072-3300504

קריירה או לימודים–האם באמת צריך לבחור?

בעולם המהיר של היום, השאיפה להשכלה גבוהה מתנגשת לעתים עם הרצון לפתח קריירה. אנשים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם הצורך לבחור בין הרצון לעבוד ולפתח קריירה לבין הרצון להרחיב את הידע והכישורים שלהם באמצעות לימודי תואר
21-06-2023 15:53:25
בעולם המהיר של היום, השאיפה להשכלה גבוהה מתנגשת לעתים עם הרצון לפתח קריירה. אנשים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם הצורך לבחור בין הרצון לעבוד ולפתח קריירה לבין הרצון להרחיב את הידע והכישורים שלהם באמצעות לימודי תואר. הבעיה גדלה עוד יותר כשישנו קושי לצבור ניסיון מעשי, תוך כדי הלימודים, או  עבור אלה שבתחילת דרכם המקצועית. עם זאת, ישנו מגדלור של תקווה שמאיר לאלו המחפשים איזון בין עבודה לקריירה, הפתרון - האוניברסיטה הפתוחה.

בניגוד לאוניברסיטאות המסורתיות, האוניברסיטה הפתוחה מציעה שיטת לימוד ייחודית וגמישה הנותנת מענה לצרכים של סטודנטים שרוצים לשלב לימודים אקדמיים מבלי לוותר על הקריירה. שיטת הלימוד באוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לסטודנטים גמישות: ללמוד מכל מקום ובכל דרך שמתאימה להם: באמצעות טכנולוגיות למידה מתקדמות בכיתת לימוד פרונטלית, בבוקר, בערב או בכלל לצפות בשיעורים מוקלטים, קורס אחד, שניים, שלושה או יותר בכל סמסטר – פשוט מה שמתאים לקצב החיים שלכם. 

בנוסף לכל זה, האוניברסיטה הפתוחה משלבת  בתוכניות הלימוד קורסים הכוללים התנסות מעשית. תכנית זו לא רק מעשירה את הלמידה האקדמית אלא גם מעשירה את התלמידים בכלים הדרושים להצלחה בעולם האמיתי. קורסים אלו הוכיחו את עצמם כנקודת תפנית עבור אלפי סטודנטים ברחבי הארץ, כקורסים המסייעים לשדרוג מערך המיומנויות, שיפור היכולות האישיות והמקצועיות של הסטודנטים, ויצירת קשרים יקרי ערך בתעשייה.

האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה


היתרונות של קורסים משלבי התנסות הם רבים


ראשית, הסטודנטים צוברים ניסיון מעשי שניתן לשלב בקורות החיים שלהם, מעסיקים מעריכים מאוד ידע מעשי, והתוכנית של האוניברסיטה הפתוחה מבטיחה שהסטודנטים מצוידים במומחיות אמיתית שמבדילה אותם מבני גילם. ההתנסות המעשית הזו אינה רק שורה בקורות החיים, זוהי עדות ליכולתו של הסטודנט ליישם מושגים תיאורטיים שלמד על אתגרים בעולם האמיתי.

שנית, זו היא הזדמנות ליצור נטוורקינג בשפע. לסטודנטים יש הזדמנות ליצור אינטראקציה עם אנשי מקצוע מארגונים שונים, מה שמאפשר להם ליצור קשרים משמעותיים שיכולים לפתוח להם הזדמנויות עתידיות. על ידי לקיחת חלק בפעילות היומיומית של ארגון, התלמידים מקבלים תובנות ממקור ראשון על עמדות ותעשיות שונות, ומרחיבים את הבנתם בתחום.

היבט משמעותי נוסף של קורסים אלו הוא התמקצעות. כשהסטודנטים מבצעים את ההתנסות המעשית, הם בוחנים את התאמתם לתחום שבחרו ורוכשים את השפה והכלים החיוניים להצלחה מקצועית.

במהלך ההתנסות מלווים את הסטודנטים חונכים המספקים הדרכה והכשרה ומטפחים את ההתפתחות של הסטודנטים. מערכת תמיכה זו מבטיחה שהסטודנטים יקבלו את ההדרכה הדרושה כדי לשגשג ולהפיק את המרב ממסע הלמידה שלהם.
תכנית הקורסים משלבי התנסות מעשית נועדה לתת מענה למגוון אוכלוסיות, לרבות סטודנטים עם מוגבלויות. מטה התוכנית, בשיתוף עמותת אלומה, מציעים תמיכה לסטודנטים עם מוגבלות, תוך שמירה על קבלת הסיוע הדרוש להם, מסירות זו לשילוב מדגישה את משימתה של האוניברסיטה הפתוחה לספק הזדמנויות שוות לכולם.

מעבר למיומנויות המעשיות ולשיפור אפשרויות התעסוקה, באמצעות השתתפות בפרויקטים שונים וחשיפה לאתגרי העבודה בתוך הארגון, הסטודנטים מקבלים הבנה מעמיקה יותר על עצמם, של התחום שלהם ושל המגוון העצום של הזדמנויות התעסוקה הזמינות. ההתנסות המעשית, יחד עם העמידה בדרישות הקורס, מקנה לסטודנטים נקודות זכות, ומסייעת עוד יותר להתקדמותם האקדמית.

אחת מהסטודנטיות שכבר ביצעו את תכנית ההתמחות המעשית היא גאולה צפניה, סטודנטית לכלכלה וניהול שעשתה התמחות במסגרת לימודי הכלכלה במשרד הבריאות "אני חושבת שזה רעיון מקסים, אני הלכתי על הקורס הזה בגלל כל הקטע של ההתמחות המעשית, אני חושבת שזה באמת רעיון טוב. יש אצלנו הרבה סטודנטים שעשו התמחות בצורה מאוד טובה, כל כך התלהבתי מההתנסות המעשית ואמרתי אני חייבת את זה" היא מספרת, "ההתמחות נתנה לי מיומנויות וכלים רבים, זה נתן לי לעבוד על ריבוי נתונים בצורה טובה ויעילה וחיזק את היכולת לעבודה עצמאית".


גאולה משתפת כי היא הצליחה לשלב בין לימודים, קריירה וחיי משפחה בזכות הלימודים באוניברסיטה הפתוחה "בשבילי זה היה מושלם, אני למדתי חמש וחצי שנים בקצב שלי, אני עובדת משרה מלאה, עם משפחה וילדים, זה היה לי מקסים" לאחר סיום ההתמחות גאולה התקבלה לעבודה ככלכלנית במשרד האוצר שם היא עובדת כיום, "אני מאוד ממליצה על תכנית ההתמחות, הרעיון הוא מקסים, ללכת לחברות ולעסקים קטנים או גדולים ולהתמחות בתחום, זה כלי יעיל שהאוניברסיטה הקנתה לנו".
אז איך יוצאים למסע הזה? הקבלה לתוכנית כרוכה בעמידה בתנאי הקבלה לקורס ועמידה בראיון אישי. מידע מפורט על תהליך הגשת הבקשה ניתן למצוא באתר האוניברסיטה הפתוחה.


האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה


לאחר קבלתם, לסטודנטים תהיה הזדמנות להגיש מועמדות לתפקידים כמתמחים בארגונים. בדומה לתהליך הגשת מועמדות למשרה, שלב זה כרוך בהגשת קורות חיים וראיון עם נציג מהארגון החונך. צוות התוכנית המורכב מהסגל האקדמי ומרכזת התמחויות במרכז הקריירה – אופג'וב זמין לספק הדרכה וסיוע לאורך תהליך זה. מאות ארגונים מהמגזר הציבורי והפרטי משתפים פעולה עם האוניברסיטה הפתוחה כדי לספק לסטודנטים הזדמנויות התמחות מגוונות. בנוסף, אם לסטודנטים יש ארגון ספציפי בראש בו הם שואפים להתמחות, האוניברסיטה פועלת כדי לפתוח דלתות לאותם ארגונים מבוקשים.

לסיכום, תכנית הקורסים של האוניברסיטה הפתוחה הכוללת התנסות מעשית מציעה מסע חינוכי המשלב בין שאיפות הקריירה לבין השאיפה לידע. באמצעות גמישות, נוחות ולמידה מרחוק, הסטודנטים  יכולים להגיע לאיזון המושלם בין עבודה ללימודים. האוניברסיטה הפתוחה מסייעת לסטודנטים לצבור ניסיון שלא יסולא בפז, לטפח קשרים מקצועיים ולצאת למסע של גילוי עצמי. על ידי פתיחת דלתות להמון ארגונים ואימוץ סטודנטים מרקעים מגוונים, האוניברסיטה הפתוחה דוחפת את הסטודנטים לעבר עתיד שופע אפשרויות אינסופיות.
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
אנחנו ניתן לך את כל המידע שיחסוך לך הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד