תוך שמירה על תרבות בטיחות המטופל.
 
תוכניות מיוחדות:
תוכנית ייחודית לבני/בנות הקהילה האתיופית
בחוג לסיעוד באקדמית עמק יזרעאל קיימת תכנית ייחודית שמטרתה להכשיר סטודנטים וסטודנטיות בני הקהילה האתיופית למקצוע הסיעוד.
הסטודנטים המשתתפים בתכנית זכאים לליווי אישי וסיוע לימודי במידת הצורך ולמלגת קיום חודשית מטעם התכנית.
 
תוכנית להסבת אקדמאיים
התוכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון מוכר על ידי המל""ג במקצועות שאינם סיעוד, לצורך קבלת תואר אחות מוסמכת. התוכנית אורכת שנתיים וחצי ומורכבת מ – 7 סמסטרים.
מטרת התוכנית הינה להקנות לבוגריה ידע, מיומנויות וגישות בתחום מקצוע הסיעוד.
למה ללמוד דווקא ב המכללה האקדמית עמק יזרעאל?
באקדמית עמק יזרעאל נהנים מאווירה ייחודית בסביבה כפרית וירוקה.
אנו שמים דגש מיוחד על יחס אישי ומדיניות הדלת הפתוחה, שהם חלק ממערכת התמיכה העוטפת את הסטודנט. אנו מקפידים על גיוסם של טובי המרצים והחוקרים בכדי לשמור על הוראה איכותית בקמפוס מטופח, במבנים חדישים, ספריה עשירה ומרווחת, מרכז תקשורת מתקדם ועוד.
למעוניינים לגור בעמק אנו מציעים מעונות סטודנטים חדשים ומטופחים עם חיי חברה מגוונים ותוססים במיקום מצוין סמוך לכביש הגישה למכללה. לנוחיות הסטודנטים יוצאות הסעות מהמעונות לקמפוס וחזרה.

עוד מסלולי לימוד – המכללה האקדמית עמק יזרעאל

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
כתובת
0, עמק יזרעאל
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד