האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במה אפשר לעשות עם תואר במשפטים?
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מה אפשר לעשות עם תואר במשפטים?

 
בכל שנה אלפי סטודנטים מסיימים מסלול של לימודי משפטים לתואר ראשון במגוון מכללות ואוניברסיטאות בארץ. היחס בין כמות עורכי הדין והמשפטנים בישראל לבין מספר האזרחים במדינה עומד על עורך דין אחד לכל 200 איש. שוק העבודה מוצף בבוגרי לימודי משפטים ועדיין המון אנשים בוחרים ללמוד משפטים. אז מה כל כך מיוחד בתואר הזה? או במילים אחרות- מה אפשר לעשות עם תואר במשפטים?
 
מה אפשר לעשות עם תואר במשפטים בשוק העבודה?
 
על אף היותו תואר מאוד ספציפי שמתמקד רק בנושא אחד- משפטים, עדיין המון אנשים בוחרים ללמוד אותו. לשאלה מה אפשר לעשות עם תואר במשפטים מבחינת אפשרויות תעסוקה יש מגוון סיבות. הסיבות לכך הן רבות אך העיקריות שבהן הן: תואר במשפטים תמיד היה ותמיד יהיה תואר יוקרתי, נחשב ומוערך מאוד. לפיכך אין זה מפתיע שהמון אנשים בוחרים ללמוד דווקא משפטים. המון מקומות עבודה ישמחו לקבל לזרועותיהם בוגרי לימודי משפטים גם אם העבודה עצמה אינה קשורה בהכרח למשפטים.
סיבה נוספת היא כמובן הרצון להיות עורך דין. חלומם של המון אנשים הוא להיות עורכי דין מצליחים- לעבוד בעבודה מעניינת ומאתגרת וכמובן להרוויח המון כסף.
 
מה אפשר לעשות עם תואר במשפטים באקדמיה? 
 
עוד משהו שאפשר לעשות עם תואר במשפטים הוא ללכת לכיוון של לימודים אקדמיים. בוגרי תואר ראשון במשפטים יכולים ללכת על לימודי תואר שני במגוון גדול של נושאי לימוד- תואר שני במשפטים, תואר שני במנהל עסקים ותואר שני בכלכלה הם רק חלק מהמסלולים אשר מוצעים לבוגרי לימודי משפטים לתואר ראשון. כמובן שאפשר להיות מרצים ומתרגלים ולהמשיך אף לדוקטורט.
 
תכני לימוד
 
תכני הלימודי במסגרת לימוד משפטים הינם מורכבים ומגוונים, כוללים תכני לימוד רבים מעולמות תוכן שונים. תכני הלימוד ניתנים לחלוקה לשלושה ערוצים עיקריים: תוכן תיאורטי מקצועי, סדנאות וסמינרים מעשיים ותכני בחירה וחטיבות משלימות. תכניות הלימוד, במוסדות הלימוד השונים, החלו בשנים האחרונות להציע למעוניינים בלימוד משפטים חטיבות משלימות בנושאים שונים הכוללים פסיכולוגיה, מנהל עסקי, כלכלה, משפט ציבורי, ממשל, משפט חברתי ועוד. בין התכנים השונים הנלמדים במסגרת לימוד משפטים אפשר למצוא: אפליה ומשפט, דיון אזרחי, דיון פלילי, דיני איכות הסביבה, דיני מסים, דיני משפחה, מיסוי ישויות מסחריות, רפואה משפטית, עבירות צווארון לבן, מימון חברו, דיני זכויות יוצרים בעידן הטכנולוגי, תאגידים רב לאומיים, עסקאות במקרקעין, רב תרבותיות ושוויון, זכויות אדם, השקעות בינלאומיות והגנה על רכוש מפני התערבות מדינית ועוד קורסים רבים ומגוונים.
 
תנאי קבלה
 
תנאי הקבלה ללימוד משפטים משתנים בין מוסדות הלימוד השונים בנוסף לתכנית הלימוד המבוקשת, חד \ דו חוגית. עקב הביקוש למקצוע בשוק הלימודים, תנאי הקבלה לאוניברסיטאות גבוהים מן הממוצע בעולם האקדמי וכוללים: זכאות מלאה לתעודת בגרות ישראלית, או חלופה המוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, בממוצע מאה לכל הפחות. בנוסף, נדרש ציון בחינה פסיכומטרית של כשש מאות לכל הפחות. כמובן, ככל שציון הסכם – ציון משוקלל בין ציון הבחינה הפסיכומטרית לציון הבגרויות הממוצע – גבוה יותר, כך סיכוי הקבלה שלכם למסלול המבוקש גבוהים יותר. תנאי הקבלה לתכניות השונות במוסדות הלימוד הפרטיים והמכללות האזוריות מעט גמישים יותר.
 
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים למשפטים?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

לימודי תואר ראשון במשפטים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי