האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כמה עולה להיות סטודנט

ארגון הסטודנטים: ההוצאה המינימלית של סטודנט בשנת לימודים עומדת על כ-30 אלף שקל

| 19-03-2006 12:11:00

לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמאית, בתחילת השבוע הבא, ערך ארגון הסטודנטים בישראל סקירה מקיפה בנסיון לאמוד את העלויות המוטלות על סטודנט ממוצע. מהסקירה עולה כי ההוצאה המינימלית לשנת לימודים של סטודנט עומדת על כ-30 אלף שקל.

הסקר מתמקד במכללות המתוקצבות בישראל, אשר שכר הלימוד בהן זהה לאוניברסיטאות, ולכן ניתן להסיק מכך כי רמת ההוצאות של סטודנטים במוסדות המותקצבים, זהה. הנתונים בסקר בהם השתמשו לחישוב ההוצאות, נמסרו על ידי גורמים רשמיים במועצה להשכלה גבוהה, ובאגודות הסטודנטים השונות.

הסקירה כוללת שכר לימוד שנתי בגובה של 11,328 שקל, צרכי לימוד כגון ספרים - 500 שקל בשנה, נסיעות - מעל 2,600 שקל בשנה, דיור במעונות הסטודנטים כ-8,000 שקל בשנה. הסקירה אינה כוללת עלות המגורים בשכר דירה מחוץ למעונות הסטודנטים. כמו כן החישוב אינו כולל עלויות בגין בילויים, בגדים, חופשות ועוד.

עוד עולה מהסקירה, כי סטודנטים באחת משש המכללות הפרטיות בישראל, כמו גם סטודנטים לתואר שני, לעיצוב, אומנות ותארים שונים אשר שכר הלימוד הבסיסי במסלולים אלו גבוה יותר, זקוקים בממוצע ל-50 אלף שקל בשנה.

יו"ר ארגון והסטודנטים, גל דאי, אמר כי מטרת השוואת הנתונים לתת כלי למאבקי אגודות הסטודנטים מול המוסדות והרשויות, להפחתת העלויות הנלוות לסטודנט בישראל. "אין מנוס, במדינה עם אופי כשלנו, להעלות את רמת הלימודים, את הדרישות, ואת האיכות האקדמית, ולהוריד במקביל את שכר הלימוד. רק כך יוכל סטודנט לקבל את הזמן והשקט הדרוש לו כדי ללמוד ולצאת כאקדמאי לשוק, ולא להיות עסוק כל הזמן בהישרדות כלכלית יום-יומית", אמר דאי.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי