072-3300504

לימודי בגרות לעולים - כל מה שצריך לדעת

יש הרבה חוקים חשובים בישראל אך ללא ספק החוק החשוב ביותר הוא חוק השבות מכיוון שהוא מסמל יותר מהכול את היותה של מדינת ישראל מדינת הלאום היהודי. כך אלפי עולים מגיעים לישראל כל שנה ומשתלבים בחברה הישראלית. על רקע זה יש לציין שאם עולה רוצה להצליח בישראל כדאי לו לעשות בגרות ולכן יש אפיק שלם שנקרא בגרות לעולים.

לימודי הבגרות לעולים דומים לבגרות רגילה אך משרד החינוך נותן הקלות לעולים ומסייע להם להיבחן. כמובן שבכדי לעשות בגרות יש צורך בשליטה מלאה בעברית ולכן קודם כל כדאי לעולה ללמוד באולפן עברית לפני שהוא ניגש לבגרות. עוד דבר שכדאי לעולה לעשות זה ללכת אל קורס הכנה לבגרות המתאים לעולים וכך להעלות את סיכוי ההצלחה שלו בבחינות הבגרות בצורה ניכרת.

למי מתאים לימודי בגרות לעולים?

אז למי בגרות לעולים מתאימה? לכל עולה השולט בעברית ולא משנה אם הוא הגיע לארץ מאתיופיה, ארצות הברית או רוסיה. אם עולה מגיע לארץ סביר להניח שהוא ירצה ללמוד פה באוניברסיטה בכדי לפתוח לו עתיד לקריירה רווחית ומעניינת.

אם כן אם עולה רוצה ללכת למוסד להשכלה גבוהה הוא צריך וחייב לעשות בגרות ישראלית וזה משהו שאתם חייבים להבין. אז נכון אפשר להתקבל לאוניברסיטה לפעמים גם עם בגרות של מדינה אחרת אך איך העולה ילמד אם הוא לא שולט בעברית? לכן הבגרות היא הכנה מעולה לאוניברסיטה או מכללה בארץ וההמלצה לכל עולה הרוצה להשתלב בישראל היא לעשות בגרות וכך לצלוח את הצעד הראשון בארץ זרה עם שפה שלא הכיר עד לפני כמה חודשים.

עבודתו בפועל של בעל בגרות

אז במה בעל בגרות יכול לעבוד, בין אם הוא עולה ובין אם לא? אם כן כיום כמעט כל מקום עבודה לא רק דורש בגרות אלא גם תואר ראשון ותואר ראשון אי אפשר לקבל ללא בגרות.

לכן אם אתם רוצים להשתלב בעבודה בישראל אתם חייבים בגרות. בין אם אתם רוצים להיות הייטקיסטים, רופאים, עורכי דין, פסיכולוגים, רואי חשבון, אדריכלים או מהנדסים אתם חייבים בגרות ועל כך אין מחלוקת. ללא בגרות פשוט אין אפשרות לפתח קריירה בישראל ואין יכולת לעבוד ולהרוויח יפה וזה משהו שאתם חייבים להבין ולהפנים.

תנאי העסקה – כמה מרוויח בעל בגרות?

אם יש לכם רק בגרות ללא תואר ראשון אתם סביר להניח תרוויחו פחות מהשכר הממוצע במשק מכיוון שתעבדו במקצועות שמשלמים בהם מעט. אך אם יהיה לכם תואר ראשון (שאפשרי רק עם בגרות) או תואר שני ושלישי אתם תרוויחו הרבה מאוד.

כך מהנדס חשמל יכול להרוויח לאחר מספר שנים מעל לשלושים אלף שקל וזה רק דוגמא אחת כיצד בגרות יכולה לעלות אתכם על דרך ההצלחה. רוצים להרוויח יפה? רוצים להיות מסודרים בחיים? רוצים להגיע לרווחה כלכלית? השלב הראשון והבסיסי ביותר, שלב שבלעדיו פשוט אי אפשר להסתדר זה לעשות בגרות. כיום ללא בגרות פשוט אי אפשר להצליח ולא משנה כמה אתם חכמים או אנשי עסקים טובים אתם חייבים אבל חייבים בגרות.

תחומים ונושאי לימוד במסלול לבגרות

אז מה בעצם אנו לומדים בבגרות לעולים? אם כן יש את מקצועות הבסיס כמו לשון, אנגלית, מתמטיקה, תנ"ך והיסטוריה. ויש גם מקצועות העשרה כמו טכנולוגיה, ביולוגיה, פיזיקה, כלכלה מדעי החברה ועוד ועוד.

אם אתם רוצים בגרות מלאה כדאי לכם לעשות את כל המסלולים השונים בכדי להצליח וזאת בכדי להגיע להישגים גבוהים. אתם בוודאי רוצים לדעת כמה זמן ייקח לכם להשלים בגרות? אם כן לרוב הדבר לוקח כשנה תלוי בכמות המקצועות שאתם רוצים להשלים ותלוי כמה זמן יש לכם להקדיש ללימודים. אנו מציעים להקדיש את כל כולכם ללימודים וזאת בכדי להצליח בהם מכיוון שיש קשר ישיר בין ההשקעה ובין ההצלחה שלכם.

תנאי קבלה ללימודי בגרות

עליכם לדעת כי כל עולה רשאי לגשת לבגרות ולמעשה כל אדם בישראל רשאי לעשות בגרות. לכן אין מגבלות על הבגרות ואין תנאי קבלה כמו לתואר ראשון או שני. לכן כל עולה המגיע לישראל ורוצה להשתלב בה יכול לעשות בגרות וזה ללא ספק דבר נפלא ומאוד חיובי לחברה הישראלית ולעולים באשר הם.

מעניין אותך לימודי בגרות לעולים - כל מה שצריך לדעת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך מכינות, בגרות ופסיכומטרי בבגרות לעולים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד בגרות לעולים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד