072-3300504

לימודי הכנה לבגרות - לימודי ערב - כל מה שצריך לדעת

השכלה היא אולי הדבר החשוב ביותר בחיים מכיוון שהיא משפיעה מאוד על כלל חיינו. ההשכלה משפיעה על הקריירה שלנו, על הזוגיות שלנו ועל האושר והעושר שלנו. כאשר אנשים חושבים על השכלה הם חושבים על תואר ראשון, אך בואו נעצור רגע ונבין כי ללא בגרות אי אפשר ללמוד תארים מתקדמים.

מה קורה אם לא עשינו בגרות בגיל שמונה עשרה בבית הספר? אם כן מה שעלינו לעשות במצב כזה זה ללכת אל לימודי הכנה לבגרות - לימודי ערב. לימודי ערב מאפשרים לנו לעבוד וללמוד בו זמנית וזה דבר מצוין. עליכם להבין כי קשה מאוד להצליח בבגרות ללא לימודים ולכן לימודי ערב תפורים לכל מי שסיים צבא או רוצה לעשות בגרות בגיל מעל שמונה עשרה.

תחומים ונושאי לימוד במסלול ללימודי הכנה לבגרות

בהכנה לבגרות נוגעים בנושאים רבים מכיוון שבגרות כוללת המון מקצועות. קודם כל יש את הבגרויות במקצועות הבסיס כמו בגרות באנגלית, בגרות במתמטיקה, בגרות בלשון ועוד. לצד אלו יש מקצועות נוספים כמו ספרות או תנ"ך. שימו לב, אם עשיתם בגרות חלקית ונגיד רק מתמטיקה לא למדתם אזי אתם יכולים ללכת ללימודי ערב בתחום זה.

אנו חייבים לציין כי בתיכון הכול נראה לנו קשה אך יש בתי ספר המכינים לבגרות בלימודי ערב שהם מומחים אמיתיים לתחום הבגרויות ופתאום אם תרשמו אל בתי ספר אלו הכול ייראה לכם מאוד קל ופשוט. לכן אל תפחדו מן הבגרות כן גם במתמטיקה מכיוון שהדבר אפשרי ועם השקעה השמיים הם הגבול בלימודי בגרות.

בישראל יש דרישה של מינימום 21 נקודות בשביל לקבל תעודת בגרות. כל מקצוע בגרות שווה מספר שונה של נקודות\יחידות. ישנם מקצועות חובה בבגרות כמו מתמטיקה, אנגלית, היסטוריה וכדומה..., ומקצועות בחירה כמו פסיכולוגיה, תיאטרון, פיזיקה או אמנות. כאשר אתם נבחנים במבחני הבגרות עליכם להיבחן גם במקצועות החובה וגם במקצועות הבחירה – שאתם בוחרים לעצמכם על מנת שתוכלו להגיע למספר הסופי של לפחות 21 נקודות.

היכן לומדים לימודי הכנה לבגרות?

אי אפשר לדבר על לימודי ערב להכנה לבגרות מבלי לשאול איפה עושים את הקורס. אם כן עליכם לדעת כי יש מספר בתי ספר המכינים לבגרות וכדאי לעשות חיפוש קצר באינטרנט בכדי למצוא את בית הספר הטוב ביותר בו נוכל ללמוד לימודי הכנה לבגרות - לימודי ערב.

עוד אופציה שיכולה להיות מעניינת היא ללכת אל לימודי ערב באונליין. כך תוכלו ללמוד מן הבית עם מרצים מצוינים ובקצב שלכם וזה יחסוך לכם זמן, וזמן שווה כסף ויחסוך לכם גם כסף כי הקורס יהיה יותר זול. עוד מקום שאפשר ללמוד בו בגרויות זה במכינות של מוסדות להשכלה גבוהה וזו עוד אופציה שכדאי לתת עליה את הדעת ולקחת אותה בחשבון להכנה בבגרות.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד

עליכם להבין כי קורס הכנה לבגרות משתנה בהתאם לכמות הנושאים שאתם לוקחים. אם אתם לומדים גם אנגלית, גם מתמטיקה, גם ספרות וגם לשון זה ייקח לכם הרבה יותר זמן מאשר לו רק הייתם לוקחים רק לשון או אנגלית.

שכר הלימוד של לימודי הכנה לבגרות - לימודי ערב בין המוסדות השונים משתנה ויכול להגיע לכמה אלפי שקלים או כמה עשרות אלפי שקלים. אך אל דאגה, עליכם לדעת כי כיום יש המון מלגות ומימון של גופים חוץ ממשלתיים וממשלתיים לתלמידים הרוצים ללמוד קורס הכנה לבגרות בטח אם אתם חיילים משוחררים. כדאי לברר מידע על מלגות אלו וכך להוציא מעט מאוד על לימודי ערב שמכינים בהם לבגרות.

משך זמן הלימודים לבגרויות

לרוב, הלימודים לבגרות מתרחשים במשך 3 שנות התיכון. כאשר אתם רוצים להשלים את לימודי הבגרות אתם יכולים לפרוס זאת על כל משך זמן שאתם רוצים משלושה חודשים ועד אין סוף. לרוב בכל בחינות הבגרות יש שני מועד א' בשנה אחד בחורף ואחד בקיץ. לכל מועד א' יש גם מועד ב' בשביל מי שפספס את מועד א' או רוצה לשפר את הציון שלו ממועד זה.

בסופו של דבר, אם אתם רוצים להתקבל ללימודי תואר אקדמאי אתם חייבים שתהיה לכם תעודת בגרות מלאה. התעודה ביחד עם המבחן הפסיכומטרי תקבע לאיזה מקצועות לימוד תוכלו להתקבל בהתאם לחתך הציונים שלכם.

מעניין אותך לימודי הכנה לבגרות - לימודי ערב - כל מה שצריך לדעת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך מכינות, בגרות ופסיכומטרי בלימודי ערב לבגרות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד לימודי ערב לבגרות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד