האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

דיפלומט

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בדיפלומט
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
דיפלומטיה היא כלי בידי המדינה לטיפוח ולשימור יחסיה הבינלאומיים. עיקר העיסוק הוא בתחומי הסברה, ביטחון לאומי, מסחר, שמירת קשר עם יהודי התפוצות וכן שמירת זכויותיהם של אזרחים ישראליים בחו"ל. המונח 'דיפלומט' מתייחס לתפקיד השגריר וכן לתפקיד הקונסול. הדיפלומט עובד כשמונה שעות ביום, בשעות מקובלות. ככל שעולים בדרגה שעות העבודה מתארכות בשל הצורך להגיע לאירועים בערבים. עיסוקיו היומיומיים של הדיפלומט מתחלקים לשלושה סוגים: יצירת קשר עם הקהילות היהודיות במדינה, יצירת תיווך עסקי בין חברות מסחריות במדינה לבין ישראל, ולהוות נציג ישראלי מול השלטון של אותה מדינה, תוך חתירה למימוש אינטרסים פוליטיים. הדיפלומט בתחילת דרכו יעסוק גם ב'עבודות שחורות' כמו מיון דואר, תיאום מסמכים, מתן דרכונים וכדומה.
מה הן דרישות הקדם?
בעל תואר ראשון ובוגר קורס הצוערים של משרד החוץ.
זה מתאים לי?
חיי הדיפלומט לא מתאימים לכל אחד, בעיקר בשל הצורך להעתיק את מקום המגורים למדינה אחרת. יש לקחת בחשבון את נכונות המשפחה למעבר. על הדיפלומט לשלוט בשפות (עברית ואנגלית שוטפות- חובה), להיות בעל כישורים של תקשורת בין-אישית, עבודת צוות, ניהול, יכולת ניתוח ועיבוד של מידע כתוב, יזמות, ביצוע וכן נשיאת מטען תרבותי עשיר.
משכורות:
המשכורת ההתחלתית של הדיפלומט קרובה למשכורת הממוצעת במשק. השכר עולה בהדרגה עם שנות הוותק ועם הקידום בתפקיד, ומסוגל להגיע לסכום מכובד של 30,000 ש"ח.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
על המועמד לקורס הצוערים להיות אזרח ישראלי, בעל תואר ראשון לפחות (קיימת העדפה לתארים ביחסים בינלאומיים, מנהל עסקים, כלכלה ומזרחנות) ובעל התמצאות בנושאים כלליים ומדיניים. תהליך המיון מורכב ממספר שלבים ונמשך כשנה. אלו שעברו את כל השלבים מהווים אחוז אחד מסך המועמדים.
מה לומדים שם?
הקורס נמשך כשישה חודשים, והוא משותף לצוערים המדיניים והמנהליים. בתחילתו הוא משולב לשני הסוגים ולאחר מכן מתפצל. בין הנושאים הנלמדים: יחסים בינלאומיים, דיפלומטיה, תקשורת המונים, מסורת יהודית, נימוסים והליכות ושיתוף פעולה בינלאומי.
השתלבתי, מה הלאה?
קיים הליך קידום היררכי – מסגן קונסול ועד לשגריר. עם זאת, תפקידי המפתח במשרד החוץ ניתנים על ידי מינויים פוליטיים ואינם מותנים בוותק דיפלומטי.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי