072-3300504

הכנה לבגרות באזרחות - כל מה שצריך לדעת

למי מתאים קורס הכנה לבגרות באזרחות?


בחינת הבגרות באזרחות היא בחינה חשובה ומשמעותית במערכת החינוך בישראל. הבחינה מתקיימת בשני תאריכים בשנה - בחודשי מאי-יוני ובחודש ספטמבר. בגרות באזרחות נדרשת כמקצוע חובה על מנת לקבל זכאות לתעודת בגרות מלאה. השנה (2024) בעקבות מלחמת חרבות ברזל הבחינה מתתקיימת ב06.03.24.

קורס הכנה לבגרות באזרחות מתאים לכלל תלמידי התיכון בישראל. הקורס יכול להתאים לתלמידים המעוניינים להגיע לציונים גבוהים בבגרות באזרחות או לחלופין תלמידים מתקשים המעוניינים לשפר את יכולותיהם לקראת הבגרות, בנוסף, קורסי הכנה לבגרות באזרחות מתאימים גם למי שמעוניין לשפר את ציוני הבגרות שלו עבור קבלה ללימודים גבוהים או זכאות לבגרות מלאה.

בבחינת הבגרות באזרחות, התלמידים צריכים להתמודד עם שאלות מגוונות הכוללות ידע והבנה של עקרונות המדינה והחברה, כמו גם יכולת לחשוב בצורה יצירתית ופרקטית על שאלות חברתיות ומשפטיות. למעשה, יכולת להתמודד עם הכלים הללו חשובה לצמיחת האזרחות והמעורבות בחיי המדינה. בנוסף, למידה על החוקים והתקנות במדינה ועל זכויות האדם מאפשרת לתלמידים להיות אזרחים מודעים ומעורבים בחיי המדינה ובקהילות שלהם ולפתח חשיבה ביקורתית.

תחומים ונושאי לימוד בקורס הכנה לבגרות באזרחות


במהלך קורס הכנה לבגרות באזרחות נלמדים נושאים רבים ושונים שנדרשים למבחן הבגרות. הנושאים הנלמדים במהלך הקורס הם: מגילת העצמאות, מדינת ישראל כמדינה יהודית, לאומיות ומדינות לאום, השקפות וגישות לאופייה של מדינת ישראל, מדינת ישראל והעם היהודי בתפוצות, מאפייני מדינת ישראל כמדינה יהודית, מהי דמוקרטיה? ערכים, עקרונות ומאפיינים של המשטר הדמוקרטי, עקרונות המשטר הדמוקרטי, גישות כלכליות-חברתיות (ליברלית וסוציאל-דמוקרטית), עקרון שלטון העם, עקרון הסובלנות, עקרון הפלורליזם, עקרון ההסכמיות, זכויות האדם והאזרח (זכויות טבעיות, זכויות חברתיות, זכויות קבוצה), עקרון הגבלת השלטון (בחירות, הפרדת רשויות, אמצעי פיקוח וביקורת, שחיתות שלטונית), המשטר במדינת ישראל, יסודות חוקתיים בישראל (מעמד הכרזת העצמאות, חוק השבות ואזרחות, חוקי יסוד), הרשות המחוקקת, הרשות המבצעת ותקשורת ופוליטיקה בישראל. תלמידים שמוצאים עניין בלימוד אזרחות לבגרות יכולים לשקול בעתיד לימודי מדעי המדינה אשר עוסקים בין היתר בנושאים הנלמדים לבגרות באזרחות.

בגרות באזרחות

היכן לומדים קורס הכנה לבגרות באזרחות


ישנם מגוון בתי ספר שמציעים קורסי הכנה לבגרות באזרחות, חלק מהקורסים מועברים בצורה מקוונת וחלקם כשיעורים פרונטליים, כל אחד יכול למצוא את הקורס שמתאים בדיוק בשבילו, בין אם הוא זקוק לקורס ריענון או לחלופין עזרה בנושאים ספציפיים. בין בתי ספר המציעים קורס הכנה לבגרות באזרחות תוכלו למצוא את יואל גבע, קידום ואנקורי.

משך הלימודים ושכר לימוד בקורס הכנה לבגרות באזרחות


המחיר של קורס הכנה לבגרות באזרחות יכול להשתנות בהתאם למספר השעות, המיקום והמוסד המציע את הקורס. באופן כללי, טווח המחירים לקורסי הכנה לבגרות באזרחות עשוי לנוע בין 500 שקלים ל-5000 שקלים לקורס, ישנם קורסים שמאפשרים לשלם עליהם באמצעות הפיקדון הצבאי.

בדרך כלל קורס הכנה לבגרות באזרחות אורך בין מספר שבועות למספר חודשים. חלק מהמוסדות מציעים קורסים קצרים יותר שנועדו לסייע לתלמידים להתכונן במהירות לבחינות הבגרות שלהם, בעוד שאחרים עשויים לדרוש תקופת לימוד ארוכה יותר על מנת להבטיח הצלחה.

מבנה בחינת הבגרות באזרחות

בחינת הבגרות באזרחות כוללת שתי יחידות לימוד. מבנה הבגרות באזרחות כולל ארבעה פרקים, כאשר כל פרק מבוסס על סוג שונה של שאלות.

פרק א' עוסק בשאלות אירוע, ובו צריך לבחור בשאלה אחת מתוך שתי אפשרויות.

פרק ב' מכיל שאלות ידע, ובו התלמיד חייב לבחור בשאלה אחת מתוך חמש אפשרויות.

פרק ג' כולל קטע אנסין אחד, ובו צריך לבחור בשתי שאלות מתוך שלוש אפשרויות.

פרק ד' מכיל שאלת אירוע ושאלות עמדה.

משך כל חלק במבחן הוא שעה וחצי, ולכן סך משך הבחינה הוא 4 שעות.


טיפים  להצלחה בבחינת הבגרות באזרחות


הקפידו ללמוד את החומר הנלמד בכיתה באופן שוטף.

השתתפו באופן פעיל בשיעורים, עשו את המטלות והתרגולים שניתנו לכם, והקפידו להבין את החומר הנלמד.

השתמשו במגוון חומרים כדי להעמיק את הבנתכם. קראו ספרי לימוד, מאמרים וכתבות בנושאים שונים באזרחות, צפו בסרטונים ובהרצאות, והשתתפו בדיונים ופעילויות הקשורות לאזרחות.

תרגלו פתרון שאלונים של בחינות בגרות קודמות. תרגול זה יסייע לכם להכיר את סוגי השאלות הנשאלות בבחינה, את אופן ניסוחן ואת אופן התשובה עליהן.

השתמשו בטכניקות למידה יעילות, כגון סיכומים, מפות חשיבה, כרטיסיות וכדומה.

הקפידו לישון מספיק לפני הבחינה ולקחת הפסקות קצרות במהלך הלמידה.

הגיעו לבחינה בביטחון עצמי ועם גישה חיובית
מעניין אותך הכנה לבגרות באזרחות - כל מה שצריך לדעת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך מכינות, בגרות ופסיכומטרי בבגרות באזרחות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד בגרות באזרחות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד