072-3300504

אלה מקצועות ההייטק שהכי כדאי לכם ללמוד 2024

אספנו עבורכם חמישה מקצועות (ותחומי לימוד) מבוקשים ומתגמלים מבחינת שכר
יעקב ימסה |
כבר מזמן לא צריך ללמוד מדעי המחשב או הנדסת תוכנה או להיות אוטודידקט וללמוד כתיבת קוד ללא מסגרת כדי לעסוק בהייטק. עולם ההייטק התרחב בשנים האחרונות לרמות כאלה שמאפשרות לאנשים שלא למדו מקצועות ריאליים להשתלב בתחום וכן למי שמעוניינים בהסבת מקצוע, וליהנות מהשתלבות בענף מתקדם ומתגמל. ובכל זאת, מקצועות מסוימים בתוך עולם ההייטק הפכו עם הזמן לנגישים ולחיוניים יותר מאחרים. אספנו עבורכם חמישה מקצועות (ותחומי לימוד) מבוקשים ומתגמלים מבחינת שכר. 

1. מדעני נתונים, אנשי BI ו-מנתחי נתונים


מקצוענים מתחום הנתונים הם נכס חיוני ואסטרטגי לכל חברה וארגון בעולם. אותם מדעני נתונים ומנתחי נתונים יודעים לקחת את המידע הרב מאוד שמגיע ממערכות החברה השונות ולהופכו לידע רב ערך המאפשר לחברה להתייעל ולהגדיל את רווחיותה. מדען או מדענית הנתונים (תואר ראשון ב-Data Science) עומדים בראש המקצועות העוסקים בנתונים ותפקידם הוא לפתח שיטות לאיסוף, אחסון וניתוח של נתונים. מדובר בתחום הדורש מיומנויות במדעי המחשב, בסטטיסטיקה ועוד.
מנתח או מנתחת הנתונים (בוגרי קורס Data Analyst) - תפקידם הוא לקחת את המידע שהצטבר במאגרי החברה, לנתח אותו ולהסיק ממנו מסקנות שיהפכו את החברה לרווחית או יעילה יותר.
אנשי הבינה העסקית (קורס BI) מפתחים מערכות באמצעות טכנולוגיות מתקדמות במטרה לאסוף מידע לטובת רווחיותה של החברה או הארגון בו הם עובדים.

מקצועות ההייטק הכי מבוקשים לשנת 2023 (Pexels)
מקצועות ההייטק הכי מבוקשים לשנת 2024 (Pexels)

2. מפתחי DevOps 


מפתחי DevOps (Development Operations) הם החיבור בין אנשי תוכנה לצוותי ה-IT. הם אלו שמביטים מלמעלה על תהליך פיתוח התוכנה ודואגים לאינטגרציה של השלבים בתהליך, כולל פיתוח תהליכי אוטומציה, ניטור תקלות והגשת קטעי קוד משופרים ללקוח.

3. מקצועני אבטחת מידע ואבטחת סייבר


עם התרחבות העולם הדיגיטלי ההבדל בין שני המקצועות היטשטש. בעולם בו המרחב הדיגיטלי מתרחב כל הזמן, לצערנו גדל גם המרחב בו ניתן לפגוע ולגנוב את המידע המצטבר (החל מפרטי אשראי וכלה במידע בטחוני רגיש) לצורכי הונאה, סחיטה ושיבוש פעילות של חברות, ארגונים ואפילו מדינות שלמות. מסיבה זו דרושים תמיד מקצועני אבטחת מידע וסייבר שייצרו מרחב מוגן לפעילות החברות ויגנו מפני מתקפות סייבר וגניבת מידע. 

מקצועות ההייטק הכי מבוקשים לשנת 2023 (Pexels)
מקצועות ההייטק הכי מבוקשים לשנת 2024 (Pexels)

4. אנשי QA עם מומחיות באוטומציה


תפקידם של בודקי התוכנה הוא קריטי בתהליך פיתוח התוכנה. הם אלה שבודקים את הקוד שפותח על ידי מפתחי התוכנה ומוודאים שאין שם שגיאות ושהוא איכותי ומוכן לצאת לשוק. מה שתחום הבינה המלאכותית הביא לתחום בדיקת התוכנה הוא את היכולת לבצע בדיקות בעלות דפוסים וסכמות חוזרים בצורה מהירה, באופן מדויק ובאופן שוטף ואוטומטי. למרות זאת, חשיבותו של בודק התוכנה הידני (האנושי) גדולה. כיום, בודקי תוכנה צריכים לדעת לעבוד בסביבת אוטומציה כדי לפקח על התהליך האוטומטי וליצור באמצעות תוכנות ייעודיות תהליכי אוטומציה חדשים. מסיבות אלה בודקי תוכנה עם התמחות באוטומציה מאוד מבוקשים.

5. בינה מלאכותית


לא מדובר בדיוק במקצוע, אלא בתחום רחב (כולל למידת מכונה ולמידה עמוקה) שכדי לעסוק בו צריך לדעת לכתוב קוד בראש ובראשונה. תחום הבינה המלאכותית הוא נושא פופולרי היום (מכוניות אוטומטיות ו-CHAT GPT). הזכרנו אותו קצת בסעיף קודם, אך מדובר רק בקצה הקרחון. הבינה המלאכותית - שבאה לידי ביטוי בתוכנות מחשב המאפשרות לרובוטים ומכונות לבצע פעולות המחקות פעילות אנושית שעליהן אומנו, ויותר מזה, יודעות להשתפר באופן עצמאי – משתלבת בתחומי רבים כמו רפואה, ביטחון ועוד.

מקצועות ההייטק הכי מבוקשים לשנת 2023 (Pexels)
מקצועות ההייטק הכי מבוקשים לשנת 2024 (Pexels)

אומנם ענף ההייטק, כמו שחווינו לאחרונה, גם יכול לסבול מקשיים, אבל אין ספק שמדובר בענף שרק הולך ומתפתח, שחולש על יותר ויותר תחומי חיים, כך שהרצון להיות חלק ממנו הוא חלק מראייה נכונה של העתיד. 
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
אנחנו ניתן לך את כל המידע שיחסוך לך הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד