האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

היסטוריה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהיסטוריה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
ההיסטוריון עוסק בניתוח תקופות שונות דרך תעודות, ספרי היסטוריה ומחקרים. את מסקנותיו הוא מרכז במחקרים משל עצמו.
זה מתאים לי?
לימודי ההיסטוריה מיועדים למי שאירועים היסטוריים והשלכתם על חיינו המודרניים מרתקים אותו. הלימודים מעניינים מאוד אך דורשים הרבה כוח רצון ויכולת התמדה של הסטודנט. השיעורים מתבססים על קריאה מרובה של טקסטים משיעור לשיעור. לימודי ההיסטוריה מועילים בעיקר למי שרואה את המשך דרכו באקדמיה או שהתחום קרוב ללבו.
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
במהלך שנת 2005 נרשמו 505 סטודנטים ללימודי התואר הראשון בהיסטוריה כללית באוניברסיטאות; בנוסף, בחרו 241 סטודנטים להתחיל בשנה זאת את לימודי ההיסטוריה הישראלית ו-247 החלו ללמוד במסגרת היסטוריה של עמי האיסלאם.
מה לומדים שם?
התואר הראשון בהיסטוריה מקנה לסטודנט ידע רחב ביותר על תקופות שונות כגון: התקופה הקלאסית (יוון ורומא), ימי הביניים, העת החדשה המוקדמת והעת החדישה. כל אחת מהתקופות נלמדת בקורסי מבוא בשנת הלימודים הראשונה. בשנה השניה יכולים הסטודנטים לבחור שיעורי המשך לפי התקופות המועדפות עליהם ולפי אזורים בעולם הקוסמים להם יותר: למשל, היסטוריה של ארה"ב, מערב ומרכז אירופה, רוסיה ומזרח אירופה ואמריקה הלטינית. חלוקה נוספת של הספרים היא לפי תחומים - היסטוריה כללית, היסטוריה של המזה"ת וההיסטוריה של מדינת ישראל. התואר הראשון מסתיים לאחר שלוש שנות לימוד והגשת סמינר בנושא בו בחרתם להתמקד.
השתלבתי, מה הלאה?
לימודי ההיסטוריה לא יקנו לכם יותר מדי אפשרויות בשוק העבודה - ההיסטוריון יכול לערוך מחקר עצמאי ולפרסם ספרים לקהל הרחב, או ללמוד שנה נוספת לשם קבלת תעודת הוראה, ולעסוק כמורה להיסטוריה בבתי הספר. סטודנטים בוגרי תארים בהיסטוריה ישראלית יכולים להשתלב במכוני מחקר בארץ. כמו כן ניתן לעבוד כהיסטוריון צבאי (אם מתמחים בתחום זה). אפשרות אחרת היא להמשיך ולעסוק במחקר באוניברסיטאות השונות במסגרת תארים מתקדמים. כל האוניברסיטאות מציעות מסלולים לתארים מתקדמים בהיסטוריה.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי