072-3300504

לימודי השלמת בגרויות לבד - כל מה שצריך לדעת

יש אנשים אשר הינם אוטודידקטים והם לומדים הכול לבד. על רקע זה עולה השאלה האם השלמת בגרויות לבד זה משהו שאפשר לעשות או שמא זו משימה בלתי אפשרית? אם כן אלא אם כן אתם גאונים ולמדתם כל החיים לבד אנו לא ממליצים לכם להשלים בגרות לבד.

עליכם להבין כי קשה מאוד ללמוד לבגרות לבד מכיוון שיש המון חומר והמון בגרויות שיש לעשות. כך אדם מן הישוב יתקשה ללמוד את כל החומר ולא יצליח בכך ללא קורס הכנה לבגרות ולכן הוא יבזבז זמן וכסף רב ובסוף ייכשל בבגרות או יקבל ציון מאוד נמוך ולא תהיה לו ברירה אלא להירשם אל בית ספר שבו ילמדו אותו על הבגרויות ויעזרו לו להתכונן אליהן.

למי מתאים לימודי השלמת בגרות לבד?

אז מי בכל זאת יכול לעשות השלמת בגרויות לבד? התשובה היא שיש אנשים אשר יכולים ללמוד לבד אך הם מעטים מאוד. עליכם להבין כי אתם צריכים יכולת ריכוז  עילאית, ספרים מעולים להכנה, ואורך חיים גדול מאוד בכדי ללמוד לבד לבגרות.

אם בכל זאת אתם מחליטים ללמוד לבד אנו מציעים לכם קודם כל ללמוד למקצוע אחד למשל אנגלית או מתמטיקה ואז לראות איך הלך לכם בו. אם הצלחת בו אזי תנסו להרחיב את הלמידה העצמאית לשאר המקצועות היה וקיבלתם בו ציון גרוע אזי לא כדאי לכם ללמוד לבד. אנו מציעים לכם לבחור את המקצוע שאתם הכי גרועים בו ולנסות ולקבל בו ציון טוב מכיוון שאם תצליחו בכך תצליחו בכל המקצועות ואם לא אז לא נורא ותירשמו אל קורס הכנה לבגרויות.

תחומים ונושאי לימוד במסלול להשלמת בגרויות עצמאית

השאלה איזה בגרות אתם צריכים לעשות תלויה בשאלה האם עשיתם חלק מהמקצועות בעבר או לא. אם כן עליכם לדעת כי יש המון תחומים בבגרויות כמו בגרות ספרות, בגרות באנגלית, בגרות בלשון, בגרות במתמטיקה ועוד בגרויות בחירה כמו ביולוגיה או פיזיקה.

אתם צריכים להבין כי אתם צריכים לקבל ציונים טובים בכל הבגרויות שלכם ולא רק בבגרות אחת אם אתם רוצים להתקבל לאוניברסיטה או למכללה. זו עוד סיבה מדוע לא כדאי לכם להשלים בגרויות לבד אלא לפנות אל בית ספר שילמד אתכם וזאת מכיוון שאם אתם לומדים לבד לכל כך הרבה בגרויות אתם תתקשו להוציא ציונים גבוהים.

תנאי קבלה ללימודי השלמת בגרויות עצמאית

האם כל אחד יכול להשלים בגרות לבד? או שמא הדבר אסור או מפוקח? התשובה היא שממש אין הגבלה על מי שעושה בגרות. עם זאת, יש הגבלה על מספר המבחנים שאתם יכולים לעשות בשנה.

אך, אם עברה שנה מאז שעשיתם את הבגרות אתם יכולים להירשם אליה שוב. עם זאת, זה לא מומלץ לעשות זאת וזאת מכיוון שהדבר יגרום לכם להוצאה עצומה של משאבים. כך למשל אם אתם לומדים לבגרות שנה אחר שנה אתם תתקשו למצוא עבודה סבירה ולפרנס את עצמכם. לכן אנו מציעים לכם לא ללמוד לבד לבגרות אלא להירשם לבית ספר המכין לבגרויות ועוזר להשלים אותן וכך לא לבזבז כסף וזמן.

היכן לומדים השלמת בגרות לבד?

מטבע הדברים אם אתם רוצים להשלים בגרות לבד עליכם לעשות זאת מהבית שלכם. העניין הוא שבבית קשה מאוד ללמוד וזאת מכיוון שיש המון הסחות דעת מהטלוויזיה, מהמשפחה או מבת ובן הזוג שלנו.

לכן אם אתם מחליטים ללמוד לבד אנו מציעים לכם לשכור חלל עבודה מחברת משרדים. כיום בכל עיר יש חללי עבודה כאלו והם לא יקרים. בחלל כזה אתם תלמדו הרבה יותר טוב ולכן כדאי לכם לחשוב על האופציה הזאת. עליכם להבין כי בחלל עבודה הסיכוי שלכם לקבל ציון גבוה בבגרות הוא רב יותר וזה משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד של השלמת בגרויות עצמאית

משך הלימודים בהשלמת בגרויות לבד תלוי לחלוטין בכם ובשאלה כמה זמן וכמה השקעה אתם צריכים לתת. יש אנשים אשר יכולים ללמוד לכל הבגרויות או לרובן בשלושה חודשים ויש אנשים אשר יכולים ללמוד בשנה שלמה. למידה עצמאית לא תעלה לכם כסף פרט לתשלום על הבחינות או אם אתם מחליטים לשכור חלל עבודה וזה יתרון ללמידה עצמאית.

מעניין אותך לימודי השלמת בגרויות לבד - כל מה שצריך לדעת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך מכינות, בגרות ופסיכומטרי בהשלמת בגרויות לבד בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד השלמת בגרויות לבד לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד