האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הנדסה ביו רפואית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסה ביו רפואית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
מטרתם של מהנדסים ביו רפואיים היא לפתח מכשירים רפואיים בלתי פולשניים, לצד כלים ממוזערים לטיפול בבעיות פנימיות (ציוד לצנתור והדמיה, איברים מלאכותיים ועזרים מלאכותיים מושתלים). כמו כן עוסק המהנדס הביו רפואי בניתוח אלגוריתמים, מערכות ותהליכים שמטרתם לקדם את הביולוגיה והרפואה ולשפר את הטיפול הרפואי ואת מערכת הבריאות.
מה הן דרישות הקדם?
כדי לעבוד כמהנדס עליך ללמוד במשך ארבע עד חמש שנים, לקבלת תואר אקדמי. עם סיום הלימודים בהצלחה, יקבלו התלמידים תואר "מוסמך למדעים בהנדסה ביו-רפואית" (BSc).
זה מתאים לי?
הנדסה ביו רפואית מתאימה במיוחד למי שמעוניינים לשלב בין הנדסה ומדעים מדויקים לבין רפואה. אי לכך חייבים המועמדים להיות בעלי יכולת לשלב חשיבה אנליטית עם יכולת אינטגרטיבית, וכן להפגין מקוריות ויצירתיות.
המעסיקים הבולטים:
טבע, כצט, תרימה
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
166 תלמידים נרשמו בשנת 2005 לתואר ראשון
הכשרה ולימודים
יש מעט מאד מוסדות לימוד שניתן ללמוד בהם מקצוע זה, ועל כן דרישות הקבלה גבוהות במיוחד. על הסטודנט להיות בעל ציון פסיכומטרי גבוה מאד וכן ציוני בגרות גבוהים. טרם הלימודים, על תלמיד התיכון ללמוד בהיקף רחב מתמטיקה, פיסיקה, כימיה ורצוי גם ביולוגיה. מרבית הסטודנטים שמגיעים ללמוד הנדסה ביו רפואית הם בוגרים בעלי תואר בהנדסה או באחד מענפי המדעים. עם זאת, תואר קודם אינו חובה.
מה לומדים שם?
תוכנית הלימודים מקנה לסטודנטים רקע מעמיק במדעי יסוד וידע רחב בהנדסה, במדעי החיים וברפואה. קורסי החובה הם במדעי היסוד (מתמטיקה, פיסיקה, כימיה ומחשבים), במדעי החיים (אנטומיה, ביוכימיה, ביולוגיה של התא ופיסיולוגיה), במקצועות הנדסיים (מכניקה, אלקטרוניקה ובקרה, ביו-חומרים) ובמקצועות בתחום ההנדסה הביו-רפואית (תופעות ביו-חשמליות, בקרה פיסיולוגית, מכניקה של תאים ורקמות וכד'). כמו כן הסטודנטים יתנסו במעבדות ובפרויקטים בהם יישמו מקצת מן הידע שרכשו. בשנת הלימודים הרביעית נשלחים התלמידים לפרויקט הנדסי קליני במחלקות קליניות בבתי החולים, על מנת להכין את הבוגרים לעבודה בסביבה הנדסית/קלינית. הסטודנטים יוכלו להתמחות בתחום ההדמיה והמכשור הרפואי, בתחום המערכות הביו-מכניות, או בתחום ביו-חומרים וביוטכנולוגיה.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
חיים קרייף, מהנדס ביו-רפואה
ותק בחברה
8 שנים בתחום ההנדסה, 4 שנים בביו-רפואה, שנה בחברה
איך התקבלת?
התחלתי לעבוד בתחום לאחר הצבא. במהלך הלימודים התקבלתי לעבודה במחלקה להנדסה ביו-רפואית באוני' ת''א ולאחר מכן הגעתי לאורסן
איך העבודה?
האתגר הוא לקחת בעיה ולפתור אותה, לפתח את המעבר מבעיה אמורפית למשהו מוחשי שעובד.
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים