072-3300504

התאמות והקלות לבגרות - כל מה שצריך לדעת

בעבר לא הייתה מודעות לכך שיש אנשים עם הפרעות קשב וריכוז וזה פגע בעשרות אלפי ילדים אשר לא ידעו כיצד להתייחס אליהם. כיום המצב הוא שונה ויש הרבה יותר מודעות לנושא זה. על רקע זה אנו חייבים לציין כי אצל ילדים בוגרים יש לבצע התאמות והקלות לבגרות מכיוון שללא ההתאמות הללו לילדים יהיה קשה מאוד להצליח במבחן הבגרות.

אם אתם רוצים שהילד שלכם יזכה להקלה כזאת ואם אתם חושבים כי הילד שלכם עם הפרעת קשב כדאי לכם לקחת אותו למאבחן. לאחר האבחון ובהנחה שהילד ימצא עם הפרעת קשב הוא יהיה זכאי להקלות (גם בבגרות) כמו למשל תוספת זמן או מבחן בעל פה. ההקלות הללו יכולות לשנות לחלוטין את העתיד של הילדים שלכם וזה משהו שלא כדאי לזלזל בו.

למי מתאים לימודי בבגרות?

עליכם להבין כי התאמות והקלות לבגרות מתאימים כיום לילדים רבים ועשרות אלפים נמצאו מתאימים להקלות אלו. על רקע זה אנו חייבים לציין כי לימודי בגרות הינם מתאימים לכל ילד מכיוון שיש להם השפעה עצומה על עתיד הילדים שלנו.

לכן אם אנו רוצים שהילד שלנו יצליח בבגרות ובהנחה שיש לו הפרעת קשב אנו חייבים להבטיח כי הוא יקבל התאמה והקלה במבחן. עליכם ההורים מוטלת החובה לעקוב אחר הילד ולראות האם הוא זכאי להטבה או לא. אנו מציעים לכם לפנות אל המורה של הילד והמחנכת או המחנך שלו ולשאול אותם איך הולך לילד בבית הספר והאם הוא מתקשה לשבת בשקט או לא.

תנאי העסקה – כמה מרוויח בעל בגרות?

אז מדוע כדאי לנו כל כך לעשות בגרות ולקבל התאמה והקלה בה? אם כן נכון כיום בעל תעודת בגרות לא ירוויח הרבה מעל שכר המינימום וזו עובדה. אך באותה נשימה אנו חייבים לציין כי ללא בגרות אי אפשר להתקבל לתואר ראשון וללא תואר ראשון אי אפשר להרוויח הרבה.

לכן אם אתם רוצים שהילד שלכם יצליח בחיים אתם קודם כל צריכים לוודא כי הוא יקבל הקלה והתאמה בבגרות, לאחר מכן אתם צריכים להבטיח כי הוא יקבל ציון טוב בבגרות ואז ירשם לתואר ראשון. כמובן שנדרש גם שיתוף פעולה של הילד ורצון שלו להצליח בבגרות וזה עוד משהו שאנו צריכים לתת עליו את הדעת.

תחומים ונושאי לימוד במסלול לבגרות

עולה השאלה האם ההקלות בבגרות ניתנות לכלל הנושאים והתחומים? אם כן הדבר תלוי בילד ובבעיה שלו. אך לרוב הקלה בבגרות תהיה לכלל התחומים ולא רק לתחום אחד. אנו חייבים לציין כי מאוד יכול להיות שהילד שלכם יהיה מעולה במקצוע אחד ופחות טוב בשני ויש לשים לב לכך.

אם זה קורה אנו מציעים לכם לרשום את הילד לשיעורים פרטיים ולעזור לו בשיעורי הבית. התפקיד של ההורים הוא להיות שם בשביל הילדים שלהם בין אם זה בהשגת הקלות ובין אם זה בעזרה בלימודים או מימון עזרה כזאת ועל כל הורה מוטלת החובה לעשות זאת.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד

מגיל צעיר אפשר לשלוח את הילד לאבחון ובכל מקרה כדאי מאוד לעשות את האבחון לפני הבגרות מכיוון שלהקלות בבגרות יש השפעה עצומה על הצלחת הילד במבחן. אין מה להתבייש בכך שהילד מקבל הקלה וזאת מכיוון שמגיע לו והאבחון מוכיח זאת.

כיום העלות של האבחון היא ממש לא גבוהה ויש מקרים בהם ההורים מקבלים מלגה או השתתפות של גופים כמו בתי ספר או קופות החולים ולכן כדאי לברר את הנושא הזה לפני שאתם רושמים את הילד לאבחון. אם הילד לא רוצה ללכת לאבחון נסו להסביר לו את חשיבות הנושא וזאת בכדי להבטיח כי הוא יגיע לבגרות כאשר הוא מוכן אליה וכך לקבל בבגרות ציון גבוה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי בגרות

כדאי לכם להבטיח שהילד שלכם יעשה את הבגרות מכיוון שזה השער להצלחה בחיים. לכן כדאי גם להבטיח כי הוא יעשה את האבחון ויזכה להקלות והתאמות. לבוגרי בגרות יש המון אפשרויות תעסוקה אך מה שחשוב מאוד זה העובדה שהם יכולים להתקבל ללימודים גבוהים וזה כבר המפתח להצלחה בחיים ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת.


קרא עוד - קורס הכנה לבגרות

מעניין אותך התאמות והקלות לבגרות - כל מה שצריך לדעת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך מכינות, בגרות ופסיכומטרי בהתאמות והקלות לבגרויות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד התאמות והקלות לבגרויות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד