072-3300504

שיחת הטלפון

מצאתם מודעה שלכדה את עיניכם? התקשרו למפרסם כמה שיותר מהר. ואל תשכחו לשאול על כל מה שצריך לשאול

| 16-05-2006 07:54:00

שיחת הטלפון עם מי שעשויים להיות בעלי הבית (או השותפים) הבאים שלכם, היא חשובה מאין כמוה - לא רק משום שניתן ללמוד ממנה פרטים נוספים על הדירה, אלא שבה בעצם עשוי להתחיל הקשר שלכם עם אדם שישפיע רבות על חייכם בעתיד הקרוב, ולתקופה לא קצרה. מכיוון שכך, חשוב לבוא אליה מוכנים. לא מדובר בתורה מסיני, ורוב הסיכויים שתוך כמה שיחות תבינו את הקטע, אבל בכל זאת - להלן כמה דגשים מרכזיים.

הכי חשוב: לרשום הכל, ובאופן מסודר
הכי חשוב: לרשום הכל, ובאופן מסודר

לשבור את הקרח
לפני שמחייגים את הספרה הראשונה, צריך לזכור דבר חשוב אחד: אתם לא היחידים שמתקשרים. למעשה, אם מדובר בדירה איכותית בתל-אביב רבתי, יש מצב שהבן-אדם מהצד השני של השפופרת כבר נמצא סף מצב קטטוני מרוב השיחות הנכנסות. נהגו בו בעדינות: שאלו אם אתם מפריעים, אם יש לו דקה לענות לכם על כמה שאלות, ואם המודעה עדיין אקטואלית בכלל.

אדיבות והומור, בנסיבות האלה, יכולים להטות את הכף לטובתכם: הם יכולים מצד אחד לגרום לכך שהשיחה תעבור בקלילות ובהנאה, במקום בחוסר סובלנות, והם יכולים להביא לכך שבעל הבית או השותף הבא שלכם - יתאהבו בכם כבר מההתחלה.

מי מולי?
אחרי שבירת הקרח, מתחילים לדבר ביזנס: ראשית, יש לברר מיהו האיש מעברו השני של הקו. האם הוא בעל הבית או הדייר היוצא? במקרה של השכרה לשותפים - האם הוא השותף היוצא או זה שנשאר? אם מדובר בבעל הבית או בשותף שנשאר, חשוב לאין ערוך לעשות רושם טוב במהלך השיחה, שכן הוא זה שצריך "לחיות" איתכם במהלך תקופת השכירות. הדיירים או השותפים היוצאים בדרך כלל להוטים יותר לסיים את מעורבותם בחוזה, ועשויים להיות יותר משתפי-פעולה.

אם מדברים עם השותף שנשאר, מומלץ לשאול האם יש לו קשר לבעל הבית. במקרים רבים צעירים גרים בדירה השייכת להוריהם, שבה גרו בעבר הסבא ו/או הסבתא. שותפות עם קרוב משפחה של בעל הבית היא לא בהכרח דבר רע: ייתכן שהבעלים ישקיעו יותר בשיפוץ הדירה ויקחו ברצינות את אחריותם על תחזוקת הדירה. מצד שני, ייתכן שבדיוק מאותן סיבות הם ירשו לעצמם להשתהות בתיקונים נדרשים - ולכם לא יהיה נעים לעמוד על שלכם.

אלוהי הפרטים הקטנים
את הפרטים הראשוניים על הדירה קיבלתם מן הסתם מן המודעה שראיתם, אך מומלץ בכל מקרה לוודא את נכונותם, כדי למנוע בזבוז זמן לאחר מכן בגלל טעות דפוס, הקלדה או בלבול שלכם.
לאחר שווידאתם את הפרטים שהיו ידועים, המשיכו לשאול את כל השאלות החשובות לכם: המיקום, החנייה, אופן תשלום שכר הדירה, סוג הריהוט הקיים, דמי ועד הבית, ועוד.

מתאמים ביקור
אם הפרטים שקיבלתם נשמעים לכם, ושכר הדירה עומד בתקציב שלכם - תאמו כבר ביקור בדירה. אם אתם מדברים עם בעל-הבית, ייתכן שהוא ייתן לכם את הטלפון של הדיירים הנוכחיים, כדי לתאם איתם את הביקור. כך או כך, מומלץ לתאם את הביקור למועד המוקדם ביותר (עדיף כבר באותו יום), כדי שיהיה לכם יותר סיכוי לקבל את הדירה, אם היא אכן תמצא חן בעיניכם.

לרשום הכל
העצה הכי טובה שאפשר לתת בשלב שיחת הטלפון היא: הקפידו על רישום מדויק ומסודר של שיחות הטלפון והמידע שהתקבל במהלכן. אל תסמכו על הזיכרון: רשמו עם מי דיברתם, מתי קבעתם לחזור אליו, אילו פרטים נוספים וחשובים קיבלתם בשיחה, ובעיקר - מתי קבעתם את הסיור בדירה. חשוב מאוד לא לאבד את דף ריכוז השיחות הזה, יהיה קשה מאוד לשחזר את כל המידע.

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד