072-3300504

5 לימודי ההנדסאים שהכי כדאי ללמוד ב-2024

תעודת הנדסאי היא מזמן הדרך להשיג מקצוע מבוקש במהירות. בדקנו עבורכם באילו תחומי הנדסאות כדי לכם להשלב בשנת 2024
יעקב ימסה |
לימודי הנדסאים הם לימודי תעודה הנלמדים במוסדות לימוד ברחבי הארץ. מדובר בלימודים ריאליים במסלולים שונים, המעניקים לסטודנט כלים ומיומנויות טכנולוגיים והנדסאים על מנת שיוכל להשתלב בתעשייה. אחד היתרונות הבולטים של לימודי הנדסאים הוא שהם קצרים יחסית, כשנתיים, וכמו כן הם זולים ומעשיים יותר מלימודי ההנדסה מקבילים (הנדסאי חשמל לעומת מהנדס חשמל). לעתים תעודת הנדסאי תעניק לבוגר הרשאות מסוימות ופחותות מזה של המהנדס אך גם את האפשרות להשלים ללימודי הנדסה במידת הצורך. בדקנו עבורכם אילו תחומי לימודי הנדסאים היו הכי כדאי ללמוד בשנת 2024 על פי  מגמת ההתעניינות בשנת 2024.

1. הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים


לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים הם לימודים מעניינים מהבחינה הזאת שהם עוסקים בענף הבנייה והעיצוב, ומשלבים מיומנויות המאפשרות לבוגר לעסוק תכנון ועיצוב של חללים פנימיים וחיצוניים. המשיכה לתחום אולי מתבקשת בשל העיסוק הגובר בתחומי הבנייה והעיצוב ושילוב אלמנטים כמו קיימות וטכנולוגיות מתקדמות בעבודה. הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים יכול לקבוע איך ייראו מבני המגורים של העתיד, בנייני המשרדים ומבני ציבור, תוך התחשבות בפונקציונאליות של כל אחד מהחללים והדרך בה עיצובם ייטיבו עם הציבור ועם הסביבה.

הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים (צילום: Pexels)
הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים (צילום: Pexels)

2. הנדסאי בניין


לעומת ההנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי הבניין עוסק הלכה למעשה בתכנון, ניהול ופיקוח של פרויקטים בבנייה. לעומת מהנדס הבניין, ההנדסאי יכול להוציא לפועל בניית מבנים בני ארבע קומות לכל היותר, וכמו כן במבנים מסוג אחר כגון גשרים ומבנים תעשייתיים. ענף הבנייה, כאמור לעיל, רק הולך ומתפתח, ולא רק מבחינת מספר הפרויקטים הנבנים אלא גם בשל איכותם ובטכנולוגיה השלובה בהם. לא סתם לימודי הנדסאי בניין (גם הנדסאי אזרחי) לא יורדים ברמות הביקוש שלהם בארץ כבר שנים.

3. הנדסאי תעשייה וניהול


הנדסאי תעשייה וניהול אחראי על מכלול תהליכים שמטרתם בסופו של דבר היא להגדיל את הרווח של מפעל, ארגון או חברה כלשהי. המיומנויות של הנדסאי תעשייה וניהול כוללות מיומנויות הנדסיות, אך גם כלכליות ושיווקיות, כשכל אלה נועדו לייעל את פעילות הארגון, לחסוך כסף ולהגדיל את הפריון. בארגונים גדולים יכולים לעבוד במקביל כמה הנדסאים ומהנדסי תעשייה וניהול, כשלכל אחד התמחות אחר, אם בייצור ואם במערכות תפעול. הביקוש להנדסאי תעשייה וניהול גבוה, ובשל המיומנות והידע המקיפים שהם מסגלים לעצמם בלימודי ההנדסאי תעשייה וניהול, הם יכולים להשתלב בכל התעשיות.

4. הנדסאי תוכנה ומחשבים


לא נראה לנו שמישהו מופתע מהופעת מסלול הנדסאי זה ברשימה, אחרי הכל, ישראל היא מעצמת הייטק (גם עם הטלטלות האחרונות). מתכנתים ואנשי תוכנה הם בין המקצועות הכי מבוקשים והכי מתוגמלים בשוק, ועל כן רבים מתעניינים בלימודים ללימודי הנדסאי תוכנה או הנדסאי מחשבים והשתלבות בתעשייה הזו. שלא כמו לימודי מדעי מחשב או הנדסת תוכנה, הלימודים הרבה יותר מעשיים ושמים דגש על פרקטיקות כמו למידת שפות תכנות וכתיבת קוד. היום יותר מתמיד, בעידן של דיגיטל ורשתות חברתיות, בינה מלאכותית ואוטומציה -  לימודי הנדסאי תוכנה היו ויהיו מבוקשים. 

הנדסאיות תוכנה (צילום: Pexels)
הנדסאיות תוכנה (צילום: Pexels)

5. הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה


הנדסאי החשמל הוא מקצוע חיוני ביותר בכל התעשיות העושות שימוש שבאנרגיה, זאת אומרת בכל התעשיות, מהייטק ועד תעשיית הבנייה. הנדסאי חשמל עוסק בייצור ותחזוקה של מערכות חשמליות ביתיות ותעשיות, והביקוש ללימודי הנדסי חשמל, כמו למהנדסי חשמל, הוא גבוה בארץ. קחו בחשבון שתחום האלקטרוניקה, הקושר בין אותות חשמליים למידע, מתפתח בקצב גבוה במדינה ומשלב בכל התעשיות. 

קיימות סיבות רבות לבחירת תחום לימודים, אך לימודי ההנדסאים, ובעיקר אלה שמלמדים את המקצועות שציינו לעיל, מעניקות אפשרות למי שלא מעוניין בלימודים ארוכים ותובעניים מדי להשיג מקצוע נדרש. לימודי ההנדסאים המפוקחים על מה"ט (יש לבדוק שהמכללה בה תלמדו מפוקחת ומאושרת על ידי מה"ט) מכשירים אנשי מקצוע שיכולים להשתלב בכל ענפי התעשייה ולהשתכר, במיוחד עם הוותק, במשכורות גבוהות. אגב, המעוניינים להרחיב את השכלתם ולהתקדם במקום עבודתם יכולים להשלים את ללימודי הנדסה תואמים, או לקחת קורסים.  

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
אנחנו ניתן לך את כל המידע שיחסוך לך הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד