072-3300504

לימודי קורס של השלמת בגרויות בצבא - כל מה שצריך לדעת

מדוע ישראל היא מעצמת הייטק? איך הגענו למצב הזה? אם כן אין ספק כי יש הרבה סיבות אך הגדולה שבהן היא העובדה כי הצבא מהווה כור היתוך לחברה הישראלית. קודם כל בצבא מפתחים הרבה מאוד טכנולוגיות והצבא גם מהווה כלי חינוכי מאין כמותו לחיילים. כך למשל כיום אפשר לעשות קורס של השלמת בגרויות בצבא וכך חיילים שלא עשו בגרות יכולים להשלים אותה.

זה דבר מעולה לחברה הישראלית וזאת עקב העובדה כי הבגרות הכרחית להצלחה בחיים ועל כך בהמשך. חייל הנותן למעלה משנתיים בצבא חייב לקבל הכרת טובה מהחברה הישראלית בטח כאשר כל כך הרבה לא משרתים ולכן השלמת הבגרויות בצבא היא דבר מעולה ומהווה תמריץ לחיילים לשרת בצבא.

למי מתאים לימודי השלמת בגרויות בצבא?

אז למי מתאים לקחת קורס של השלמת בגרויות בצבא? אם כן קודם כל הקורסים הללו פתוחים לחיילים אשר עשו שירות קרבי. חייל קרבי מסכן את החיים שלו למען המדינה ונלחם להגן על אזרחי המדינה ולכן זה אך טבעי כי הוא יקבל את הצ'ופר הזה.

אך הקורס פתוח גם לחיילים עורפיים ותומכי לחימה מכיוון שפעמים רבות גם הם נותנים מעצמם המון למען המדינה. למעשה זה אינטרס של ממשלת ישראל שכמה שיותר חיילים יעשו את ההשלמה הזאת מכיוון שכזה תורם מאוד לכלכלת המדינה. ככל שיש יותר משלימי בגרויות כך הכלכלה הישראלית יותר חזקה מכיוון שיש ביקוש עצום לאזרחים מוכשרים ובגרות היא השלב הראשון בהכשרה זו.

תחומים ונושאי לימוד במסלול להשלמת בגרויות בצבא

עליכם להבין כי בבגרות בצבא משלימים בדיוק את אותם הבגרויות שיש באזרחות בין אם זו מתמטיקה, אנגלית, ספרות או תנ"ך. אם אתם צריכים להשלים כמה מקצועות או מקצוע אחד זה בסדר גמור והצבא ערוך לתת לכל חייל את המקצועות שהוא צריך ללמוד.

אנו חייבים לציין כי הרמה של הקורסים בצבא היא מאוד גבוהה והמורים שם מעולים כמו בשוק האזרחי. עליכם לזכור כי המורים הללו מעבירים את הקורסים הללו המון זמן ולכן הם יודעים בדיוק כיצד ללמד את המקצוע ואיך לעזור לחיילים שבאים לקורס זה. לכן מומלץ מאוד לכל חייל לקחת את הקורס ולא לוותר עליו.

תנאי קבלה ללימודי השלמת בגרויות בצבא
                

מה שיפה בקורס הכנה לבגרות בצבא זה העובדה כי הוא פתוח לכולם. אתם לא צריכים להיות גאונים או להראות ציונים מיוחדים וכל מה שאתם צריכים להראות זה כי אין לכם בגרות ואת השאר הצבא כבר יעשה.

לא רק זאת אלא שזה נחמד מאוד פתאום לעשות קורס ארוך או קצר בצבא על חשבון הצבא וכך לצאת מן המשמעת הצבאית. כמובן שבקורס יש דרישות אך ללא ספק זה שונה מאוד מאשר לתפוס קו בשטחים, לבנון או עזה. לכן אם אתם חיילים לקראת סוף השירות הצבאי שלכם אנו מציעים לכם לדבר עם המפקדים שלכם ולברר פרטים על הקורס להכנה לבגרויות וזאת מכיוון שמאוד יכול להיות שאתם זכאים לו.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד

אם כן משך הלימודים של קורס הכנה לבגרויות בצבא תלוי בשאלה כמה בגרויות אתם צריכים להשלים. אם אתם צריכים להשלים רק מתמטיקה זה דבר אחד ואם אתם צריכים להשלים את כל המקצועות זה דבר אחר.

אך מה שבאמת טוב בקורס זה הוא שהוא חינם לחלוטין ולא עולה לחייל שקל. לא רק זאת אלא שהחייל ממשיך להרוויח משכורת בזמן הקורס וכך הוא גם לומד וגם מקבל כסף וזה דבר נפלא. בגלל שהקורס הוא חינמי אין צורך לדבר על מלגות ואין אופציה לקבל מלגה. עם זאת, אתם יכולים גם לקחת קורס לאחר הצבא לחיילים משוחררים ואז פעמים רבות יש מלגה מלאה בטח לחיילים קרביים.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי בגרויות בצבא

היתרון הגדול ביותר של עשיית בגרות בצבא זה העובדה כי לאחריה אפשר להתקבל למוסד להשכלה גבוהה בין אם זו אוניברסיטה או מכללה (לעיתים תצטרכו גם פסיכומטרי). כמובן שגם עם בגרות אפשר למצוא עבודה אך המשכורת תהיה יותר נמוכה מאשר לו היה לכם תואר ראשון וזה גם משהו שאתם צריכים לקחת בחשבון.

מעניין אותך לימודי קורס של השלמת בגרויות בצבא - כל מה שצריך לדעת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך מכינות, בגרות ופסיכומטרי בהשלמת בגרויות בצבא בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד השלמת בגרויות בצבא לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד